فروش نسیه نان در برخی مناطق استان قزوین/ گرو گذاشتن کارت ملی برای خرید نان/ پرداخت با واریزی یارانه ماه بعد

23/09/1399 10:30 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: فروش نسیه نان در برخی مناطق استان قزوین/ گرو گذاشتن کارت ملی برای خرید نان/ پرداخت با واریزی یارانه ماه بعد

رئیس اتحادیه نانوایان استان قزوین گفت: فروش نسیه نان در برخی نواحی منفصل شهری استان قزوین وجود دارد. او اضافه کرد: این روزها سختی معیشت جدی بوده و انکار ناپذیر است و افرادی مثل زنان سرپرست خانوار که تنها منبع درآمدشان کمیته امداد و یارانه است درآمدی به جز مستمری ماهانه ندارند.

بهرامی با اشاره به اینکه یک صندوق خیریه در تهران هر ماه ۱۸۰۰ قرص نان نذری به ما می‌دهد،افزود: ما نیز برای هر نانوا در محلات ضعیف استان ۱۰ تا ۱۲ نان در نظر می‌گیریم تا بین نیازمندان توزیع کنند و از افراد می‌خواهیم به جای پرداخت پول تنها صلوات بفرستند.

این مسئول بیان داشت: در ابتدای بحران کرونا یک موسسه خیریه وابسته به اتاق بازرگانی حدود ۱۹۰ میلیون تومان نان نذری میان محرومان توزیع کرد؛ به هرحال اختلاف طبقاتی خیلی زیاد شده و این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بهرامی در پاسخ به این پرسش که چرا وزن نان کمتر شده است، گفت: از سال گذشته قیمت نان ثابت مانده و افزایش هزینه زندگی و کسب وکار نانوایان اعم از هزینه حامل های انرژی و دستمزد کارگر سبب شده که نانوا با این قیمت فعلی ضرر کند.پیگیر افزایش قیمت نان در استان قزوین هستیم و پس از بررسی پیشنهاد دادیم که قیمت نان باید ۵۰ درصد افزایش یابد؛ اگر قیمت نان ثابت بماند، قطعاً وزن آن کاهش پیدا می کند زیرا در غیر این صورت نانوا باید دست خالی راهی منزل شود. headtopics.

ادامه مطلب:
ilnanews »

فروش نسیه نان با گرو گذاشتن کارت ملی در قزوین

در پی شیوع روزافزون کرونا، فروش نوشیدنی‌های الکلی در آفریقای جنوبی ممنوع شدسیریل راماپوزا، رئیس جمهور این کشور عصر دوشنبه اعلام کرد که در پی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از ۱ میلیون نفر، فروش الکل در این کشور موقتا ممنوع خواهد شد.

فروش «زرشک پلو با اسکلت مرغ» و «برنج و دنبه» در رستوران‌ها در پی گرانی گوشتshimashahrabi شما رو چیز فرض کردند که این حرف رو زدن سعود الوایر گویا مجبور شدن جرح و تعدیل کنن گزارش رو بعد از واکنشها. یعنی این خبر یک کلاغ هزار کلاغ شد. اول میگفتن رستورانهای جنوب شهر اما حالا شد رستورانهای کل تهران و ایران. باید رید به این خبرسانی مسخره و فاشیستی رسانه های فارسی زبان.

قیمت پرتقال در باغ ٢٠٠٠ تومان؛ فروش در بازار۲۰ هزار تومان!قیمت پرتقال در باغ ٢٠٠٠ تومان؛ فروش در بازار۲۰ هزار تومان! مشاور نظام صنفی کشاورزی: چه دلیلی دارد باغداری که پرتقالش را بر روی درخت ٢ تا ٣٠٠٠ تومان فروخته و قیمت آن داخل سردخانه‌ها کیلویی ۶ تا ٧٠٠٠ تومان شده به دست مصرف کننده کیلویی ۲۰ هزار تومان برسد؟ از دوستاتون بپرسید رانت برادران خیلی مبهمه نمیدونید فقط فاز دلسوز مردم میگیرید جرات معرفی انان را ندارید حتی اسم هم نمیتونی ببری تا همینجاش هم خیلی همت کردی دلالان و واسطه گران رانت خوار ونزول خوار نماز خون روزه گیر واهل مسجد دليلش بى كفايتى شماس! اينم سوال پرسيدن داره؟

دستگیری بیش از ۷۰۰ سارق در پایتخت/واکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسروواکنش پلیس به فروش واکسن کرونا در ناصرخسرو سردار رحیمی: به ندرت چنین مواردی را نیز ما هم شنیده‌ایم اینطور نیست که بگویم یک پدیده شایع است نمی‌شود یک واکسن را که اصلا معلوم نیست تقلبی است را از کنار خیابان خریداری و تزریق کرد در این فضا اشراف خوبی داریم

مصیب بهرامی در گفت وگو با ایلنای قزوین با اعلام این خبر افزود: در برخی از مناطق قزوین مانند اسماعیل‌آباد، چوبیندر و اقبالیه برخی از مردم با گرو گذاشتن کارت ملی و یارانه‌شان ، نان می‌خرند تا خانواده شان گرسنه نمانند و سر ماه که یارانه واریز شد حسابشان را با نانوایان تسویه می‌کنند.

او اضافه کرد: این روزها سختی معیشت جدی بوده و انکار ناپذیر است و افرادی مثل زنان سرپرست خانوار که تنها منبع درآمدشان کمیته امداد و یارانه است درآمدی به جز مستمری ماهانه ندارند.

بهرامی با اشاره به اینکه یک صندوق خیریه در تهران هر ماه ۱۸۰۰ قرص نان نذری به ما می‌دهد،افزود: ما نیز برای هر نانوا در محلات ضعیف استان ۱۰ تا ۱۲ نان در نظر می‌گیریم تا بین نیازمندان توزیع کنند و از افراد می‌خواهیم به جای پرداخت پول تنها صلوات بفرستند.

این مسئول بیان داشت: در ابتدای بحران کرونا یک موسسه خیریه وابسته به اتاق بازرگانی حدود ۱۹۰ میلیون تومان نان نذری میان محرومان توزیع کرد؛ به هرحال اختلاف طبقاتی خیلی زیاد شده و این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

بهرامی در پاسخ به این پرسش که چرا وزن نان کمتر شده است، گفت: از سال گذشته قیمت نان ثابت مانده و افزایش هزینه زندگی و کسب وکار نانوایان اعم از هزینه حامل های انرژی و دستمزد کارگر سبب شده که نانوا با این قیمت فعلی ضرر کند.پیگیر افزایش قیمت نان در استان قزوین هستیم و پس از بررسی پیشنهاد دادیم که قیمت نان باید ۵۰ درصد افزایش یابد؛ اگر قیمت نان ثابت بماند، قطعاً وزن آن کاهش پیدا می کند زیرا در غیر این صورت نانوا باید دست خالی راهی منزل شود.

بهرامی قیمت هر قرص نان لواش تا این لحظه را ۳۵۰ تومان در استان قزوین اعلام کرد و توضیح داد: این درحالی است که قیمت هر قرص نان در استان‌های همجوار مانند کرج ۷۰۰ تومان به فروش می رسد.

او ادامه داد: عدم تناسب قیمت نان در قزوین با استان های دیگر سبب شده تا کارگران ماهر نانوایی های قزوین به استان های همجوار مهاجرت کنند.

رئیس اتحادیه نانوایان بیان داشت: دولت باید یارانه آرد را حذف کرده و با آزادسازی قیمت آرد و نان هزینه یارانه را به صورت نقدی به طبقات ضعیف جامعه پرداخت کند.

بهرامی افزود: با فرمانداری قزوین هم نامه‌نگاری کردیم و به آنان گفتیم حالا که بسیاری از مردم نمی‌توانند گوشت و برنج به راحتی تهیه کنند و خرید نان بیشتر را جایگزین این محصولات غذایی کرده‌اند،حداقل سهمیه آرد یارانه‌ای نانوایی‌ها را افزایش دهند!

استان قزوین دارای 70 درصد جمعیت کارگری بوده و به عنوان یک قطب صنعتی و کارگرنشین در کشور شناخته می‌شود.