فرمانده سنتکام: قاآنی در صدد اعمال کنترل بر نیروهای نیابتی است | DW | 04.02.2022

15/11/1400 12:04:00 ب.ظ

فرانک مکنزی‌، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس را متهم کرده که قصد کنترل شبه‌‌نظامیان متحد خود در منطقه را دارد. او می‌گوید، این نیروها به‌ویژه در عراق در صدد کشتن نیروهای آمریکایی‌اند.

فرانک مکنزی‌، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا اسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس را متهم کرده که قصد کنترل شبه‌‌نظامیان متحد خود در منطقه را دارد. او می‌گوید، این نیروها به‌ویژه در عراق در صدد کشتن نیروهای آمریکایی‌اند. به گفته مکنزی این موضوع به صورت فزاینده‌ای در عراق مصداق دارد؛ کشوری که ایران ممکن است در ابعاد وسیعی از طریق نیروهای نیابتی خود و حملات ‌آن‌ها دست به مقابله با آمریکا بزند. مکنزی تصریح کرد: «تهران مطمئنا خطوط قرمز ما در عراق را می‌شناسد.

با این حال شواهد متقنی وجود دارد که بسیاری از گروه‌های شبه‌نظامی مجدانه تلاش دارند تا با این حملات آمریکایی‌ها را بکشند.»

مکنزی ایران را"تهدید اصلی" خواند و خاطرنشان ساخت که جمهوری اسلامی"برای انجام کارهای کثیف خود به نیروهای نیابتی‌اش تکیه می‌کند". او با اشاره به جنگ داخلی یمن و حملات موشکی به عربستان، ایران و حوثی‌ها را متهم کرد که از مردم جنوب عربستان به عنوان"موش آزمایشگاهی" استفاده می‌کنند و از مردم یمن برای"یک آزمایش غیرانسانی در جنگی مدرن بهره می‌برند".

او تنش‌زدایی و عادی‌سازی روابط را بهترین راه برای ایران نامید و در عین حال ابراز تردید کرد که جمهوری اسلامی این راه را در پیش بگیرد. یمن یکی از کشورهای منطقه است که جنگ داخلی در آن ابعاد منطقه‌ای یافته است و کشورهای رقیب یعنی ایران و عربستان سعودی به صورت فعال در آن شرکت دارند. ایران خود را حامی حوثی‌ها می‌داند که با عنوان"انصارالله" شناخته می‌شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

فرمانده سنتکام: ایران بدترین فاجعه انسانی را در یمن رقم زده است🔺فرمانده سنتکام: ایران بدترین فاجعه انسانی را در یمن رقم زده است ▪️ژنرال کنت مک‌کنزی، فرمانده سنتکام، با اشاره به مناقشه داخلی یمن گفت، فرمانده جدید نیروی قدس آن کنترلی که قاسم_سليمانی روی گروه‌های خطرناک شبه‌نظامی داشت ندارد. ⬇️ بیشتر بخوانید: هههههههه نیروی هوائی امارات و عربستان سعودی مردم بیچاره یمن را بمب باران میکنند و محاصره اقتصادی نموده اند یا ایران عجب!عربستان كه زن وبچه روبه خاك وخون ميكشه،لابدداره ازيمينى هادفاع ميكنه!!! خداياخودت ظهوركن!!!

کرونا در ایران؛ ۷۷ شهر در وضعیت قرمز و آماده‌باش در همه مراکز درمانیهمزمان با افزایش بیش از ۶۰ درصدی آمار بستری کرونا طی یک هفته در ایران، وزارت بهداشت از آماده‌باش همه مراکز درمانی کشور برای مقابله با موج ششم این بیماری خبر داد. کـــــــــــــــــــوسکشهای خدا کیری پرچم🇹🇷🇹🇷 کثافت کوسکون نامو جندتونو روی تاریخ ایران می اندازید ولی ار چین لجن خوار واکسن نمیگیرید کرونارو ریشه کن کنید دنیارا گاییده خود کوسکششون یک مبتلا نداره ریـــــــــــــــــــــــدم 💩💩💩تو قـــــرانتون

فرمانده سنتکام: ایران ممکن است در عراق درگیر تقابلی گسترده ‌تر با آمریکا شود

ارتش یمن حمله حوثی‌ها در غرب استان تعز را دفع کردنیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن حمله حوثی‌ها را در غرب استان تعز دفع کرده و خسارت‌های جانی و تجهیزاتی سنگینی به این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران وارد

کارشناسان سایبری: هکرهای مرتبط با وزارت اطلاعات ایران نهادهایی در ترکیه را هدف گرفته‌اندمحققان امنیت سایبری از یک گروه اطلاعاتی می‌گویند یک گروه جاسوسی به نام «مادی‌واتر» که با وزارت اطلاعات ایران مرتبط است، کارزار مخربی را علیه نهادهای خصوصی در ترکیه آغاز کرده است.

پاره شدن و افتادن کابل فشار قوی در بازار کینشاسا جان ۲۶ نفر را گرفترسانه‌های کنگو روز چهارشنبه ۲ فوریه (۱۳ بهمن) اعلام کردند که بر اثر پاره شدن و افتادن یک کابل فشار قوی به داخل یک ناودان در بازاری در غرب کینشاسا پایتخت این کشور، ۲۶ نفر بر اثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست دادند. افروختن شمع جهت شادی و آرامش روح جانباختگان