فرماندهی ائتلاف عربی: برخورد مین حوثی‌ها با کشتی تجاری در دریای سرخ

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرماندهی ائتلاف عربی: برخورد مین حوثی‌ها با کشتی تجاری در دریای سرخ العربية

علیه ایمنی ناوبری، از برخورد مین دریایی کار گذاشته‌شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی با یک کشتی باری تجاری در جنوب دریای سرخ خبر داد.

فرماندهی ائتلاف عربی در بیانیه خود افزود که زیان اندکی به دماغه کشتی وارد آمد اما این حادثه، تلفات جانی در بر نداشت. در این بیانیه همچنین بر افزایش فعالیت‌های تروریستی شبه‌نظامیان حوثی از طریق مین‌گذاری در جنوب دریای سرخ و تنگه باب‌المندب تأکید شده و امده است که کارگذاشتن مین دریایی، تهدیدی جدی برای ناوبری بین‌المللی و تجارت جهانی است.شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی همواره اقدام به تهدید علیه ناوبری در منطقه از طریق مین‌گذاری و یا ارسال قایق‌های بمب‌گذاری شده کرده‌اند.

براساس گزارش‌های خبری، نیروهای ائتلاف عربی، دو قایق انفجاری را منهدم کردند که تهدیدی برای امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و مسیرهای حمل‌ونقل و تجارت جهانی به شمار می‌آیند. شایان توجه است که شبه‌نظامیان حوثی از استان الحدیده به عنوان مکانی برای پرتاب موشک‌های بالستیک، به پرواز درآوردن پهپادها، حرکت دادن قایق‌های انفجاری و همچنین انتشار نامنظم مین‌های دریایی استفاده می‌کنند که نقض قوانین بشردوستانه بین‌المللی و مفاد توافق‌نامه آتش‌بس درالحدیده قلمداد می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ما که امروز تلفن هوشمند داریم و عکس این کودک بی گناه یمنی را میبینیم و به برای دیده شدنش هشتگ نمیزنیم مسئولیم کودکان _یمن_گرسنه اند Yemeni_children_hungry

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها