فرماندهی ائتلاف عربی: برخورد مین حوثی‌ها با کشتی تجاری در دریای سرخ

05/10/1399 09:34:00 ب.ظ

فرماندهی ائتلاف عربی: برخورد مین حوثی‌ها با کشتی تجاری در دریای سرخ العربية

فرماندهی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، شامگاه جمعه 25 دسامبر، در ادامه تهدید شبه‌نظامیان حوثی فرماندهی ائتلاف عربی در بیانیه خود افزود که زیان اندکی به دماغه کشتی وارد آمد اما این حادثه، تلفات جانی در بر نداشت.

در این بیانیه همچنین بر افزایش فعالیت‌های تروریستی شبه‌نظامیان حوثی از طریق مین‌گذاری در جنوب دریای سرخ و تنگه باب‌المندب تأکید شده و امده است که کارگذاشتن مین دریایی، تهدیدی جدی برای ناوبری بین‌المللی و تجارت جهانی است.

مین‌ها و قایق‌های انفجاری شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی همواره اقدام به تهدید علیه ناوبری در منطقه از طریق مین‌گذاری و یا ارسال قایق‌های بمب‌گذاری شده کرده‌اند. دو هفته پیش نیز فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی اعلام کرد که تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای انجام یک اقدام خصمانه با استفاده از دو قایق بمب‌گذاری‌شده قابل کنترل از راه دور را در استان حدیده، رصد کرده بودند.

براساس گزارش‌های خبری، نیروهای ائتلاف عربی، دو قایق انفجاری را منهدم کردند که تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و مسیرهای حمل‌ونقل و تجارت جهانی به شمار می‌آیند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ما که امروز تلفن هوشمند داریم و عکس این کودک بی گناه یمنی را میبینیم و به برای دیده شدنش هشتگ نمیزنیم مسئولیم کودکان _یمن_گرسنه اند Yemeni_children_hungry