فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج در اولین دوره توانمندسازی؛۸۰ هزار بسیجی در فضای مجازی فعال خواهند شد

28/06/1398 10:13 ق.ظ

نخستین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج در اردوگاه آبعلی برگزار شد.سازمان فضای مجازی بسیج چشم‌انداز خود را رسیدن به هزار گردان سایبری در ۵۰۰شهرستان ورسیدن به ۸۰هزار بسیجی فعال درعرصه فضای مجازی عنوان کرده است اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

تهران‌پرس با اعلام این خبر نوشته است این دوره سه روزه تا روز پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

بنابراین گزارش، شرکت کنندگان در این دوره در حوزه‌های تکنیک‌های تاثیرگذاری در شبکه‌های اجتماعی، راهبردهای تولید قدرت رسانه‌ای، جریان‌سازی سیاسی، تقابل اسلام و غرب از نگاه مدنی، تبیین انتظارات ولی فقیه از شبکه سایبری انقلاب، مراقبت‌های تربیتی فرمانده گردان سایبری، توجیه ماموریت فرمانده گردان و جنگ شناختی را فرا می‌گیرند.

فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج در شش گروه تقسیم و این دوره توانمندسازی را پشت سر می‌گذارند. «مسلم معین»، رییس سازمان فضای مجازی بسیج در مراسم افتتاحیه این دوره، حضور اعضای گردان‌های سایبری بسیج را «رزمندگان»، به ویژه نیروها و سرداران جوان در «جبهه‌های حق علیه باطل» تشبیه کرده است:«بعد اول این شباهت این است که در آن زمان ابزارها و قدرت در اختیار طرف مقابل بود، کما این که امروز نیز مشاهده می‌کنیم ابزارها و قدرت در فضای مجازی در اختیار جریان مقابل و کشورهای استکباری قرار دارد.

ادامه مطلب:
iranwire »

بالا از راست نفر دوم حین سرود خوندن هم داره عملیات سایبری میکنه 😂

موسوی: سفر هیات طالبان در چارچوب رایزنی فراگیر ایران با همه طرف‌ها در افغانستان بودسخنگوی وزارت خارجه: سفر هیات طالبان در چارچوب رایزنی فراگیر ایران با همه طرف‌ها در افغانستان بود

تصویر برداری از صومعه 800 ساله در زیر آب در ترکیهصومعه 800 ساله در زیر آب رود فرات در استان آدی‌یامان ترکیه توسط غواصان به تصویر کشیده شد. - خبرگزاری آناتولی

حمله انتحاری در نزدیکی سفارت آمریکا در کابل؛ 22 کشتهسخنگوی وزارت کشور افغانستان از کشته شدن 22 نفر در یک حمله انتحاری نزدیکی سفارت آمریکا در کابل خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

در پی حملات آرامکو کویت نیروهای نظامی‌اش را به حالت آماده‌باش در آوردکویت روز سه‌شنبه 17 سپتامبر 2019 با تاکید مجدد بر همبستگی با پادشاهی عربی سعودی در پی حملات روز شنبه

تفریح اسرائیلی‌ها در مراکز خرید و سواحل در روز انتخابات پارلمانینظرسنجی ها نشان می دهد که حزب میانه روی «سفید و آبی» به رهبری بنی گانتز در رقابتی تنگاتنگ با حزب راستگرای «لیکود» به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل است. تفریح سالم با شهرداری عبادت است و طبیعتا خوشحالی نتانیاهو از این اقدام زیرا مذهبی ها و تندرو هاپای صندوق رای هستن اما لیبرال هاوغیرمذهبی هادر پارتی،ساحل و مراکز خرید.اگریهودیان ارتدکس رای ندن باید ۳سال سربازی اجباری برن لذا مشارکت مذهبیون طرفدار نتانیاهو طبیعتابالاست و اونایی که توساحلن طرفداران بنی گانتزهستن:)

قهرمانی اسپانیا در جام جهانی بسکتبال؛ شادی بازیکنان و هواداران در مادریداسپانیا روز یکشنبه با برتری در برابر آرژانتین به مقام قهرمانی جام جهانی بسکتبال رسید.

در حالی که نیروهای امنیتی هر روز عرصه را بر فعالان فضای مجازی، روزنامه‌نگاران و کاربران شبکه‌های اجتماعی تنگ می‌کنند، نخستین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج صبح روز سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ با حضور حدود ۳۵۰ نفر در اردوگاه آبعلی برگزار شد. سازمان فضای مجازی بسیج چشم‌انداز خود را رسیدن به هزار گردان سایبری در ۵۰۰ شهرستان کشور و رسیدن به ۸۰ هزار بسیجی فعال در عرصه فضای مجازی عنوان کرده است.

تهران‌پرس با اعلام این خبر نوشته است این دوره سه روزه تا روز پنج‌شنبه ۲۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

بنابراین گزارش، شرکت کنندگان در این دوره در حوزه‌های تکنیک‌های تاثیرگذاری در شبکه‌های اجتماعی، راهبردهای تولید قدرت رسانه‌ای، جریان‌سازی سیاسی، تقابل اسلام و غرب از نگاه مدنی، تبیین انتظارات ولی فقیه از شبکه سایبری انقلاب، مراقبت‌های تربیتی فرمانده گردان سایبری، توجیه ماموریت فرمانده گردان و جنگ شناختی را فرا می‌گیرند.

فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج در شش گروه تقسیم و این دوره توانمندسازی را پشت سر می‌گذارند.

«مسلم معین»، رییس سازمان فضای مجازی بسیج در مراسم افتتاحیه این دوره، حضور اعضای گردان‌های سایبری بسیج را «رزمندگان»، به ویژه نیروها و سرداران جوان در «جبهه‌های حق علیه باطل» تشبیه کرده است:«بعد اول این شباهت این است که در آن زمان ابزارها و قدرت در اختیار طرف مقابل بود، کما این که امروز نیز مشاهده می‌کنیم ابزارها و قدرت در فضای مجازی در اختیار جریان مقابل و کشورهای استکباری قرار دارد.»

او تشکیل گردان‌های سایبری بسیج و نیروهای انقلابی به فرمان آیت‌الله «علی خامنه‌ای»،رهبر انقلاب را نیز شباهت دیگر آن با فرمان آیت‌الله خمینی برای تشکیل بسیج مردمی در زمان جنگ عنوان کرده است.

رییس سازمان فضای مجازی بسیج گفته است داده کاوی‌ها به آن‌ها نشان داده است که ضریب انتقال مطلب به مخاطب در بیش از ۱۰ مورد رویارویی با مخالفان جمهوری اسلامی، موازنه را به سمت «نیروهای انقلابی» تغییر داده است.

او در این مورد به ماجرای اعتراضات سال ۱۳۹۶ اشاره کرده و گفته است مخالفان نظام بدون رقیب از طریق فضای مجازی موفق به اقداماتی شد اما یک سال بعد و در سال ۱۳۹۷، نیروهای انقلابی و گردان‌های سایبری بسیج در فضای مجازی مقابل این توانایی مخالفان ایستادگی کرد:«در شرایطی که اکثر خروجی های فضای مجازی در ماجرای زلزله کرمانشاه به اختلاف افکنی میان نیروهای مسلح، فعالیت سلبریتی‌ها و… معطوف بود اما با حضور گسترده نیروهای انقلابی در ماجرای سیل امسال، اکثر تولیدات و مطالب منتشر شده در خصوص سیل به فعالیت رزمندگان و نیروهای جهادی و اقدامات مثبت صورت گرفته معطوف شد.»