فرمانده قرارگاه جستجوی مفقودین جنگ در انفجار مین کشته شد

30/11/1399 07:33:00 ب.ظ

انفجار یک مین باقی مانده از جنگ ایران و عراق در مهران به کشته شدن فرمانده قرارگاه جستجوی مفقودین جنگ و یکی از همراهانش انجامید. اخبار_ایران ایلام

سرهنگ «محمدحسین فولادی»، از مقامات سپاه پاسداران در استان ایلام روز پنج‌شنبه ۳۰ بهمن خبر داد که «علیرضا گل محمدی» فرمانده تفحص شهدا و یکی از نیروهای تحت امر او در منطقه مرزی رضاآباد با مین برخورد کرده و کشته شده‌اند.

فولادی گفت که گروه تفحص در منطقه مرزی در حال انجام فعالیت های مقدماتی برای شروع تفحص شهدا در منطقه مرزی رضاآباد بودند که این حادثه رخ داد. وی افزود: به طور معمول بعد از هر بارندگی برخی از مین های عمل نشده در سطح رویی خاک پدیدار می شوند و یکی از این مین‌ها به کشته شدن این دو نفر انجامیده است.

فولادی هویت فردی که به همراه فرمانده قرارگاه جستجوی مفقودین جنگ کشته شده است را «محمود حاجی قاسمی» اعلام کرده و او را یکی از «مدافعان حرم» نامیده است. مدافع حرم اصطلاحی است که جمهوری اسلامی برای نیروهای خود در جنگ داخلی سوریه به کار می‌برد. headtopics.com

ایران دومین کشور آلوده به مین در دنیا است و به گفته رییس مرکز مین‌زدایی ایران، ۴۲ هزار کیلومتر مربع از خاک ایران به انواع مین و مواد منفجره آلوده است. با وجود گذشت بیش از سه دهه از پایان جنگ ایران و عراق، هر ساله تعداد زیادی از شهروندان ایرانی قربانی مهمات منفجر نشده باقی مانده از جنگ میشوند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.