فرمانده نیروی دریایی سپاه: در روز واقعه جنازه‌های دشمنان را از تنگه هرمز خارج می‌کنیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 103 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سردار تنگسیری: در روز واقعه جناز‌ه‌های دشمنان را روی تابوت‌های ایرانی از تنگه هرمز خارج می‌کنیم اگر اتفاقی بیفتد من و هم‌رزمانم در نیروهای مسلح کسانی نیستیم که در زیرزمین‌های بسته بنشینیم و کار را هدایت کنیم ما در دریا بارها خداوند و دست یاری او را دیدیم

در حکم صادر شده از سوی آیت‌الله سید روح‌الله خمینی خطاب به فرمانده وقت سپاه آمده است که «با توجه به اینکه در اصل ۱۵۰ قانون اساسی ادامه نقش سپاه در نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن تصریح شده است و نظر به اینکه انجام این نقش بدون آمادگی‌های سپاه از جهت تجهیزات و آرایش جنگی و فنون دریایی، زمینی و هوایی امکان‌پذیر نیست، شما ماموریت دارید هرچه سریع‌تر سپاه پاسداران را مجهز به نیروهای زمینی، هوایی دریایی قوی نمایید تا در موارد لازم با همکاری و هماهنگی ارتش جمهوری اسلامی ایران از مرزهای زمینی،...

وی همچنین درباره بیانیه شدیدالحن سپاه در محکومیت اقدام اخیر امارات و بحرین، با تاکید بر اینکه مشی و راهبرد جمهوری اسلامی حمله به کشورهای مسلمان همسایه نیست، خاطر نشان کرد: هر قدر تهدیدات دشمن در ظاهر به ما نزدیک‌تر شود، ما نیز آماده‌تر می‌شویم. از طرفی دیگر ما انقلاب کرده بودیم و مشکلاتی داشتیم؛ به همین دلیل سران کشور به این نتیجه رسیدند که حتما باید خلایی که در حوزه دریایی وجود دارد، پوشش داده شود. در آن زمان بر همین مبنا در سپاه یگان‌های دریایی تاسیس شد؛ شروع یگان های دریایی با استفاده از شناورهای تقریحی دوران طاغوت بود؛ این شناورها در تفریگاه‌های طاغوتیان در شمال کشور مصادره شد و بچه ها با همین شناورها کار خود را آغاز کردند.

تقریباً همزمان با تاسیس نیروی دریایی سپاه، عراق جبهه‌های نبرد را به دریاها کشاند و به مورد هدف قرار دادن سکوهای نفتی و کشتی‌های تجاری متعلق به جمهوری اسلامی ایران روی آورد؛ ارتش و سپاه برای مقابله با این اقدامات چگونه عمل کرد؟ نفت کشورهای عربی در حال صادر شدن بود و بخشی از پول این نفت‌ها در اختیار صدام قرار می‌گرفت، اما صدام کشتی‌های ما را یک به یک می‌زد؛ اینکه کشتی‌های آنها به سلامت عبور کنند اما آنها کشتی‌های ما را بزنند، یک دهن کجی به ملت ایران محسوب می‌شد؛ اینجا بود که مقابله به مثل آغاز شد؛ وقتی آنها نفتکش‌های ما را می‌زدند، ما هم نفتکش‌های آنها را می‌زدیم.

در آن زمان آمریکایی یک ناو بزرگ بنام «یواس‌اس استارک» داشتند که این ناو میان جزیره خارک و ساحل عراق قرار گرفته بود و به نوعی تبدیل به چک پوینت برای هواپیماهایی شده بود که از ناصریه عراق پرواز می‌کردند؛ افسران مستقر در این ناو مستقیماً با خلبانان جنگنده‌های عراقی در ارتباط بودند و به آنها موقیت کشتی های ایرانی را می‌دادند تا اهداف خود را سریعتر پیدا کنند.

در واقع طی یک سال و نیم درگیری مستقیم با آمریکایی‌ها با این ۶ سیلی بیش از ۵۰ نفر از آمریکایی‌ها کشته شدند و ما تنها ۹ شهید تقدیم کردیم و ۴ قایق از دست دادیم. خیال نکنید که آمریکا بتی شکست ناپذیر است؛ چراکه آن زمان که ما با قایق‌های مصادره‌ای با آنها مقابله می‌کردیم و بالاترین سلاح ما آرپی‌جی و توپ ۱۰۷ بود، در ۶ مواجهه مستقیم آنها را شکست دادیم و امروز نیز موشک هایی دور برد با دقت‌های بسیار بالا و شناورهایی با سرعت بیش از ۹۰ نات داریم که در تصورشان نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نهادهای امنیتی اسرائيل یک زن را به اتهام فعالیت برای حزب‌الله و نیروی قدس سپاه بازداشت کردندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دلایل بسته شدن توییتر وریا غفوری؛ دستور وزارت ورزش، تهدید سپاه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دو زن به اتهام همکاری با سپاه قدس و حزب‌الله در اسرائیل محاکمه می‌شوند | DW | 18.09.2020یک زن فلسطینی و یک زن اهل ترکیه ساکن رام‌الله توسط سازمان امنیتی اسرائيل دستگیر و بازجویی شده‌اند. اتهام این دو نفر کار در هسته تروریستی حزب‌الله و سپاه قدس است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

118 تن کره احتکار شده توسط اطلاعات سپاه پاسداران استان آذربایجان شرقی کشف و ضبط شد- اخبار آذربایجان شرقی - اخبار استانها تسنیم - Tasnimکشف ۱۱۸ تن کره احتکار شده توسط سپاه سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا با هماهنگی اداره کل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان‌شرقی ۱۱۸ تن کره پاستوریزه را در سردخانه‌های لبنی شهر تبریز کشف و ضبط کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimآغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی که بیش از ۴۵ روز تا روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا باقی مانده است، رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از امروزدر ایالت‌های مینه‌سوتا، ویرجینیا، داکوتای جنوبی و وایومینگ آغاز شده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نشت یک باکتری از آزمایشگاهی در چین بیش از ۳ هزار نفر را بیمار کردبرخی منابع خبری در داخل و خارج از چین شمار افرادی که حامل باکتری برسلوز شده‌اند را بیش از ۱۴ هزار نفر اعلام کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »