فروریختن متروپل؛ اعتراضات در برخی شهرها با شعار علیه خامنه‌ای ادامه یافت

08/03/1401 01:38 ب.ظ

با گذشت حدود یک هفته از فرو ریختن متروپل آبادان، برخی گزارش‌ها و ویدئوهای منتشرشده از ادامه‌دار بودن سوگواری‌ها و اعتراضات در برخی شهرهای دیگر در شامگاه شنبه هفتم خرداد حکایت دارد.

با گذشت حدود یک هفته از فرو ریختن متروپل آبادان، برخی گزارش‌ها و ویدئوهای منتشرشده از ادامه‌دار بودن سوگواری‌ها و اعتراضات در برخی شهرهای دیگر در شامگاه شنبه هفتم خرداد حکایت دارد. با گذشت حدود یک هفته از فرو ریختن برج متروپل آبادان و شکل‌گیری اعتراضات مردمی گسترده در این شهر، برخی گزارش‌ها و ویدئوهای منتشرشده از ادامه‌دار بودن سوگواری‌ها و اعتراضات در برخی شهرهای دیگر در شامگاه شنبه هفتم خرداد حکایت دارند.

علاوه بر آبادان، دزفول و شهر ری که پیشتر خبر برگزاری تجمعات اعتراضی در آن‌ها منتشر شده بود، گروهی از مردم اندیمشک نیز شامگاه شنبه هفتم خرداد در خیابان تجمع کردند و علیه حکومت شعار دادند. این در حالی است که فضای شهرهای بزرگ خوزستان از جمله آبادان، اهواز و خرمشهر همچنان امنیتی توصیف می‌شود و برخی شهروندان از استقرار مأموران یگان ویژه و قطع اینترنت تلفن همراه از عصر روز شنبه خبر داده‌اند.

شعار «مرگ بر دیکتاتور» شاخص‌ترین و رایج‌ترین شعاری است که در اغلب این تجمعات اعتراضی به گوش می‌رسد. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در چهارمین روز پس از حادثه فرو ریختن متروپل پیام تسلیت فرستاد و دولت نیز پنج روز پس از این حادثه اعلام کرد که تصمیم گرفته است روز یکشنبه هشتم خرداد را عزای عمومی اعلام کند. headtopics.com

در برخی ویدئوهای منتشرشده منتسب به شامگاه هفتم خرداد معترضان شعار «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» و «فرمانده کل قوا، استعفا، استعفا» نیز سر می‌دهند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

گسترش اعتراضات در ایران؛ حمایت مردم شهرهای دیگر کشور از مردم داغدار آبادان🔺گسترش اعتراضات در ایران؛ حمایت مردم شهرهای دیگر کشور از مردم داغدار آبادان ▪️با گذشت شش روز از ریزش ساختمان متروپل در شهر آبادان هر روز دامنه اعتراضات مردم، نسبت به سوء مدیریت و فساد گسترده‌تر می‌شود. این آرزو رو هم به گور میبری آقای وی او ای سقوط رژیم ولایت مهدی_دجال را تا آخر خرداد یعنی آخر همین ماه پیشبینی میکنم . پس علی خامنه ای بهتر است قبل از تکه تکه شدن بدست ملت_قدرتمند_ایران تسلیم شود و به برگزاری رفراندوم جهت رسیدگی به خواست ملت که تغییر رژیم است تن در دهد تا از خونریزی و کشتار امت و ملت جلوگیری کند . بعله اینچنین است صدای آمریکاییهای عزیز ما ایرانیها بر عکس برخی، توانایی همدلی با هم نوع خود را داریم چو عضوی بدرد آورد روزگار.......

خیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور/ رگبار پراکنده در برخی استان‌هاخیزش گرد و غبار در نوار شرقی کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از رگبار پراکنده باران، وزش باد شدید در برخی نقاط کشور و خیزش گرد و غبار در نوار شرقی ایران به‌ویژه زابل خبر داد.

صحبت‌های وزیر کار در مورد جاماندگان از یارانه/ بخش زیادی از درخواست‌های بازبینی درست استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش زیادی از درخواستهای بازبینی برای درخواست یارانه‌ها درست است اما نیازمندِ شفاف‌سازیِ اقتصادی است.

بیش از ۹۰ درصد جرایم جنایی در کمتر از یک ماه کشف می‌شودرئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: امروز پلیس آگاهی اشرافیت قابل توجهی بر مجرمان دارد و تمام حرکات و اقدامات مجرمان را تحت کنترل دارد و آنها را از اقداماتی که در تدارکات هستند، باز می‌دارد.

از اطلاع‌رسانی درباره تخلفات بیش از ۲۵۰ برج در تهران «جلوگیری شده است»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. اینم دسته گل دیگری از سربار سیسمونی در شهر داری تهران!

آمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور/ تهران در قعر رعایت بهداشت فردی ضدکروناییآمار ۴۵ درصدی استفاده از ماسک در کشور در هفته ۱۱۸ همه‌گیری کووید ۱۹ در کشور، همچنان تعداد شهرهای قرمز و نارنجی صفر بوده و در عین حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی با کاهشی مجدد به حدود ۵۰ درصد رسیده است.

نسخه چاپی

با گذشت حدود یک هفته از فرو ریختن برج متروپل آبادان و شکل‌گیری اعتراضات مردمی گسترده در این شهر، برخی گزارش‌ها و ویدئوهای منتشرشده از ادامه‌دار بودن سوگواری‌ها و اعتراضات در برخی شهرهای دیگر در شامگاه شنبه هفتم خرداد حکایت دارند.

علاوه بر آبادان، دزفول و شهر ری که پیشتر خبر برگزاری تجمعات اعتراضی در آن‌ها منتشر شده بود، گروهی از مردم اندیمشک نیز شامگاه شنبه هفتم خرداد در خیابان تجمع کردند و علیه حکومت شعار دادند.

این در حالی است که فضای شهرهای بزرگ خوزستان از جمله آبادان، اهواز و خرمشهر همچنان امنیتی توصیف می‌شود و برخی شهروندان از استقرار مأموران یگان ویژه و قطع اینترنت تلفن همراه از عصر روز شنبه خبر داده‌اند.

شعار «مرگ بر دیکتاتور» شاخص‌ترین و رایج‌ترین شعاری است که در اغلب این تجمعات اعتراضی به گوش می‌رسد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در چهارمین روز پس از حادثه فرو ریختن متروپل پیام تسلیت فرستاد و دولت نیز پنج روز پس از این حادثه اعلام کرد که تصمیم گرفته است روز یکشنبه هشتم خرداد را عزای عمومی اعلام کند.

در برخی ویدئوهای منتشرشده منتسب به شامگاه هفتم خرداد معترضان شعار «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» و «فرمانده کل قوا، استعفا، استعفا» نیز سر می‌دهند.

تاکنون خبر جان باختن ۲۹ نفر زیر آوارهای ساختمان متروپل آبادان که شنبه دوم خرداد فرو ریخت، منتشر شده و استاندار خوزستان روز یکشنبه به استناد به اعلام خانواده‌ها گفت که دست‌کم ۳۸ نفر از حاضران در زمان فروریختن ساختمان، همچنان مفقود هستند.

فرو ریختن این برج و بی‌توجهی دولت و حکومت به اندوه و عصبانیت مردم آبادان اعتراضات به فساد در ساختار حکومت را در این شهر جرقه زد؛ اعتراضاتی که پس از آن در برخی شهرهای دیگر ایران ادامه یافت.

در حادثه فرو ریختن متروپل آبادان، برخی مقامات جمهوری اسلامی نیز اعتراف کرده‌اند که در جریان ساخت این برج زدوبند گسترده‌ای بین مالک اصلی برج با شهرداری و برخی مقامات رخ داده است.

حسین عبدالباقی که سازنده و مالک برج متروپل است و مقامات جمهوری اسلامی می‌گویند زیر آوار کشته شده است، متهم شده که با چراغ سبز مسئولان شهری و زدوبند با مقامات، اقدام به ساخت‌وساز خارج از ضوابط قانونی کرده است.

متروپل؛ مکاتبات منطقه آزاد اروند درباره تخلفات «بی‌پاسخ» مانده بود

در این زمینه، سازمان منطقه آزاد اروند نیز که از آن به‌عنوان یکی از شرکای این برج یاد می‌شود، روز یکشنبه هشتم خرداد اعلام کرد درباره برخی تخلفات با شهرداری آبادان مکاتباتی داشته که به هیچ‌یک از آن‌ها پاسخ داده نشده و دستگاه قضا نیز، به گزارش سازمان منطقه آزاد، درباره این تخلفات جوابی نداده است.

عصر روز شنبه هفتم خرداد، در تهران هم گروهی از مردم با روشن کردن شمع و گذاشتن تصاویر قربانیان متروپل آبادان در کنار عکس‌هایی از کشته‌شدگان هواپیمای اوکراینی یاد آنان را گرامی داشتند.

گزارش‌ها از برگزاری مراسم سوگواری برای قربانیان متروپل آبادان در برخی شهرهای دیگر از جمله قم و یزد نیز حکایت دارد.

در روزها و شب‌های گذشته شهرهای شاهین‌شهر اصفهان، ماهشهر، بوشهر، بندرعباس و بهبهان نیز شاهد تجمعات اعتراضی مردم همراه با سر دادن شعارهای ضدحکومتی بوده است.

با استفاده از گزارش‌های شهروندان و وب‌سایت رادیو فردا / ر.ش/م.ارادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.