فروش هواپیمای رئیس جمهور مکزیک از طریق مسابقه بخت‌آزمایی | DW | 07.02.2020

07/02/2020 10:11:00 ب.ظ

از آنجایی که برای هواپیمای اختصاصی رئیس‌جمهور مکزیک مشتری پیدا نشده، قرار است که این هواپیما در یک مسابقه بخت‌آزمایی به‌فروش برسد. بهای بلیط بخت‌آزمایی ۲۴ دلار است.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور, هواپیما در لاتاری

از آنجایی که برای هواپیمای اختصاصی رئیس‌جمهور مکزیک مشتری پیدا نشده، قرار است که این هواپیما در یک مسابقه بخت‌آزمایی به‌فروش برسد. بهای بلیط بخت‌آزمایی ۲۴ دلار است.

از آنجایی که برای هواپیمای اختصاصی رئیس‌جمهور مکزیک مشتری پیدا نشده، قرار است که این هواپیما در یک مسابقه بخت‌آزمایی به‌فروش برسد. بهای بلیط بخت‌آزمایی ۲۴ دلار است.

قرار است که شش میلیون بلیط بخت‌آزمایی به ارزش هر بلیط ۲۶ دلار فروخته شود.لوپز اوبرادور گفته است که درآمد حاصل از این لاتاری در اختیار بیمارستان‌های کشور گذاشته می‌شود.رئیس جمهور چپ‌گرا پس از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۸ وعده داد که هواپیمای اختصاصی را بفروشد و فقط با هواپیماهای مسافربری سفر کند.

تاکنون برای خرید جت رئیس دولت مشتری پیدا نشده است.هزینه نگه‌داری هواپیماگفته می‌شود که نگه‌داری این هواپیما در این مدت حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هزینه برده است. پس از اعلام این خبر، رسانه‌های مکزیک این پرسش را مطرح کردند که برنده بخت‌آزمایی چگونه می‌تواند از عهده هزینه نگه‌داری آن برآید.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اینوبفروشیدجمهوری عسلامی چون هواپیماهای رضاشاه کبیرومحمدرضاشاه فقیددیگه فرسوده شده اندومامیترسیم وج.ا.هم که ازهیچ کشوری نمیتونه ناوگان هوایی بخره مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی ما هم میتونیم بلیط تهیه کنیم؟ ⚠️ برای دیدن بقیه ویدیو 👇

بیش از صد پرونده علیه محمد یونس، برنده جایزه نوبل صلح | DW | 07.02.2020محمد یونس، مبتکر وام‌های خرد و کم‌بهره برای کمک به فقرزدایی و برنده جایزه نوبل صلح، به اتهام نپرداختن حق کارمندانش تحت پی‌گرد قضایی قرار گفته است. خخخ این همون جایزه نیست که به جیمی کارتر هم دادن؟ عجب خرتوخری! ای پفیوز

دونالد ترامپ تبرئه‌ در سنا را جشن گرفت و به مخالفان حمله کرددونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک روز بعد از تبرئه در سنای آمریکا از اتهامات استیضاح، در جمعی در کاخ سفید به مخالفانش تاخته است. گور پدرت مردتیکه جنده رو خیلی هم خوب کرد. دستش درد نکند. استیصاح فرمایشی جشن هم داره؟ با اون شوآف شون به زنه دست نداد زنه هم برگه هاشو پاره کرد... ملت آمریکا هم خرررررر باور کزدن اینا مخالفن😂😂😂😂🤣

آخرین خبرهای جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ | DW | 07.02.2020خیلی عجیبه در ۳۴ سالگی قربانی ویروس شده دقیقا داستان چیه فکر کنم تنها قزبانی کرونا تو این سن و سال باشه .درسته؟ خو نامرد از نقش اسرائیل هم این وسط بگو چرا پنهان می کنی؟!

آمریکا کشته شدن رهبر شاخه القاعده یمن را تائید کرد | DW | 07.02.2020کاخ سفید گزارش‌های منتشر شده درباره کشته شدن قاسم الریمی، رهبر شاخه القاعده در یمن را تائید کرد. گفته می‌شود کشته شدن الریمی در یک عملیات پهپادی و به دستور رئیس جمهوری آمریکا دونالد ترامپ انجام شده است. ایول کتلت شد کتلت یمنی القائده گروه مسلمان بود که توسط یهود و امریکا با فریب و تلقین غیرمستقیم برای امریکا بازیگری کرد. این‌گروه ترک افغان بودند که با کشته شدن رهبرش، بن لادن یهودی به قدرت رسید . ضمنا بن لادن زنده است

تصرف سراقب در ادلب؛ آوارگی ۶۰۰هزار غیرنظامی | DW | 07.02.2020دولت سوریه از بازپس‌گیری شهر استراتژیک سراقب در ادلب خبر می‌دهد. هم‌زمان وزیر خارجه ترکیه می‌گوید مقامات آنکارا و مسکو برای دور جدیدی از مذاکره پیرامون توافق آستانه و برون رفت از بحران انسانی در ادلب دیدار خواهند کرد.

کاهش قابل توجه تولیدات صنایع آلمان در سال گذشته | DW | 07.02.2020در ماه دسامبر سال گذشته میلادی تولیدات صنایع آلمان کاهش قابل توجهی داشت. به گفته وزیر اقتصاد آلمان این کشور بر سیر نزولی که تحلیلگران پیش‌بینی کرده‌اند هنوز فائق نشده است. فرانسه و اسپانیا نیز از این روند مستثنی نیستند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهوری مکزیک‌ اعلام کرد که قصد دارد هواپیمای بوئینگ"۷۸۷ دریم‌لاینر" ویژه ریاست جمهوری این کشور را از طریق لاتاری واگذار کند.بیش از صد تن از کارکنان ناراضی شرکت خدمات مخابراتی گرامین (Grameen Telecom) بنگلادش از محمد یونس، مدیر عامل این شرکت، شکایت کردند.آقای ترامپ گفت:"اذعان می کنم که در زندگی ام اشتباهاتی کرده ام.آخرین خبرهای جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ [۰۹:۲۰] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح جمعه ۱۸ بهمن روسیه می‌گوید که یک هواپیمای مسافربری این کشور با ۱۷۲ نفر مسافر در پی شلیک پدافند سوریه مجبور شد در پایگاه هوایی حمیم سوریه فرود اضطراری کند.

قرار است که شش میلیون بلیط بخت‌آزمایی به ارزش هر بلیط ۲۶ دلار فروخته شود. لوپز اوبرادور گفته است که درآمد حاصل از این لاتاری در اختیار بیمارستان‌های کشور گذاشته می‌شود. این شرکت خصوصی مخابرات موظف است که پنج درصد از سود خود را به کارکنان بپردازد، اما به گفته وکیل شاکیان، روسای شرکت و در راس آنها یونس از پرداخت سهم آنان در ۱۰ سال گذشته خودداری کرده‌اند. رئیس جمهور چپ‌گرا پس از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱۸ وعده داد که هواپیمای اختصاصی را بفروشد و فقط با هواپیماهای مسافربری سفر کند. اما نتیجه نهایی این است" و با این حرف خبر اول امروز روزنامه واشنگتن را به حاضران نشان داد:"ترامپ تبرئه شد. تاکنون برای خرید جت رئیس دولت مشتری پیدا نشده است. مدافع تنگدستان شرکت خدمات مخابراتی گرامین یکی از شرکت‌های تابعه"بانک گرامین" (Grameen Bank) است که با هدف کمک به تنگدستان، به‌ویژه روستائیان بنگلادش، بنیان نهاده شد. هزینه نگه‌داری هواپیما گفته می‌شود که نگه‌داری این هواپیما در این مدت حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هزینه برده است. بر اساس آخرین آمار بامداد جمعه، تا کنون ۳۱ هزار و ۴۷۹ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

پس از اعلام این خبر، رسانه‌های مکزیک این پرسش را مطرح کردند که برنده بخت‌آزمایی چگونه می‌تواند از عهده هزینه نگه‌داری آن برآید. آنها برای این منظور وام کم‌بهره دریافت می‌کنند. این کار (آنها) شرورانه و آمیخته به فساد بود. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید لوپز ابرادور در پاسخ گفته است که"برنده خوشبخت" می‌تواند به مدت یک سال به طور رایگان از فرودگاه‌ نظامی سانتا لوچیا یا فرودگاه بین‌المللی مکزیکوسیتی به عنوان پارکینگ استفاده کند. فلیپه کالدرون، رئیس جمهور پیشین مکزیک، هواپیمای ویژه رئیس دولت را به قیمت ۲۱۸ میلیون دلار خریده بود. از طریق این موسسه مالی میلیون‌ها نفر، به‌ویژه زنانی که سرپرستی خانواده را به‌عهده داشتند، توانستند با دریافت وام‌های اعتباری خرد و کم‌بهره شاغل شوند. قیمت روز این هواپیما بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار است. هرگز فکر نمی کردم اینقدر خوب به نظر برسد. در همین زمینه: . نخستین شکایت‌ها پنج سال پس از دریافت جایزه نوبل نخستین پرونده‌های قضایی علیه بانک و موسس آن به جریان افتادند. او برای اطلاع‌رسانی درباره ویروس کرونا متهم به"شایعه‌پراکنی" شد و تحت فشار نهادها و مقامات دولتی قرار گرفته بود.