فرهاد فهندژ، زندانی بهایی، به ویروس کرونا مبتلا شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پنجشنبه ۱۰مهر۱۳۹۹، فرهاد_فندژ، زندانی_بهایی، به دلیل تست مثبت ویروس_کرونا از اتاق فرعی بند امنیتی ۱۰ به یکی از سلول‌های انفرادی بند امن زندان رجایی‌شهر منتقل شد. گزارش کیان ثابتی👇 اقلیت‌های_مذهبی اطلاع_رسانی کرونا_در_ایران کرونا_در_زندان

صبح روز پنج‌شنبه ۱۰مهر۱۳۹۹، «فرهاد فهندژ»، زندانی ۶۱ ساله بهایی، به دلیل تست مثبت ویروس کرونا از اتاق فرعی بند امنیتی ۱۰ به یکی از سلول‌های انفرادی «بند امن زندان رجایی‌شهر» منتقل شد. با توجه به سابقه بیماری‌های زمینه‌ای که آقای فهندژ را در گروه‌های پرخطر قرار می‌دهد، خانواده این شهروند بهایی نگران جان و سلامت او هستند.

یک فرد نزدیک به خانواده این زندانی عقیدتی به «ایران‌وایر» گفت: «چهارشنبه گذشته دوم مهر ماه، فرهاد در تماس تلفنی با خانواده‌اش گفت دچار بی‌اشتهایی شده و بدن‌درد دارد. خانواده‌اش از او خواستند تا با توجه به این‌ که او در یک اتاق با سه نفر دیگر زندانی است و شنیده شده تعداد زیادی از زندانیان در رجایی‌شهر به کرونا مبتلا شده‌اند، بهتر است او هم تست کرونا بدهد. بهداری زندان، پنجشنبه و جمعه دکتر ندارد و فرهاد روز شنبه ۵ مهر آزمایش داد.

فرهاد فهندژ پیش از دستگیری از طریق ساعت‌سازی امرار معاش می‌کرد. او دانشجوی مهندسی کامپیوتر بود که پس از انقلاب فرهنگی به دلیل بهایی‌ بودن از دانشگاه اخراج شد و در «موسسه آموزش عالی بهاییان» در رشته روان‌شناسی لیسانس گرفت.۲۶ مهر ماه سال ۱۳۹۱، ماموران وزارت اطلاعات در استان گلستان در یک عملیات هم‌زمان، ۱۷ شهروند بهایی و چند شهروند مسلمان را در شهرهای گرگان و گنبد کاووس بازداشت کردند. پس از مدت کوتاهی، کلیه بازداشت‌شدگان به جز فرهاد فهندژ و دو بهایی دیگر آزاد شدند.

جلسه دادگاه فرهاد فهندژ و هشت بهایی دیگر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «مقیسه»، تشکیل و فرهاد به اتهام اداره و تشکیل تشکیلات غیرقانونی بهایی به ده سال حبس تعزیری محکوم شد و از همان تاریخ دوران محکومیت او در زندان رجایی‌شهر آغاز شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ابتلای 2 نماینده مجلس به کرونا- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimعزت الله ‏اکبری تالارپشتی نماینده تهران و مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب در مجلس شورای اسلامی به ویروس کرونا مبتلا شدند. طرح اولیه اصلاحیه ماده54قانون مالیاتهای مستقیم، یک تبصره3بودکه به هرکدملی اجازه داشتن یک واحد مسکونی میداد اما با بازگشت ناگهانی بی اجازه از صحن علنی به کمیسیون اقتصادی، این تبصره حذف و فقط کل خانواده 1 واحد اجازه داد.چرا بقیه اعضای خانوار حق مسلم مصرح قانون اساسی، محروم میشود؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

روسای دو کمیسیون مجلس ایران به کرونا مبتلا شدندروسای کمیسیون اجتماعی و صنایع و معادن مجلس ایران به ویروس کرونا مبتلا شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترکیه به پنهان کردن وسعت شیوع ویروس کرونا متهم شدترکیه به پنهان کردن وسعت شیوع ویروس کرونا متهم شد اعلام این موضوع باعث شد که بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی از دولت ترکیه بخواهند که میزان واقعی شیوع ویروس کرونا در جمعیت ۸۳ میلیون نفری این کشور را اعلام کند. حکومت های ایدئولوژیک دروغگو و پنهانکارند،درست مثل جمهوری اسلامی ،چین ،روسیه و ترکیه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افزایش مراجعات کودکان به مراکز درمانی بوشهر/ کودکان ناقلان خوب ویروس کروناهمزمان با بازگشایی مدارس نگرانی ها درباره شیوع گسترده این بیماری در بین دانش آموزان و معلمان افزایش یافت و باعث شد تا بسیاری از خانواده‌ها،معلمان و دانش‌آموزان نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند. برخی به ترک تحصیل یکساله فرزندان شان فکر کردند و برخی دیگر از اولیاء نیز عزم خود را برای نفرستادن فرزندان‌شان به مدارس جزم کردند. معلمان نیز مجبورند علاوه بر تدریس مجازی ساعاتی را در مدارس به اجبار بگذرانند که به اعتقاد بسیاری از آنها ،حضورشان در مدارس بدون دانش‌آموزان بی‌فایده و پر هزینه است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

امسال نباید حتی به سرماخوردگی مبتلا شویمامسال نباید حتی به سرماخوردگی مبتلا شویم معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به همزمانی شیوع کرونا و بیماری های تنفسی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی، گفت: باید تلاش کنیم امسال به هیچ کدام از بیماری‌های تنفسی مبتلا نشویم. ملت تلاش کند، دولت و حکومت رها کند! اوکی چهار نفرو سر سرماخوردگی اعدام کنید درست میشه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| کدام روسای سیاسی جهان به کرونا مبتلا شدند؟از آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در جهان، بیش از 10 رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر به این ویروس آلوده شدند. تازه‌ترین مورد کرونا در سران سیاسی مربوط به دونالد ترامپ می‌شود که تست کرونای او، یعنی تست کووید-19، مثبت از آب در آمد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »