فرمول یک 'سبز' می‌شود؟ - BBC News فارسی

31/06/1399 12:15:00 ب.ظ

فرمول یک 'سبز' می‌شود؟

طرفداران محیط زیست مدت‌هاست از ورزش‌های موتوری به دلیل آسیب زدن به کره زمین انتقاد می‌کنند. ورزش اتومبیلرانی فرمول یک حالا با یک برنامه بلندپروازانه می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ کل مسابقات خود را عاری از دی‌اکسیدکربن کند. چالش‌های ۷۰ سالگی در دورانی که دانش‌آموزان سراسر جهان در جنبش فراگیر "جمعه‌ها برای آینده" هفته ‌به...

چالش‌های ۷۰ سالگی در دورانی که دانش‌آموزان سراسر جهان در جنبش فراگیر "جمعه‌ها برای آینده" هفته ‌به ‌هفته برای محافظت از اقلیم و توسعه پایدار تظاهرات می‌کنند، ورزش فرمول یک با منابعی که هدر می‌دهد، تحت فشار زیادی قرار دارد. محافظان محیط زیست با انتقاد از فرمول یک معتقدند که این رشته اتومبیل‌رانی دیگر متناسب با شرایط زمان نیست.

او پارسال در همایش جهانی اقتصاد رسماً در مورد بحران آب‌وهوایی در جهان موضع گرفت و خواستار تغییرات اساسی در فرمول یک شد. رزبرگ در داووس با اشاره به گرمایش زمین خواستار استفاده از خودروهای برقی در فرمول یک شد.

رزبرگ خیلی زود فعالیت‌اش به عنوان سرمایه‌گذار را در "فرمول ئی" آغاز کرد. فرمول ئی مسابقات اتومبیلرانی خودروها با موتور برقی است که از سال ۲۰۱۴ زیر نظر فدراسیون جهانی اتومبیلرانی آغاز شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روایت سالی که 3 فصل « بهار، تابستان و زمستانی طولانی» داشت | وحیده کریمی

روزهای پایانی سال 1400 با امید به احیای برجام تمام شد. در یک‌قدمی امضای توافق برای رفع تحریم‌ها و بازگشت آمریکا به میز مذاکرات، روسیه اثری منفی بر برجام گذاشت تا تبعات حمله نظامی‌اش به اوکراین را به حداقل برساند. این‌گونه شد که جنگ روسیه و اوکراین که در‌واقع باید بی‌ربط‌ترین واقعه به ایران 1401 می‌‌بود، از همان لحظات قبل از تحویل سال سایه سنگین خود را بر منافع ملی انداخت و تا روزهای پایانی سال هم ایران یک متضرر برای «هیچ» در این نبرد دور از مرزهای خود شد. از یک سو روسیه و از سوی دیگر تندروهای داخلی چنان ریشه برجام را زدند که در روزهای پایانی اسفند، امیدها برای توافق برای رفع تحریم‌ها به کمترین حد ممکن رسید و احتمال فعال‌شدن مکانیسم ماشه جدی‌تر از همیشه شد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

استقلال یک - الشرطه یک / سرنوشت صعود به الاهلی کشیده شداستقلال تهران در دیدار مقابل الشرطه عراق به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد تا راه سخت برای صعود از گروه A داشته باشد.

یک زن به ظن ارسال نامهٔ سمی به کاخ سفید بازداشت شدپلیس کانادا پیش از این اعلام کرده بود که این پاک نامه هفتهٔ گذشته از کانادا به کاخ سفید ارسال شده است.

یارسان بعد از انقلاب اسلامی؛ حکایت یک کوچ دسته‌جمعی

رسانه‌‌ها از کشف و خنثی‌سازی یک حمله تروریستی مورد حمایت ایران در بحرین خبر دادند🔺رسانه‌‌ها از کشف و خنثی‌سازی یک حمله تروریستی مورد حمایت ایران در بحرین خبر دادند ⚡️رسانه‌ها روز یکشنبه ۳۰ شهریور از خنثی کردن توطئه پیکارجویان مورد حمایت رژیم حاکم بر ایران برای انجام حملاتی علیه دیپلمات‌ها و اتباع خارجی مقیم بحرین خبر دادند. اغا تبيع الحساب كم تومان اني يدفع الكم شروع شد. کس و شعر کمتر بگین

ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند🔺ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند ⚡️ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز، کشتی فرماندهی ناوگروه ضربت نیمیتز، همراه با دو ناو مجهز به مو‌شک‌های هدایت‌شونده و نا‌وشکن ‌یو‌اس‌اس استرت وارد خلیج_فارس شدند.

آمریکا یک سامانه رادار و چند خودرو جنگی به سوریه ارسال کرد