فرمانده کل سپاه: رؤیای از بین رفتن اسرائیل به زودی تحقق خواهد یافت | DW | 14.11.2019

14/11/2019 05:29:00 ب.ظ

فرمانده کل سپاه پاسداران 'از بین رفتن اسرائیل' را رؤیایی خواند که 'به زودی' تحقق می‌یابد. حسین سلامی همچنین مدعی شد که سپاه 'قدرت در هم شکستن استخوان‌های دشمن' را دارد و 'ناوهای هواپیمابر دشمن' هیچ جا امنیت ندارند.

تهدید اسرائيل, سپاه پاسداران

فرمانده کل سپاه پاسداران 'از بین رفتن اسرائیل' را رؤیایی خواند که 'به زودی' تحقق می‌یابد. حسین سلامی همچنین مدعی شد که سپاه 'قدرت در هم شکستن استخوان‌های دشمن' را دارد و 'ناوهای هواپیمابر دشمن' هیچ جا امنیت ندارند.

فرمانده کل سپاه پاسداران 'از بین رفتن اسرائیل' را رؤیایی خواند که 'به زودی' تحقق می‌یابد. حسین سلامی همچنین مدعی شد که سپاه 'قدرت در هم شکستن استخوان‌های دشمن' را دارد و 'ناوهای هواپیمابر دشمن' هیچ جا امنیت ندارند.

فرمانده کل سپاه: رؤیای از بین رفتن اسرائیل به زودی تحقق خواهد یافتفرمانده کل سپاه پاسداران"از بین رفتن اسرائیل" را رؤیایی خواند که"به زودی" تحقق می‌یابد. حسین سلامی همچنین مدعی شد که سپاه"قدرت در هم شکستن استخوان‌های دشمن" را دارد و"ناوهای هواپیمابر دشمن" هیچ جا امنیت ندارند.

حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، بار دیگر شعار مناقشه‌برانگیز جمهوری اسلامی مبنی بر"محو اسرائیل" را مطرح کرد و مدعی عدم امنیت"ناوهای هواپیمابر دشمن" در سراسر جهان شد.سلامی که امروز پنج‌شنبه ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) در مراسم"یادواره شهدای نیروی هوافضای سپاه" سخن می‌گفت،"داستان ناوهای هواپیمابر دشمن" را  تمام‌شده دانست و مدعی شد: «دشمن می‌داند ناوهای هواپیمابرش در هیچ نقطه‌ای امن نیست و این یک واقعیت دردناک برای دشمنان ما است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

واکنش فرمانده کل سپاه به ترور یکی از فرماندهان ارشد مقاومت فلسطین- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسردار سلامی در واکنش به ترور یکی از فرماندهان ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی با این حرکات وحشیانه، خودش را گام به گام به پایان قطعی نزدیک می‌کند.

ممانعت اطلاعات سپاه از پرداخت وام به یک شرکت

‌سردار پرده‌نشین سپاه؛ از فعالیت‌های اقتصادی مرتضی رضایی چه می‌دانیم؟

جدیدترین شکار سپاه پاسداران کیست؟/ مفسدان فراری منتظر باشند +عکسیکی از متهمین بزرگ ‎مفاسد اقتصادی که پس از چپاول اموال ملت به خارج از کشور گریخته بود توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) به کشور برگردانده شد.

اطلاعات سپاه مفسدان اقتصادی فراری را به کشور باز می‌گرداندطائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه: - جریان نفوذ به دنبال وارد کردن عناصر خود به مجلس است؛ البته اطلاعات سپاه مراقب است. - شورای نگهبان مسئول جلوگیری از ورود شبکه نفوذ به درون نظام است. - اطلاعات سپاه، مفسدان اقتصادی فراری را به کشور بازمی‌گرداند.

اطلاعات سپاه تهدید کرد متهمان اقتصادی را به ایران بازمی‌گرداندیک روز پس از آن که اعلام شد رسول دانیال‌زاده، تاجر بزرگ فولاد و متهم در پرونده‌ای اقتصادی به ایران بازگشته و بازداشت شده است، حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، متهمان پرونده‌های فساد اقتصادی را تهدید کرده که به ایران بازگردانده خواهند شد.

ایران فرمانده کل سپاه: رؤیای از بین رفتن اسرائیل به زودی تحقق خواهد یافت فرمانده کل سپاه پاسداران"از بین رفتن اسرائیل" را رؤیایی خواند که"به زودی" تحقق می‌یابد.خبرگزاری تسنیم ، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید طهرانی مقدم و شهدای هوافضای سپاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره دستاوردهای جدید دفاعی کشور اظهار داشت: آنچه درباره دستاوردهای جدید نظامی در سپاه می‌توانم عنوان کنم این است که رشد توانمدی‌های دفاعی و صنایع نظامی تا حد زیادی پیشرفت داشته به همین جهت ورود تجهیزات پیشرفته به نیروهای ما نیز گسترش یافته که از رسانه‌ای کردن آن عاجز  هستیم.استان‌وایر- سازمان اطلاعات سپاه همدان از پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیارد تومانی به یک شرکت بدهکار جلوگیری کرد.که مجموعه خاطرات سردار «محمدجعفر اسدی» از جنگ است هم آمده که حاج «داود کریمی»، از فرماندهان نا‌م‌آشنای سپاه در زمان فرماندهی مرتضی رضایی از جدی‌ترین منتقدان وی بوده است.

حسین سلامی همچنین مدعی شد که سپاه"قدرت در هم شکستن استخوان‌های دشمن" را دارد و"ناوهای هواپیمابر دشمن" هیچ جا امنیت ندارند. حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، بار دیگر شعار مناقشه‌برانگیز جمهوری اسلامی مبنی بر"محو اسرائیل" را مطرح کرد و مدعی عدم امنیت"ناوهای هواپیمابر دشمن" در سراسر جهان شد. سردار سلامی در پاسخ به سوالی در زمینه احتمال مذاکرات موشکی به دلیل تحریم‌ها علیه کشور نیز بیان داشت: هرگز چنین اتفاقی نمی‌افتد؛ ما هرگز در حوزه افزایش توانمندی‌های دفاعی نه متوقف می‌شویم و نه عقب‌نشینی می‌کنیم زیرا این موضوع جزو خطوط قرمز ما است پس موضوع توانمندی‌های دفاعی مذاکره پذیر، تعدیل پذیر، توقف پذیر و مهار پذیر نیست. سلامی که امروز پنج‌شنبه ۲۳ آبان (۱۴ نوامبر) در مراسم"یادواره شهدای نیروی هوافضای سپاه" سخن می‌گفت،"داستان ناوهای هواپیمابر دشمن" را  تمام‌شده دانست و مدعی شد: «دشمن می‌داند ناوهای هواپیمابرش در هیچ نقطه‌ای امن نیست و این یک واقعیت دردناک برای دشمنان ما است.» این مقام مسئول در سپاه استان همدان به جزئیات دیگر این پرونده اشاره‌ای نکرده است.» فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین گفت: «یکی از رؤیاهای شهید تهرانی مقدم از بین رفتن رژیم صهیونیستی بود و این رؤیا به زودی تحقق خواهد یافت. فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آستانه‌ تحمل جهان اسلام کم کم در حال تمام شدن بوده و با ادامه شرارت‌های رژیم صهیونسیتی، زمینه‌هایی سقوط آن توسط خودشان فراهم می‌شود.» در ادبیات جمهوری اسلامی از کشور اسرائیل با عنوان‌هایی همچون"رژیم صهیونیستی" یا"رژیم اشغالگر" نام برده می‌شود. از رضایی باید به عنوان یکی از مغز‌های اطلاعاتی سپاه نام برد؛ فردی که گفته می‌شود در دوران جنگ نیز طرح‌ها و ایده‌های زیادی برای اطلاعات سپاه در سر داشته است.

رؤیای ساخت موشک‌های"اسرائیل‌زن" اشاره فرمانده کل سپاه به حسن تهرانی مقدم، مسئول سابق سازمان خودکفايی و تحقيقات صنعتی و بنیانگذار"واحد توپخانه و موشکی سپاه" در جریان جنگ ایران و عراق است که از او به عنوان یکی از"بنیانگذاران واحد موشکی حزب‌الله لبنان" نیز یاد می‌شود. در سه سال اخیر نیز قوه قضائیه با ورود به پرونده ۵۰۰ شرکت ورشکسته یا در آستانه ورشکستگی مانع تعطیلی آنها شده است. برخی نزدیکان تهرانی مقدم به او لقب"پدر موشکی ایران" داده و امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز هدف او را ساخت موشک‌های"اسرائیل‌زن" عنوان کرده بود. حسن تهرانی مقدم روز ۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۰ در پی وقوع انفجاری مهیب در"پادگان مدرس" سپاه پاسداران در روستای بیدگنه از توابع شهر ملارد، به همراه ۱۶ تن دیگر از نیروی‌های سپاه کشته شد. در حالی برخی رسانه‌های آمریکایی و اسرائیلی از دست داشتن اسرائیل در این انفجار خبر داده بودند، جمهوری اسلامی آن را تکذیب کرده و روابط عمومی سپاه پاسداران نیز علت انفجار را"جابه‌جایی مهمات" در یکی از زاغه‌های پادگان مزبور اعلام کرده بود. توان"شکستن استخوان‌های دشمن" حسین سلامی در بخش دیگری از سخنان امروز خود گفت: «امروز نیروی هوافضای سپاه قدرت لازم برای در هم شکستن استخوان‌های دشمن را به دست آورده و اگر دشمنی خطایی انجام دهد قدرت فرزندان این نیرو آن خطا را اصلاح خواهند کرد. سالی که پس از اعتراض‌ها و ناآرامی‌های گسترده در ایران، به دستور علی خامنه‌ای اطلاعات سپاه  به سازمانی عریض و طویل، موازی و چه بسا بالاتر از وزارت اطلاعات و با اختیارات و وظایف گسترده‌ای تبدیل شود.

» پس از بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا در ماه‌های گذشته مقام‌های جمهوری بارها تهدیدهای خود علیه اسرائیل را تکرار کرده‌اند. ابوالفضل شکارچی، سخنگوی ارشد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، ۱۴ آبان گذشته گفته بود که نگرانی اسرائیل با توجه به پیشرفت‌های نظامی ایران"بی‌جهت نیست". دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید روز هشتم مهرماه گذشته نیز اظهارات فرمانده کل سپاه پاسداران درباره"حذف اسرائیل" بار دیگر خبرساز شد. حسین سلامی گفته بود: «ما در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی صهیونیستی را فراهم کرده‌ایم، اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رؤیا نبوده و هدفی دست‌یافتنی است.» اسرائیل در معرض"تهدید تمام‌عیار" فرمانده کل سپاه پیش‌تر در روز ۱۷ مرداد نیز گفته بود که «هر جنگ جدیدی ممکن است رژیم صهیونیستی را در معرض تهدید تمام عیار و سقوط بازگشت‌ناپذیر قرار دهد. شاید همین فراغت بود که رضایی را به سمت فعالیت‌های اقتصادی علنی با گروهی دیگر از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران سوق داد.

» مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز چهارم مردادماه تهدید کرده بود: «اگر آمریکا و ایادی آنها بخواهند دست از پا خطا کنند، شیشه عمر آنها یعنی رژیم صهیونیستی در کمتر از نیم ساعت از نقشه کره زمین محو خواهد شد.» عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی نیز اول بهمن‌ماه گذشته از آمادگی"بی‌صبرانه" برای نبرد با اسرائیل و"محو" این کشور از روی زمین سخن گفته بود. اسرائیل همواره تأکید کرده که جمهوری اسلامی درصدد حمله به این کشور و نابودی آن است. سیاست‌های منطقه‌ای جمهوری اسلامی، تهدید موجودیت اسرائیل و تلاش ایران برای گسترش نفوذ خود در خاورمیانه نیز از جمله دلایلی هستند که از آنها به عنوان علت خروج آمریکا از برجام یاد شده است. بسیاری از تحلیلگران و ناظران سیاسی نیز سیاست جمهوری اسلامی در قبال اسرائیل را از چالش‌های اصلی حکومت ایران در عرصه بین‌المللی و از دلایل عمده تنش در منطقه می‌دانند.

در همین زمینه: .