ایلنا, جاده, مشکلات, معاون حمل و نقل, وزارت راه و شهرسازی, وزیر راه و شهرسازی

ایلنا, جاده

فروش ۳۵ هزار بلیت هوایی اربعین/ ۲ آژانس متخلف و گران فروش بسته شد

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با #ایلنا: فروش ۳۵ هزار بلیت هوایی اربعین/ ۲ آژانس متخلف و گران فروش بسته شد

22/09/2021 09:02:00 ب.ظ

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا : فروش ۳۵ هزار بلیت هوایی اربعین/ ۲ آژانس متخلف و گران فروش بسته شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا کنون از سهمیه 60 هزار نفری 35 هزار بلیت اربعین فروخته شده‌ است، گفت: تا کنون ایرلاینی به طور مستقیم گران فروشی نکرده است که با شرکت‌های هواپیمایی بخواهیم برخورد داشته باشیم اما دو آژانس مسافرتی گران فروش را تعطیل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در ابتدای کار مشکلاتی در این زمینه و فروش بلیت به علاقه‌مندان به وجود آمد که با دستور قاطع وزیر راه و شهرسازی برای رفع این مشکلات، جلسات متعددی با تشکل‌ها و مجموعه‌های مختلفی که در این حوزه خدمات ارایه می‌دهند،‌ برگزار و سازمان هواپیمایی قاطعانه وارد شد و برخورد قاطعانه‌ای با متخلفان داشت.

دخترفروشی برای نجات از گرسنگی در افغانستان؛ خانواده‌ها: «چاره‌ای نداریم» یوروپل خبر از بازداشت ۱۵۰ تبهکار اینترنتی فعال در «دارک وب» داد کمیته سنای برزیل از طرح اتهام «جنایت علیه بشریت» علیه بولسونارو حمایت کرد

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد:‌‌پس از برخورد با متخلفان و پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری در حال حاضر تمام فروشندگان بلیت پروازهای شرکت‌های داخلی ویژه اربعین نرخ مصوب را رعایت می‌کنند و بلیت‌ دو طرفه این مسیر با همان قیمت 5 میلیون تومان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

آدم‌نژاد با بیان اینکه با تغییر برنامه‌های پروازی سعی شد، تعداد ناوگان ویژه پروازهای اربعین افزایش یابد، گفت:‌ نظارتی حداکثری در حال انجام است تا زائران به راحتی و در چارچوب نرخ مصوب دسترسی به بلیت اربعین داشته باشند.وی درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگشت زائران حسینی از مرز مهران اظهار داشت:‌ برای برگشت زائران ناوگان مناسب به تعداد کافی در مرز مهران تامین شده‌ است. روزانه 400 اتوبوس در مرز مهران برای برگشت زائران مستفر می‌شوند و با قیمت مصوب اعلام شده زائران می‌توانند از خدمات ناوگان اتوبوسی و جاده‌ای استفاده کنند. headtopics.com

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برخورد جدی با متخلفان فروش بلیت هواپیما تاکید کرد: تا کنون دو آژانس مسافرتی و دفتر فروش بلیت هواپیما که بلیت اربعین را با نرخ بالاتر از مصوب به فروش رسانده بودند را بستیم. این دو آژانس فعلا تعطیل شده‌اند تا تخلف بررسی و حکم مربوطه برای آنها صادر شود.

آدم‌نژاد افزود: مدیریت جابه جایی این حجم بالای مسافران در مدت زمان کوتاه کمی دشوار است اما تمام تلاش نهادها و سازمان‌های مربوطه این است که زائران هیچ دغدغه و مشکلی نداشته باشند.وی تاکید کرد: درخواست می‌کنیم که افراد بدون تهیه بلیت و روادید عراق به فرودگاه های کشور مراجعه نکنند چراکه باعث ایجاد مشکلات متعددی در فرودگاه‌های کشور می‌شود در برنامه‌ریزی‌ها اختلال ایجاد می‌کند.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به میزان فروش بلیت اربعین گفت: از سهمیه 60 هزار نفری تا کنون نزدیک 35 هزار بلیت اربعین فروخته شده است. خوشبختانه از امروز شاهد آرام شدن وضعیت بلیت فروشی و جابه جایی زائران هستیم.     آدم‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های هواپیمایی داخلی اجازه واگذاری بلیت اربعین به چارترکننده‌ها را داشتند، گفت: در فرایند ممکن است که چارتر صورت نگرفته باشد، بخشی از این عملیاتی که در بازرگانی شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود، خریدو فروش بلیت هواپیما به تعداد بالا باشد. اما به هر صورت و با هر روش فروشی باید سقف نرخ مصوب بلیت اربعین رعایت شود.  

وی ادامه داد:‌ مردم مطمئن باشند که با متخلفانی که بلیت بالاتر از نرخ 5 میلیون تومانی به فروش می رسانند، برخورد جدی خواهیم داشت و اکثر این تخلفات از سوی دفاتر فروش بلیت هواپیما صورت گرفته است. البته  تاکنون ایرلاینی به طور مستقیم گران فروشی نکرده است که با شرکت‌های هواپیمایی بخواهیم برخورد داشته باشیم اما اگر ایرلاینی هم بالاتر از نرخ مصوب بلیت فروشی کندب ا ان برخورد جدی و قاطعانه خواهیم داشت.  headtopics.com

معاون پنتاگون: داعش خراسان ظرف ۶ ماه می‌تواند به آمریکا حمله کند گزارش جدید جاوید رحمان از ظلم‌های جمهوری اسلامی چه تبعاتی دارد؟ فرودگاه بین‌المللی شهر فضولی در قره‌باغ با حضور اردوغان و علی‌اف افتتاح شد ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

خبرگزاری تسنیم

توضیح درباره چرایی عدم ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک/ گرانفروشی در صدر تخلفات/فروش بلیت اربعین با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، تخلف استمدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه فروش بلیت اربعین با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، تخلف است، گفت: اگر شرکتی گرانفروشی می‌کند، مردم به ما گزارش دهند و حتما مجازات‌های سنگینی برای متخلفان در نظر خواهیم گرفت.

بازداشت ۶ متهم خرید و فروش کودکان در مشهد

دو هزار و ۵۰۰ شاخ کرگدن را در هند سوزاندند«آسام با اقدام امروز می‌خواهد دو پیام ارسال کند. یکی آن که ما قبول نداریم که شاخ کرگدن ارزش دارویی دارد و دیگر آن که ما تنها به حفظ کرگدن‌های زنده اعتقاد داریم.» چه کاریه 😐

ویدیو؛ سیل در سودان ده‌ها هزار پناهنده را آواره‌تر کردسازمان ملل متحد شمار سیلزدگان در سودان را بیش از ۲۸۸ هزار نفر تخمین زده است.

چند هزار نفر می‌توانند ایران - کره‌جنوبی را از نزدیک تماشا کنند؟چند هزار نفر می‌توانند بازی ایران - کره‌جنوبی را از نزدیک تماشا کنند؟ *مسئولان بهداشتی پیش‌بینی کرده‌اند اواخر مهر مجوز بازگشایی ورزشگاه‌ها تا ظرفیت ۳۰ درصد صادر شود *دیدار ایران و کره جنوبی می‌تواند اولین پرده از عادی‌سازی شرایط جامعه باشد

کاسه‌چه کنم چه کنم والدین خوزستانی برای تهیه لوازم مدرسه فرزندان/ ناتوانی بسیاری از خانواده‌ها برای پرداخت 5 هزار تومان هزینه کارنامه‌/ دانش آموزان کم بضاعت را به ما معرفی کنید مشکلات جنوب غرب استان خوزستان یکی دوتا نیست ؛ همین چندی پیش بسیاری از اهالی منطقه دام‌ها و زمین های کشاورزیشان را به دلیل بی آب از دست دادند؛ حالا نیز با شروع سال تحصیلی جدید خانواده‌های فقیر برای هزینه های مدرسه فرزندانشان کاسه چه کنم چه کنم دست گرفته‌اند.