فروش ۳۵ هزار بلیت هوایی اربعین/ ۲ آژانس متخلف و گران فروش بسته شد

31/06/1400 09:02:00 ب.ظ

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با #ایلنا: فروش ۳۵ هزار بلیت هوایی اربعین/ ۲ آژانس متخلف و گران فروش بسته شد

ایلنا, جاده

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا : فروش ۳۵ هزار بلیت هوایی اربعین/ ۲ آژانس متخلف و گران فروش بسته شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا کنون از سهمیه 60 هزار نفری 35 هزار بلیت اربعین فروخته شده‌ است، گفت: تا کنون ایرلاینی به طور مستقیم گران فروشی نکرده است که با شرکت‌های هواپیمایی بخواهیم برخورد داشته باشیم اما دو آژانس مسافرتی گران فروش را تعطیل کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در ابتدای کار مشکلاتی در این زمینه و فروش بلیت به علاقه‌مندان به وجود آمد که با دستور قاطع وزیر راه و شهرسازی برای رفع این مشکلات، جلسات متعددی با تشکل‌ها و مجموعه‌های مختلفی که در این حوزه خدمات ارایه می‌دهند،‌ برگزار و سازمان هواپیمایی قاطعانه وارد شد و برخورد قاطعانه‌ای با متخلفان داشت.

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد:‌‌پس از برخورد با متخلفان و پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری در حال حاضر تمام فروشندگان بلیت پروازهای شرکت‌های داخلی ویژه اربعین نرخ مصوب را رعایت می‌کنند و بلیت‌ دو طرفه این مسیر با همان قیمت 5 میلیون تومان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

تصاویر مربوط به کشته شدن سرکرده داعش در سوریه

خبرگزاری آناتولی به تصاویری از عملیات مخالفان نظامی در جنوب سوریه که منجر به کشته شدن ابوالحسن الهاشمی القریشی سرکرده گروه تروریستی داعش شده، دست یافت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

توضیح درباره چرایی عدم ترخیص کالاهای دپو شده در گمرک/ گرانفروشی در صدر تخلفات/فروش بلیت اربعین با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، تخلف استمدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با بیان اینکه فروش بلیت اربعین با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، تخلف است، گفت: اگر شرکتی گرانفروشی می‌کند، مردم به ما گزارش دهند و حتما مجازات‌های سنگینی برای متخلفان در نظر خواهیم گرفت.

بازداشت ۶ متهم خرید و فروش کودکان در مشهد

دو هزار و ۵۰۰ شاخ کرگدن را در هند سوزاندند«آسام با اقدام امروز می‌خواهد دو پیام ارسال کند. یکی آن که ما قبول نداریم که شاخ کرگدن ارزش دارویی دارد و دیگر آن که ما تنها به حفظ کرگدن‌های زنده اعتقاد داریم.» چه کاریه 😐

ویدیو؛ سیل در سودان ده‌ها هزار پناهنده را آواره‌تر کردسازمان ملل متحد شمار سیلزدگان در سودان را بیش از ۲۸۸ هزار نفر تخمین زده است.

چند هزار نفر می‌توانند ایران - کره‌جنوبی را از نزدیک تماشا کنند؟چند هزار نفر می‌توانند بازی ایران - کره‌جنوبی را از نزدیک تماشا کنند؟ *مسئولان بهداشتی پیش‌بینی کرده‌اند اواخر مهر مجوز بازگشایی ورزشگاه‌ها تا ظرفیت ۳۰ درصد صادر شود *دیدار ایران و کره جنوبی می‌تواند اولین پرده از عادی‌سازی شرایط جامعه باشد

کاسه‌چه کنم چه کنم والدین خوزستانی برای تهیه لوازم مدرسه فرزندان/ ناتوانی بسیاری از خانواده‌ها برای پرداخت 5 هزار تومان هزینه کارنامه‌/ دانش آموزان کم بضاعت را به ما معرفی کنید مشکلات جنوب غرب استان خوزستان یکی دوتا نیست ؛ همین چندی پیش بسیاری از اهالی منطقه دام‌ها و زمین های کشاورزیشان را به دلیل بی آب از دست دادند؛ حالا نیز با شروع سال تحصیلی جدید خانواده‌های فقیر برای هزینه های مدرسه فرزندانشان کاسه چه کنم چه کنم دست گرفته‌اند.

شهرام آدم‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره تشدید نظارت‌ها بر فروش بلیت عراق ویژه ایام اربعین با نرخ مصوب اظهار داشت: با توجه به تصمیم کشور عراق و مذاکراتی که انجام شد قرار بر این شد که 60 هزار زائر ایرانی فقط از مسیر هوایی در همایش بزرگ اربعین حسینی حضور پیدا کنند.«محمد علی اسفنانی» مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که مهمترین پرونده‌های تشکیل شده در تعزیرات حکومتی در ۶ ماهه نخست سال چه بوده است، گفت: به دلیل اینکه حیطه کاری تعزیرات، گسترده‌ است در طول شش ماه گذشته در بحث کالا و خدمات، قاچاق کالا و ارز و همچنین در بحث بهداشت و درمان نیز پرونده‌هایی به صورت جداگانه در تعزیرات تشکیل شده است.استان‌وایر – معاون دادستان مشهد می‌گوید ۶ شهروند در جریان رسیدگی به پرونده خرید و فروش ۲۵ کودک و نوزاد در این شهر بازداشت شده‌اند.مبارزه با قاچاق عاج در کنیا؛ سوزاندن ۱۰۵ تن عاج فیل و یک تن شاخ کرگدن شهر کوچک بوکاخات در نزدیکی پارک ملی کازیرانگا است که در فهرست میراث یونسکو قرار دارد و محل زندگی بیش از دو هزار کرگدن تک‌شاخ، یعنی بزرگ‌ترین جمعی ت این گونه جانوری در جهان است.

وی ادامه داد: در ابتدای کار مشکلاتی در این زمینه و فروش بلیت به علاقه‌مندان به وجود آمد که با دستور قاطع وزیر راه و شهرسازی برای رفع این مشکلات، جلسات متعددی با تشکل‌ها و مجموعه‌های مختلفی که در این حوزه خدمات ارایه می‌دهند،‌ برگزار و سازمان هواپیمایی قاطعانه وارد شد و برخورد قاطعانه‌ای با متخلفان داشت. معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد:‌‌پس از برخورد با متخلفان و پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری در حال حاضر تمام فروشندگان بلیت پروازهای شرکت‌های داخلی ویژه اربعین نرخ مصوب را رعایت می‌کنند و بلیت‌ دو طرفه این مسیر با همان قیمت 5 میلیون تومان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.. آدم‌نژاد با بیان اینکه با تغییر برنامه‌های پروازی سعی شد، تعداد ناوگان ویژه پروازهای اربعین افزایش یابد، گفت:‌ نظارتی حداکثری در حال انجام است تا زائران به راحتی و در چارچوب نرخ مصوب دسترسی به بلیت اربعین داشته باشند. خبرگزاری « » به نقل از معاون دادستان مشهد نوشت که این افراد در بازجویی‌ها به خرید و فروش ۲۵ نوزاد و کودک اعتراف کرده‌اند. وی درباره برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگشت زائران حسینی از مرز مهران اظهار داشت:‌ برای برگشت زائران ناوگان مناسب به تعداد کافی در مرز مهران تامین شده‌ است. بوده است، بیشترین گرانی و به تبع بیشترین پرونده‌ها را داشته‌است. روزانه 400 اتوبوس در مرز مهران برای برگشت زائران مستفر می‌شوند و با قیمت مصوب اعلام شده زائران می‌توانند از خدمات ناوگان اتوبوسی و جاده‌ای استفاده کنند. آتش زدن شاخ کرگدن در ایالت آسام هند آسوشیتدپرس قبل از برگزاری مراسم آتش زدن شاخ، مقامات دی‌ان‌ای هر شاخ را استخراج کردند و به هر یک از حیوانات شماره شناسه اختصاصی دادند تا از آنها در یک پایگاه داده‌های ژنی برای مطالعات علمی و تلاش‌های حفاظتی استفاده شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برخورد جدی با متخلفان فروش بلیت هواپیما تاکید کرد: تا کنون دو آژانس مسافرتی و دفتر فروش بلیت هواپیما که بلیت اربعین را با نرخ بالاتر از مصوب به فروش رسانده بودند را بستیم. مجازات‌های گران‌فروشی بازدارنده نیست مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا نبود قانون و یا ضعف قانون باعث ایجاد تشکیل بیشترین پرونده‌ها در زمینه گران‌فروشی می‌شود، تصریح کرد: بخشی از این مشکل مربوط به نقص در قانون است. به گزارش ایرنا، نهم شهریور۱۴۰۰، گزارشی مبنی بر تلاش یک زن برای ربودن دختری ۶ ساله هنگام بازی در حیاط منزل مسکونی در بلوار توس مشهد به کلانتری گزارش شده بود. این دو آژانس فعلا تعطیل شده‌اند تا تخلف بررسی و حکم مربوطه برای آنها صادر شود. آدم‌نژاد افزود: مدیریت جابه جایی این حجم بالای مسافران در مدت زمان کوتاه کمی دشوار است اما تمام تلاش نهادها و سازمان‌های مربوطه این است که زائران هیچ دغدغه و مشکلی نداشته باشند. یعنی اگر یک سال از زمان این تخلف بگذرد سابقه کیفری آن حذف می‌شود و هر چقدر در سال‌های گذشته تخلفاتی را مرتکب شده باشد در سال بعد اگر تخلفی را مرتکب شود اینگونه است که این فرد هیچ تخلف و سابقه‌ای نداشته است که این به نظر من یک نقص است. وی تاکید کرد: درخواست می‌کنیم که افراد بدون تهیه بلیت و روادید عراق به فرودگاه های کشور مراجعه نکنند چراکه باعث ایجاد مشکلات متعددی در فرودگاه‌های کشور می‌شود در برنامه‌ریزی‌ها اختلال ایجاد می‌کند. معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به میزان فروش بلیت اربعین گفت: از سهمیه 60 هزار نفری تا کنون نزدیک 35 هزار بلیت اربعین فروخته شده است. لذا بخشی از گران‌فروشی به دلیل بستر موجود است یعنی اگر بستر ارتکاب تخلف فراهم نباشد تخلفی را شاهد نیستیم و حتی کمتر تخلفات را شاهد خواهیم بود لذا تامین و توزیع بازار نیز در این خصوص موضوعی است که باید به آن توجه شود.

خوشبختانه از امروز شاهد آرام شدن وضعیت بلیت فروشی و جابه جایی زائران هستیم.      آدم‌نژاد در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های هواپیمایی داخلی اجازه واگذاری بلیت اربعین به چارترکننده‌ها را داشتند، گفت: در فرایند ممکن است که چارتر صورت نگرفته باشد، بخشی از این عملیاتی که در بازرگانی شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود، خریدو فروش بلیت هواپیما به تعداد بالا باشد. گمرک یک ساز و کار خاصی دارد و باید حتما در یک پروسه زمانی خاص یک کالا ثبت‌سفارش شود و در این پروسه کالا خریداری شده و پس از حمل وارد گمرک شود و وجه ارزی آن باید پرداخت شود تا صاحب کالا، بتواند کالا را ترخیص کند به اضافه اینکه باید میزان گمرکی نیز پرداخت شود. اما به هر صورت و با هر روش فروشی باید سقف نرخ مصوب بلیت اربعین رعایت شود.   وی ادامه داد:‌ مردم مطمئن باشند که با متخلفانی که بلیت بالاتر از نرخ 5 میلیون تومانی به فروش می رسانند، برخورد جدی خواهیم داشت و اکثر این تخلفات از سوی دفاتر فروش بلیت هواپیما صورت گرفته است. در این گونه موارد هیچ کسی نمی‌تواند کاری کند مگر اینکه یک روشی در پیش گرفته شود تا ایرادی که در عرصه نقل و انتقالات پولی و ارزی وجود دارد برطرف شود. البته  تاکنون ایرلاینی به طور مستقیم گران فروشی نکرده است که با شرکت‌های هواپیمایی بخواهیم برخورد داشته باشیم اما اگر ایرلاینی هم بالاتر از نرخ مصوب بلیت فروشی کندب ا ان برخورد جدی و قاطعانه خواهیم داشت.

  انتهای پیام/ ..