فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس؛ بازهم به دلیل نقص فنی | DW | 06.03.2021

16/12/1399 04:55 ب.ظ

هواپیمای بوئينگ ۷۳۷ مکس که در کارنامه خود دو سقوط با حدود ۳۵۰ کشته دارد باز هم با مشکل مواجه شد. دلیل فرود اضطراری این هواپیما که به‌تازگی پرواز با آن بی‌خطر اعلام شده، نقص فنی اعلام شده است.

یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ مکس که از میامی فلوریدا عازم نیوآرک در نیوجرسی آمریکا بود با ۹۵ مسافر و شش خدمه بعد از مواجهه با نقص فنی مجبور به فرود اضطراری شد.

به گفته شرکت هواپیمایی امریکن ایرلاینز، خلبان‌ها بعد از این که متوجه نقص فنی یکی از موتورها شده‌اند موتور را خاموش و اقدام به فرود اضطراری کرده‌اند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید این شرکت می‌گوید، نقص فنی پیش‌آمده هیچ ارتباطی با نرم‌افزار MCAS ندارد که دو سانحه مرگبار سقوط ۷۳۷ مکس در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را به آن مرتبط دانسته‌اند. کار نرم‌افزار MCAS انتقال اطلاعات به خلبان جهت ایمن‌سازی پرواز است.

شرکت سازنده بوئینگ تنها گفته است که از این سانحه مطلع بوده و برای دریافت اطلاعات بیش‌تر با این شرکت هواپیمایی تماس گرفته است. اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) نیز اعلام کرد، درباره این سانحه تحقیق خواهد کرد. headtopics.com

امریکن ایرلاینز بعد از لغو ممنوعیت پرواز بوئینگ ۷۳۷ مکس در نوامبر سال گذشته توسط اداره هوانوردی فدرال آمریکا، اولین شرکت هواپیمایی بود که پرواز با این هواپیما را ازسر گرفت. در آن زمان استیو دیکسون، رئيس اداره فدرال هوانوردی آمریکا گفته بود، این هواپیما ایمن است، اما مشکلات فنی می‌تواند در هر هواپیمایی رخ دهد.

هواپیمای ۷۳۷ مکس در مارس سال ۲۰۱۹ بعد از دو سانحه سقوط در اندونزی و اتیوپی با ۳۴۶ کشته زمین‌گیر شد. در پایان ماه ژانویه بعد از اداره هوانوردی آمریکا، اداره هواپیمایی اروپا نیز پرواز با این هواپیمای مدل بوئینگ را دوباره مجاز اعلام کرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

آیا علی سیستانی در دیدار با پاپ، با طرح عادی سازی رابطه با اسرائیل مخالفت کرد؟

خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی: گزارش ایران ساختگی همراه با دروغ‌ استانجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز PS752 قویا ادعاهای مندرج در گزارش نهایی جمهوری اسلامی ایران را

وزیر ترابری کانادا: در برخورد با ایران درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی تمام گزینه‌ها روی میز استاگه گزینه حداکثری کانادا برای قتل عمد شهرونداش به وسیله ابزار نظامی «شکایت به دیوان بین المللی دادگستری و شورای امنیت»ه، تمام گزینه ها روی میزش نیست. دلم از یه جهت برای تچر و ریگان تنگ شده، اونم اینه که اگه این اتفاق زمان اونا افتاده بود قبل اتمام بررسیها دست انداخته بودن پشت ج.ا دم شماگرم

هماهنگی اوکراین و کانادا برای گفت‌وگو با ایران در رابطه هواپیمای سرنگون‌شده | DW | 02.04.2021وزیران خارجه اوکراین و کانادا در یک تماس تلفنی مواضع خود را برای دور جدیدی از گفت‌وگوها با ایران در مورد هواپیمای سرنگون‌شده توسط سپاه پاسداران هماهنگ کردند. طرفین خواستار اجرای عدالت برای قربانیان و مجازات عاملان هستند.

'صدور کیفرخواست برای ۱۰ نفر' در رابطه با سرنگونی هواپیمای اوکراینی | DW | 06.04.2021غلامعباس ترکی، دادستان سابق نظامی استان تهران از صدور کیفرخواست برای چند نفر از مسئولان 'دخیل' در سرنگونی هواپیمای اوکراینی در ۱۸ دی‌‌ماه سال ۹۸ خبر داد.

هواپیمای کنکورد؛ سفر با سرعت مافوق صوت | DW | 11.04.2021کنکورد اولین هواپیمای مسافربری بود که با سرعت دو هزار کیلومتر در ساعت، مسافران را از اروپا به آمریکا می‌رساند. با پرنده افسانه‌ای مورد علاقه ثروتمندان، گرچه سال‌هاست دیگر پرواز نمی‌کند، در این گزارش تصویری آشنا شوید: