فروش 4 میلیارد دلاری سلاح و تجهیزات نظامی آمریکا به 5 کشور جهان

06/06/1398 10:50:00 ق.ظ

دولت آمریکا فروش سلاح و تجهیزات نظامی به ارزش بیش از 4 میلیارد دلار را به کشورهای ژاپن٬ دانمارک٬ لیتوانی٬ مجارستان و کره جنوبی تایید کرد

دولت آمریکا فروش سلاح و تجهیزات نظامی به ارزش بیش از 4 میلیارد دلار را به کشورهای ژاپن٬ دانمارک٬ لیتوانی٬ مجارستان و کره جنوبی تایید کرد. - خبرگزاری آناتولی 28.08.

2019 واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی آژانس همکاری امنیت دفاعی آمریکا وابسته به وزارت دفاع این کشور امروز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: دولت ایالات متحده آمریکا فروش سلاح و تجهیزات نظامی را به کشورهای ژاپن٬ دانمارک٬ لیتوانی٬ مجارستان و کره جنوبی به ارزش بیش از 4 میلیارد دلار را به تصویب رساند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است: "فروش 73 موشک استاندارد-3 معروف به (اس‌.ام-3) به ارزش 3 میلیارد و 295 دلار به کشور ژاپن مورد تایید قرار گرفت. مجوز فروش 180 فروند موشک هوا به هوا از نوع ای.آی.ام-120سی به ارزش 500 میلیون دلار به مجارستان و 31 اژدر سبک از نوع ام.کی-54 به ارزش 72 میلیون دلار به کره جنوبی و 9 سونار با فرکانس پایین و 600 سونار شناور به ارزش 200 میلیون دلار به دانمارک داده شد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

رنج‌های نهادینه‌شده| احمد آرام

بارها شده است که واژه‌ «رنج»، نویسندگان را به خود مشغول داشته تا با یک درک اصولی، آن را در آثار خود بصری جلوه دهند؛ آن هم به گونه‌ای که زمان و مکان در رنج، هم شنیداری باشد و هم دیداری. و اگر رنج تخیل را به بازی بگیرد، بدون شک، از راه چنین تخیلی جغرافیای دیگران با جغرافیای زیستگاه ما گره خواهد خورد؛ و سرمنشأ چنین پیوندی رنج مشترک است. از همین‌روست که رفت‌وبرگشت به جهان ادبی نویسندگانِ قدر، قضاوت کردن پندارهای خود در بازیافت مکان و زمان‌های فرّار است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پژوهشگران سوئیسی در مسیر خاتمه دادن به آلرژی به موی گربه | DW | 27.08.2019یک گروه پژوهشی در دانشگاه زوریخ موفق به تولید واکسنی شده که می‌تواند آلرژی به موی گربه را مهار کند. این واکسن به گربه تزریق می‌شود و تا کنون بر روی ۷۰ نمونه آزمایشگاهی با موفقیت امتحان شده است.

صنعت خودروسازی به اندازه یک جنگ به کشور خسارت می‌زندسخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «صنعت خودروسازی به اندازه یک جنگ به کشور خسارت می‌زند»، خواستار تصمیم گیری جدی قوای سه گانه در این زمینه شد.

ارسال پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه/پگاه آهنگرانی به اتهام امنیتی ممنوع‌الخروج استدادستان تهران: پرونده سکه ثامن اواسط هفته آینده به دادگاه ارسال می‌شود پگاه آهنگرانی به دلایل اتهام امنیتی و جرم عمومی ممنوع الخروج شده است پرونده مهناز افشار براساس شکایت شکات مفتوح و در حال رسیدگی است یکی از متهمان پرونده هفت تپه احضار شده است

اثر مثبت سفر «ظریف» به فرانسه در بورس/ ۳ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب بازار سرمایه شدرییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه تحلیل‌گران بازار معتقدند که سفر وزیر امور خارجه به فرانسه اثر مثبت بر بازار سرمایه گذاشته است، گفت:‌ حجم معاملات بازار سرمایه به ۳ هزار میلیارد تومان رسید.

مرگ پناهجویی که می‌خواست با شنا کردن به انگلیس برسد

جهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند استجهانگیری: دولت برای اداره کشور به تحلیل‌های راهبردی وزارت اطلاعات نیازمند است اقتصاد مقاومتی باید به حدی برسد که کشور در برابر تکانه‌های خارجی مستحکم بماند خودکفایی در تولید بنزین داخلی و تکمیل طرح‌های بنیانی اقدامات هوشمندانه در برابر توطئه‌های دشمنان است