فرماندهان ارشد سپاه پاسداران که در سوریه کشته شدند

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در بازه زمانی کوتاه سه فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شدند که حملات علیه آنها را اسرائیل انجام داد. - Anadolu Ajansı

در بازه زمانی کوتاه سه فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در سوریه کشته شدند که حملات علیه آنها را اسرائیل انجام داد.در پی حمله روز اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق «محمدرضا زاهدی» و «محمدهادی حاج رحیمی»، دو فرمانده ارشد سپاه پاسداران و پنج افسر همراه آنها کشته شدند و این چندمین بار بود که فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در ژانویه 2020 در عراق، در خارج از مرزهای ایران هدف قرار گرفته و کشته می‌شدند.

محمدرضا زاهدی متولد 11 آبان 1339 در اصفهان، در سال 1359 به سپاه پاسداران پیوست و در طول جنگ ایران و عراق از فرماندهان میانی سپاه بود و فرماندهی تیپ 44 قمر بنی‌هاشم را از 1362 تا 1365 برعهده داشت. در 22 آگوست 2022 «سردار ابوالفضل علیجانی» در سوریه کشته شد. گفته شده او از مستشاران نظامی در سوریه بود و اطلاعات بیشتری درباره او منتشر نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشقگزارش‌ها از سوریه حاکی است که یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران در حمله‌ای منتسب به اسرائیل به ساختمانی در کنار ساختمان سفارت ایران در دمشق کشته شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر ایران در سوریه: بین ۵ تا ۷ نفر در حمله به کنسولگری کشته شدندگزارش‌ها حاکی است که در حمله منتسب به اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه برخی مستشاران یا فرماندهان سپاه پاسداران کشته شده‌اند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

حمله هوایی اسرائیل به حومه شهر حلب سوریه؛ دو منبع امنیتی به رویترز: ۳۸ تن کشته شدندکشته شدن تعداد دیگری از اعضای سپاه در حمله به سوریه در گفت‌وگو با شهرام خلدی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

چهار تن بر اثر حمله به نیروی حافظ صلح سازمان ملل در جنوب لبنان زخمی شدندحملات هوایی منتسب به اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان و نیروهای سپاه پاسداران در سوریه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شمار کشته‌شدگان در حمله اسرائیل به مواضع نظامی فرودگاه حلب به ۵۲ تن رسیدحملات هوایی منتسب به اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان و نیروهای سپاه پاسداران در سوریه
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اسامی شهدای حمله تروریستی رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در دمشق/اعلام شهادت هفت مستشار نظامی ایرانی در اطلاعیه سپاه پاسدارانسپاه پاسداران شهادت ۷ تن از مستشاران نظامی ایران در سوریه را اعلام کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »