فریبرز رییس‌دانا درگذشت

26/12/1398 09:30 ق.ظ

فریبرز رییس‌دانا درگذشت *فریبرز رییس‌دانا نویسنده و اقتصاددان صبح امروز در بیمارستان درگذشت *وی از شش روز پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان تهران‌پارس بستری بود و صبح امروز در این بیمارستان درگذشت

ناصر زرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، با تایید این خبر اعلام کرد: متاسفانه ایشان صبح امروز در بیمارستان تهران پارس درگذشتند.

وی از شش روز پیش بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان تهران‌پارس بستری بود و صبح امروز (دوشنبه - ۲۶ اسفندماه) در این بیمارستان درگذشت. فریبرز رئیس‌دانا متولد ۱۳۲۷ در تهران، از استادان اقتصاد دانشگاه تهران و عضو کانون نویسندگان ایران بود که تحصیلاتش را در سطح دکتری رشته اقتصاد و علوم سیاسیِ مدرسه اقتصاد لندن گذارنده بود.

وی نویسنده بیش از ۱۵ جلد کتاب درباره مسائل اقتصادی و سیاسی بود که از آن میان می‌توان به «آزادی و سوسیالیسم»، «اقتصاد سیاسی توسعه» و «منش روشنفکری» اشاره کرد. از رییس‌دانا همچنین ترجمه‌هایی منتشر شده است که کتاب «بربریت واقعاً موجود، ویراسته لئو پانیچ، کالین لیز» از شناخته‌شده‌ترین آنهاست.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

😰😰😰 کاش ا.ن میمرد تو چرا آخه بزرگمرد خدارحمتش کنه روحش شاد حيف بود انسان بوده اخوند نبوده عرض تسلیت به خانواده دکتر ریئس دانا روحش شاد و خداوند رحمتش کند ایکاش بجای دکتر ریئس دانا، صدها اخوند بیسواد و مفتخور و بی خاصیت تلف میشدند در غم از دست رفتن دکتر خیلی ناراحتم ولی از مرگ هر اخوندی خوشحال و خندانم !!!

روحش شاد وانشاالله به زودی شاهد مقطوع النسل شدن همگی آخوندهایِ ولایی به دست این ویروس منحوس خواهیم بود یکی‌ از خایه مالان آخوند‌ها که یک عمر پاچه خواری کرد و امید به رئیس جمهور شدند داشت ، اولین رسی جمهور سوسیالیست اسلامی ولایی! یادش گرامی روحش شاد. مرد بزرگ اندیشی بود من با کار او آشنا نیستم ، اما با خانواده و دوستانش به خاطر از دست دادن آنها غصه می خورم. باشد که خداوند آنها را در اندوه خود آسایش قرار دهد.

روحش شاد و یادش گرامی .

درگذشت بهیار شاغل در بیمارستان گلسار رشتیک بهیار شاغل در بیمارستان خصوصی گلسار رشت جان باخت.

خدایش بیامرزد! مرد نازنین دیگری هم رفت و ما هر روز غمین تر از دیروز که مفاخرمان را به این راحتی از دست میدهیم...😢

درگذشت ناگهانی یکی از یاران تئاتری‌هاآخرین وضعیت مرزهای زمینی و دریایی مرزهای افغانستان باز و مرز پاکستان، ترکمنستان، گرجستان و ارمنستان بسته است مرزهای دریایی در بندر امیرآباد، ‌فریدون‌کنار، انزلی، نوشهر و آستارا در دریای خزر به سمت همه مقاصد و بنادر روسیه و آذربایجان باز است

کرونا جان یک عضو مجلس خبرگان رهبری را گرفت