فرمول جدید مصوبه مجلس در افزایش سن بازنشستگی چگونه عمل می‌کند؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ فرمول جدید مصوبه مجلس در افزایش سن بازنشستگی چگونه عمل می‌کند؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مخبر: غربالگری کودکان زیر ۷ سال به صورت جدی باید با همکاری وزارت بهداشت اجرایی شودبه گزارش خبرنگار ایلنا، با انتشار فرمول محاسبه افزایش سن بازنشستگی و مصوبه مجلس در تایید بند (خ) الحاقی ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه کشور، برنامه دولت و مجلس برای تعیین تکلیف سن بازنشستگی مشمولان قوانین کار و مدیریت خدمات کشوری مشخص شد. البته فرمول محاسبه و نکات مصوبه جدید مجلس در زمینه بند (خ) الحاقی ماده بیست و نهم برنامه هفتم توسعه اندکی پیچیده است و تا حدی نیازمند تشریح ابعاد مختلف آن وجود دارد.

این کارشناس حوزه تامین اجتماعی با اشاره به وضعیت افرادی که ۱۰ سال یا کمتر سابقه دارند، گفت: این افراد طبق این بند الحاقی به ازای هر سالی که تا بازنشستگی و پر کردن سابقه لازم است، باید ۵ ماه بیشتر خدمت کنند. البته سقف این افزایش ۳۵ سال است. سقف پر شدن سابقه و بازنشستگی برای مردان ۶۲ سال است و افرادی که به این سن برسند در هر سابقه‌ای می‌توانند بازنشسته شوند. همچنین برای خانم‌ها این سن ۵۵ سال است.

او افزود: مثلا فردی ۲۶ سال سابقه دارد. بابت ۴ سال باقی‌مانده ضریب افزایشی ۲ ماه به ازای هرسال را دریافت می‌کند و ۸ ماه به ۳۰ سال سابقه لازم او افزوده می‌شود. این فرد نیازی به رسیدن به سن ۶۲ سال البته نخواهد داشت و اگر از ۲۵ سالگی بطور مداوم حق بیمه واریز کرده باشد، در سن حدود ۵۶ سالگی بازنشسته خواهد شد.

گفتنی‌ست محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در ارتباط با جزئیات افزایش سن و سابقه بازنشستگی گفت: حداکثر سنوات خدمات برای مردان ۳۵ سال و برای خانم‌ها ۳۰ سال است؛ سن بازنشستگی نیز برای مردان ۶۲ سال و برای خانم‌ها ۵۵ سال مقرر شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازنشستگان جدید صندوق بازنشستگی کشوری چقدر حقوق می گیرند؟ارزیابی های جدید صندوق بازنشستگی کشوری در تابستان امسال نشان می دهد میانگین اولین حقوق بازنشستگی به رقم ۱۶ میلیون تومان رسیده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

مدل‌های جدید رنو در راه است!رنو ۳.۲ میلیارد دلار در هشت مدل جدید برای عرضه جهانی سرمایه‌گذاری می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اصلاح تدریجی «سن بازنشستگی»جمعیت سالمند ایران تا سال ۱۴۳۰ افزایش ۴ برابری را تجربه می‌کند و همین امر به دلیل کاهش منابع ورودی و افزایش تعهدات جهت پرداخت مستمری‌ها، صندوق‌های بازنشستگی را با چالش‌های عمده‌ای روبرو خواهد کرد که اثر قابل توجهی بر نحوه تضمین رفاه سالمندان در آینده دارد؛ این در حالی است که افزایش سن بازنشستگی متناسب با سن امید به زندگی از مهم‌ترین اصلاحاتی است...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سن «بازنشستگی» ۲۵ سال کوچکتر از سن «امید به زندگی» !تغییرات جمعیتی و افزایش سالمندی در جهان همه کشورها را با بحران در نظام‌های بازنشستگی روبرو کرده و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نامزدهای انتخابات شعارهایی ندهند که اساساً از حوزه اختیارات مجلس خارج استدبیر حزب رهپویان در خراسان رضوی با بیان اینکه عدم عمل به وعده‌های انتخاباتی مردم را بی‌اعتماد می‌کند، گفت: نامزدها باید شعارهایی را بدهند که منطبق بر اختیارات مجلس باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دو مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران و مقاومت فلسطینمجلس نمایندگان آمریکا ضمن تکرار ادعاهای این کشور درباره برنامه هسته‌ای ایران با تصویب یک مصوبه غیرالزام‌آور، در مصوبه جداگانه‌ای خواستار جلوگیری از حمایت مالی بین‌المللی از جنبش مقاومت فلسطین شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »