فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا نگران روابط ژاپن و کره جنوبی است

30/05/1398 09:05:00 ب.ظ

فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا نگران روابط ژاپن و کره جنوبی است فرمانده تفنگداران دریایی آمریکا در کنار ملاقات با مقام های دولتی و نظامی ژاپن، از جزیره اوکیناوا، محل استقرار عمده نیروهای آمریکا، نیز بازدید می کند وسپس اواخر این هفته راهی کره جنوبی می شود

بخش انگلیسی صدای آمریکا - ژنرال دیوید برگر، فرمانده جدید تفنگداران دریایی ایالات متحده، چهارشنبه اذعان کرد که نگران روابط رو به وخامت ژاپن و کره جنوبی، دو متحد عمده منطقه ای ایالات متحده، است؛ اما ابر مرداد ۳۰, ۱۳۹۸ پمپئو: هر کشوری که به نفتکش رفع توقیف شده ایران کمک کند تحریم آمریکا را نقض کرده است آقای پمپئو غروب سه شنبه به وقت شرق آمریکا به همراه وزیر خارجه لهستان در یک کنفرانس خبری شرکت کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هشدار داد که هر کشوری به نفتکش آزاد شده ایرانی اجازه پهلو گرفتن در بنادر خود داده یا به آن کمک کند، با خطر مجازات نقض تحریم آمریکا مواجه می شود.

آقای پمپئو که سه شنبه ۲۹ مرداد پس از دیدار با یاجیک جاپوتوویچ، وزیر خارجه لهستان به همراه او در یک کنفرانس خبری حضور یافت، در پاسخ به خبرنگاری درباره سرنوشت نفتکش ایرانی که از توقیف جبل الطارق آزاد شد، گفت که آمریکا واردات نفت از ایران را تحریم کرده است و هر کشوری که نفت این نفتکش را تحویل بگیرد، به آن کمک کند یا اجازه پهلو گرفتن به آن بدهد، تحریم را نقض کرده است.

وزیر خارجه آمریکا توضیح داد که اگر این نفتکش دوباره راه سوریه را در پیش بگیرد، آمریکا هر اقدام لازم را انجام می دهد تا جلوی آن را بگیرد. به گفته آقای پمپئو، دلیل اینکه آمریکا نمی خواهد نفت خام ایران به سوریه برود یک نگرانی مشترک با تمام دنیا است؛ این اقدام منابع را برای سازمانی تهیه فراهم می کند که آمریکائیان را در سراسر دنیا به قتل رسانده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

امیر دریادار خانزادی:دستاوردهای صنایع دریایی بسیار راهبردی و بازدارنده استفرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر این‌که دستاوردهای استراتژیک و ویژه صنایع دریایی در سال‌های اخیر بسیار راهبردی و بازدارنده است گفت: توانمندی‌های بالای سازمان صنایع دریایی، کشور را از بیگانگان در حوزه ساخت و تولید تجهیزات دریایی بی‌نیاز کرده است.

عراقچی: آمریکا طرف قابل اعتمادی برای گفت وگو نیستمعاون امور سیاسی وزیر امور خارجه تاکید کرد: آمریکا هم در خروج از برجام و هم در مذاکره با کره شمالی نشان داد که طرف قابل اعتمادی برای گفت وگو نیست.

دیدار هیات پارلمانی کره شمالی با عراقچی؛ آمریکا قابل‌اعتماد نیست- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimدیدار هیات پارلمانی کره شمالی با عراقچی؛آمریکا قابل‌اعتماد نیست عباس عراقچی:مهمترین ابزار آمریکا علیه کشورهای مستقلی چون ایران وکره شمالی استفاده ازتحریم‌های اقتصادی است ولی بااین حال درطول چند دهه‌ گذشته نتوانسته است خللی دراراده دوکشوربه وجود آورد

برایان هوک: سیا در برکناری مصدق نقشی نداشت/ ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی تاسال دیگر به پایان می‌رسدنماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در اظهاراتی نخ‌نما و واهی مدعی شد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ملقب به 'سیا' نقشی در کودتای ۲۸ مرداد نداشته است.

آغاز لیگ برتر فوتبال ایران در ابهامبعد از حدود یک ماه عقب افتادن‌های پیاپی، لیگ برتر فوتبال ایران قرار است این پنجشنبه با مسابقه تیم‌های پرسپولیس و پارس جنوبی جم در استادیوم آزادی تهران شروع شود.

اختلاف میان ایران و آمریکا به اوج خود رسیده استواشنگتن در تحلیلی به بررسی اختلاف‌های میان ایران و آمریکا و ریشه آن پرداخت.