فرمان اجرایی ترامپ علیه چین؛ هنگ‌کنگ دیگر فرقی با چین نخواهد داشت

25/04/1399 09:12 ق.ظ

فرمان اجرایی ترامپ علیه چین؛ هنگ‌کنگ دیگر فرقی با چین نخواهد داشت بیشتر بخوانید🔽

رئيس جمهوری آمریکا از امضای فرمانی اجرایی علیه چین و هنگ کنگ و همچنین وضع تحریم علیه سرزمینی که تا پیش از این خودمختار بود خبر داد. آقای ترامپ در یک نشست خبری اعلام کرد از این پس محدودیت و تحریم بانک‌های هنگ‌کنگی مجاز خواهد بود و این سرزمین از نظر آمریکا دیگر تفاوتی با چین نخواهد داشت.

او که هیچ فرصتی برای حمله به جو بایدن را از دست نمی‌دهد همچنین تاکید کرد دولت او بیش از هر دولت دیگری در تاریخ آمریکا علیه چین سخت‌گیری کرده‌است در حالی که جو بایدن چیزی جز هدیه به دولت کمونیستی چین نخواهد بود.

ایالات متحده آمریکا پیش از این در تجارت با هنگ‌کنگ قوانینی متفاوت داشت و امتیازهایی قائل شده بود. ترامپ در ادامه گفت: «از این به بعد با هنگ‌کنگ دقیقا مانند چین رفتار خواهد شد و دیگر هیچ امتیاز ویژه‌ای چه در خصوص تبادلات تجاری و اقتصادی و چه در رابطه با تعرفه‌ها و صادرات شامل این سرزمین نخواهد شد.» ترامپ همچنین ادامه داد که پس از این بسیاری از مردم هنگ کنگ این سرزمین را ترک خواهند کرد چرا که آزادی و حقوق آنها از بین رفته است.

سالگرد اعتراض چند میلیون نفری هنگ کنگ در یک مرکز خرید رئيس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از این نشست خبری در کاخ سفید تاکید کرد که او مجازات‌هایی را علیه مقام‌های چینی و همچنین پلیس هنگ کنگ در نظر گرفته و همچنین بانک‌هایی که معاملات قابل توجهی با هنگ کنگ داشته باشند شامل تحریم‌ها و مجازات‌ها خواهند شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سند همکاری ایران و چین هنوز اجرایی نشده است/عده‌ای مغرضانه دنبال تبلیغات منفی‌ هستندوزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این که سند همکاری بین دو کشور ایران و چین از طرف ایران نهایی شده و باید در کشور چین نیز مورد بررسی قرار بگیرد، گفت: هنوز این سند اجرایی نشده است و افرادی که مغرضانه دنبال تبلیغات منفی علیه این سند هستند بدانند که مردم تحت تاثیر این تبلیغات قرار نخواهند گرفت.

قانون امنیتی هنگ‌کنگ؛ اتحادیه اروپا اقداماتی را علیه چین در دست بررسی داردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد: «امروز توافق کردیم که برای حمایت از خودمختاری هنگ‌کنگ و جامعه مدنی آن، واکنش هماهنگ اتحادیه اروپا را سازماندهی کنیم.»

مناقشه ترکیه و اتحادیه اروپا؛ تهدید به اعمال تحریم علیه آنکارا جدی‌تر شددر نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، علیه مداخله ترکیه در لیبی و صادرات سلاح به این کشور، تغییر کاربری موزه ایاصوفیه به مسجد و حفاریهای گازی ترکیه در مدیترانه موضع گیری شد و قرار شد در صورت یافتن راه حل در گفتگو در یکماه آینده تحریم هایی علیه ترکیه اجرا شود.

پرونده قطور فدراسیون جهانی جودو علیه ایران در دادگاه عالی ورزش

روایت معاون رئیس‌جمهور از خباثت دولت آمریکا علیه ایران / طراحان تابستان داغ ‌به فلاکت افتاده‌اند- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimنوبخت: طراحان تابستان داغ برای ایران به فلاکت افتادند ایران بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها را پشت سر گذاشته و با وجود اینکه پای آمریکا و تحریم بر گردن اقتصاد ایران است، اقتصاد هنوز نفس می‌کشد حقوق کارکنان دولت رأس زمان معین پرداخت می‌شود

دیوان بین‌المللی دادگستری در موضوع تحریم هوایی از سوی عربستان سعودی، امارات، مصر و بحرین علیه قطر به نفع دوحه رأی داددیوان بین‌المللی دادگستری سازمان_ملل متحد در موضوع تحریم هوایی از سوی عربستان سعودی، امارات، مصر و بحرین علیه قطر به نفع دوحه رأی داد

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۴ ژوئيه (۲۴ تیر) فرمانی اجرایی علیه چین را امضا کرد که در آن این کشور را به دلیل اقدامات سرکوبگرانه علیه مردم هنگ‌کنگ مورد بازخواست قرار خواهد داد و همچنین با هنگ کنگ دقیقا مانند چین رفتار خواهد شد.

آقای ترامپ در یک نشست خبری اعلام کرد از این پس محدودیت و تحریم بانک‌های هنگ‌کنگی مجاز خواهد بود و این سرزمین از نظر آمریکا دیگر تفاوتی با چین نخواهد داشت. او که هیچ فرصتی برای حمله به جو بایدن را از دست نمی‌دهد همچنین تاکید کرد دولت او بیش از هر دولت دیگری در تاریخ آمریکا علیه چین سخت‌گیری کرده‌است در حالی که جو بایدن چیزی جز هدیه به دولت کمونیستی چین نخواهد بود.

ایالات متحده آمریکا پیش از این در تجارت با هنگ‌کنگ قوانینی متفاوت داشت و امتیازهایی قائل شده بود.

ترامپ در ادامه گفت: «از این به بعد با هنگ‌کنگ دقیقا مانند چین رفتار خواهد شد و دیگر هیچ امتیاز ویژه‌ای چه در خصوص تبادلات تجاری و اقتصادی و چه در رابطه با تعرفه‌ها و صادرات شامل این سرزمین نخواهد شد.» ترامپ همچنین ادامه داد که پس از این بسیاری از مردم هنگ کنگ این سرزمین را ترک خواهند کرد چرا که آزادی و حقوق آنها از بین رفته است.

سالگرد اعتراض چند میلیون نفری هنگ کنگ در یک مرکز خرید

رئيس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از این نشست خبری در کاخ سفید تاکید کرد که او مجازات‌هایی را علیه مقام‌های چینی و همچنین پلیس هنگ کنگ در نظر گرفته و همچنین بانک‌هایی که معاملات قابل توجهی با هنگ کنگ داشته باشند شامل تحریم‌ها و مجازات‌ها خواهند شد.

او در ادامه با شرح جزئيات فرمان اجرایی جدید خود افزود: «این فرمان به دولت من ابزارهای جدید قدرتمندی برای مسئولیت پذیر کردن افراد و اشخاصی که در خاموش کردن صدای مردم هنگ کنگ و محدود کردن آزادی‌ آنها نقش داشته‌اند ارائه می‌دهد.»در واکنش به این اقدام دولت آمریکا، روز چهارشنبه ۱۵ ژوئيه چین اعلام کرد این قانون هنگ کنگ است و ایالات متحده آمریکا در حال تهمت زدن است. وزارت امور خارجه چین طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور برای محافظت از خود، پاسخ‌های لازم را مد نظر قرار خواهد داد و تحریم‌هایی را علیه اشخاص در نهادهایی مربوط به ایالات متحده آمریکا وضع خواهد کرد.

بعد از تصویب قوانین جدید امنیتی در هنگ کنگ و افتتاح دفتر امنیتی چین در این سرزمین، اعتراضات نسبت به نقض آزادی بیان و حقوق فردی شهروندان هنگ کنگ نه تنها در این سرزمین که در سراسر دنیا بالا گرفته است. دولت چین اما بی توجه به این انتقادات سیاست‌های خود را دنبال می‌کند و خودمختاری هنگ کنگ را تقریبا از بین برده است.