فرود هواپیماهای بریتانیایی در هلند و بلژیک ممنوع شد | DW | 20.12.2020

30/09/1399 02:50 ب.ظ

در هلند موردی از ویروس جهش‌یافته کرونا کشف شده که منشا آن جنوب بریتانیاست. دولت هلند در اقدامی پیشگیرانه، فرود هواپیماهای بریتانیایی در این کشور را تا اول ژانویه ممنوع کرد. بلژیک نیز دست به اقدام مشابهی زده است.

فرودگاه بین‌المللی آمستردام، محل عبور و مرور بسیاری از پروازهای مستقیم یا ترانزیت با مقصد و مبدا بریتانیاست. وزیر بهداشت هلند صبح یکشنبه ۲۰ دسامبر از ممنوعیت فرود هواپیماهای بریتانیایی در این کشور خبر داد و علت امر را جلوگیری از سرایت ویروس جهش یافته کرونا دانست. بلژیک نیز دست‌کم برای ۲۴ ساعت فرود هواپیما و ورود قطار به این کشور از مبدأ بریتانیا را ممنوع کرد.

وزیر بهداشت هلند گفت: «این ویروس در حال چرخش در بریتانیاست. ویروسی که ساده‌تر و سریع‌تر منتقل می‌شود اما کشف آن دشوارتر است.» وزیر بهداشت هلند عنوان کرد که تصمیم ممنوعیت فرود هواپیماهای بریتانیایی‌، به توصیه اداره ملی بهداشت اتخاذ شده است.این ممنوعیت از ساعت شش بامداد یکشنبه ۲۰ دسامبر به جریان افتاده و تا اول ژانویه ادامه خواهد داشت.

این وزارت‌خانه پیشنهاد کرده که مردم حتی‌المقدور از سیر و سیاحت پرهیز کنند. هم‌اینک هلند شاهد مقررات سفت و سخت ضدکرونایی است. مدارس و مراکز عمومی و مغازه‌ها تعطیل شده‌اند و تنها فروشگاه‌های عرضه‌کننده مایحتاج ضروری باز هستند. این محدودیت‌ها تا وسط ژانویه ادامه خواهند داشت. headtopics.com

وزارت بهداشت هلند در عین حال خبر داده که اوایل دسامبر، یک مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در کشور کشف شده است. محافل پزشکی و درمانی سرگرم بررسی مسیر انتقال این ویروس و ابتلای احتمالی سایرین هستند. هم‌زمان با اقدام هلند، یک مقام دولتی بلژیک نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که بلژیک هم از نیمه‌شب یکشنبه (ساعت ۲۳) فرود هواپیماها و ورود قطارها به این کشور از مبدأ بریتانیا را ممنوع می‌کند. الکساندر دی کرو، نخست‌وزیر بلژیک، در گفت‌وگو با یکی از فرستنده‌های تلویزیونی این کشور گفته است که این ممنوعیت دست‌کم برای ۲۴ ساعت اعتبار خواهد داشت.

گندش بالازد مامی ویروسهاست ملکه عفریته لندن؟ واروپا ماله کشش چون درمحدوده اش بودند سرایت کرده ؟ شاید واکسن ترامپ آخرین نسخه باشه😂جاویدشاه🌹🌹🌹

ادامه مطلب:
dw_persian »