فرمول یک؛ همیلتون پس از ثبت هفتمین قهرمانی جهان هم‌رکورد شوماخر افسانه‌ای شد

15/11/2020 11:50:00 ب.ظ

فرمول یک؛همیلتون پس از ثبت هفتمین قهرمانی جهان هم‌رکورد شوماخر افسانه‌ای شد

لوئیز همیلتون, فرمول یک

فرمول یک ؛همیلتون پس از ثبت هفتمین قهرمانی جهان هم‌رکورد شوماخر افسانه‌ای شد

لوئیس همیلتون در حالی با پیروزی در استانبول نود و چهارمین عنوان نخست مسابقات گرند پری را کسب و هفتمین عنوان قهرمانی جهان خود را مسابقات فرمول یک مسجل کرد که هنوز سه مرحله دیگر تا پایان رقابت‌های این فصل باقی مانده است.

لوئیس همیلتون ۳۵ ساله نخستین قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک را سال ۲۰۰۸ با تیم مک‌لارن تجربه کرد و پس از آن جدا از قهرمانی در رقابت‌های این فصل، پنج بار دیگر در سال‌های ۲۱۰۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با تیم مرسدس بر سکوی نخست قهرمانی جهان ایستاد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

لوئيس همیلتون قهرمان مسابقات جهانی گرند پریکس فرمول یک استانبول شدهمیلتون قهرمان مسابقات جهانی گرند پریکس فرمول یک استانبول شد لطفا فیلم جایزه دادن به قهرمان را پوشش دهید تا مانکن ولکن واز رجب را می دهد کنیم

هفتمین قهرمانی در فرمول یک؛ لوئیس همیلتون به رکورد شوماخر رسید - BBC News فارسیلوئیس همیلتون، راننده تیم مرسدس با کسب مقام نخست گراندپری ترکیه ، تبدیل به پرافتخارترین راننده تاریخ فرمول یک شد. همیلتون به این ترتیب برای هفتمین بار قهرمان جهان شد و و با رکورد مایکل شوماخر مساوی کرد، در حالی که او از نظر تعداد مقام‌های نخست بالاتر از راننده آلمانی قرار دارد.

فرمول یک؛ لوئیس همیلتون نخستین پیروزی فصل را در بحرین جشن گرفتراننده بریتانیایی تیم مرسدس که هفت قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در رقابتی سخت و تنگاتنگ با نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش یعنی مکس ورشتپن هلندی از تیم ردبول سربلند از پیست سخیر بیرون آمد و نخستین پیروزی فصل را جشن گرفت.

یوخن رینت: راننده‌ای که پس از مرگ قهرمان فرمول یک شد - BBC News فارسیپنجاه سال پس از مرگی دردآور در مونزا، کمتر کسی یوخن ریندت را به یاد دارد. اما غیر از دوستان نزدیک این قهرمان سابق فرمول یک او خیلی خوب در ذهن برنی اکلستون، رئیس سابق این رشته مانده است

نجات یافتن دو مرد و یک زن از یک جزیره دورافتاده‌ پس از ۳۳ روزخلبان وقتی بر می‌گردد و در ارتفاع پایین‌تری پرواز می‌کند می‌بیند که سه‌تن روی جزیرهٔ کوچکی دست تکان می‌دهند و کمک می‌خواهند. Free100KurdishActivists - every office should have ANTIOFFICE SERVICE خوش به حالشون نجات پیدا کردن اونم به دست امریکا

همیلتون هم اکنون با کسب ۳۰۷ امتیاز و ۱۱۰ امتیاز اختلاف با والتری بوتاس، هم‌تیمی فنلاندی خود جایگاه نخست رده‌بندی کلی مسابقات فصل فرمول یک را در اختیار دارد و سه مسابقه مانده به انتهای فصل حتی در صورتی که امتیازی دیگر را نیز به نام خود ثبت نکند برای هیچ یک از رقبا قابل دسترس نخواهد بود.15.فرمول یک 'سبز' می‌شود؟ این راننده ۳۵ ساله با نمایشی درخشان در پیست بارانی و لغزان استانبول پیش از همه از خط پایان گذشت و به رکورد ۹۴ رتبه نخست در گراند‌پری‌ها رسید.همیلتون که در صورت قهرمانی در فصل تازه مسابقات فرمول یک رکوردی تاریخی را به نام خود ثبت خواهد کرد مسابقه جایزه بزرگ بحرین را از خط دو و پشت سر ورشتپن هلندی آغاز کرده بود.

لوئیس همیلتون ۳۵ ساله نخستین قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک را سال ۲۰۰۸ با تیم مک‌لارن تجربه کرد و پس از آن جدا از قهرمانی در رقابت‌های این فصل، پنج بار دیگر در سال‌های ۲۱۰۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با تیم مرسدس بر سکوی نخست قهرمانی جهان ایستاد. تیم مرسدس در جدول تیمی مسابقات نیز با ۵۰۴ امتیاز هم اکنون بالاتر از تیم‌های ردبول و ریسینگ پوینت در جایگاه نخست قرار دارد.2020 خبرگزاری آناتولی لوئيس همیلتون٬ راننده تیم مرسدس قبل از پایان سه مرحله نهایی مسابقات جهانی گرند پریکس فرمول یک استانبول٬ برای هفتمین بار به مقام قهرمانی این رقابتها دست یافت. . احساس می‌کنم تازه کارم را شروع کرده‌ام و این خیلی عجیب است.