فرضیه ارتباط سوءقصد به جان سیاستمدار اسپانیایی با ایران در دست بررسی است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

الخاندرو ویدال کوئادراس، سیاستمدار راست افراطی اسپانیا در حالی در پی سوءقصد به جانش در بیمارستان بستری است که از ارتباط او با سازمان مجاهدین خلق در خارج از ایران به عنوان یکی از دلایل احتمالی این حادثه یاد می‌شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

این سیاستمدار ۷۸ ساله روز پنجشنبه در مرکز مادرید، پایتخت اسپانیا مورد اصابت گلوله قرار گرفت. بنا به گزارش‌ خبرگزاری آسوشیتدپرس هرچند در جریان تحقیقات پلیس تاکنون شواهدی مبنی بر ارتباط ترور الخاندرو ویدال کوئادراس با ایران به دست نیامده اما شخص او در بیمارستان از چنین احتمالی سخن گفته است. طبق همین گزارش پلیس اسپانیا این فرضیه را به عنوان یکی از احتمال‌ها در دست بررسی دارد. پلیس اسپانیا برای شناسایی ضارب الخاندرو ویدال کوئادراس در حال بررسی تصاویر ویدئویی مدار بسته و روایت‌های شاهدان عینی است.

الخاندرو ویدال کوئادراس تحت عمل جراحی قرار گرفته و شرایط جسمی او «باثبات» توصیف شده است. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید الخاندرو ویدال کوئادراس به مدت چند دهه عضو حزب مردم اسپانیا (راست سنتی) بود و سپس از این حزب به حزب راست افراطی ووکس پیوست. او البته بعدا از این حزب نیز جدا شد. الخاندرو ویدال کوئادراس سابقه عضویت در پارلمان اروپا و نایب رئیسی این پارلمان را در کارنامه خود دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اختلاف‌نظر گسترده در اتحادیه اروپا بر سر تحریم‌های ایراناتحادیه اروپا در ادامه سیاست‌های خود علیه ایران در حال بررسی تشدید تحریم‌های ایران به بهانه حمایت از حماس در جریان جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا در حال بحث درباره تشدید تحریم‌ها علیه ایران به دلیل حمایت از حماساتحادیه اروپا در ادامه سیاست‌های خود علیه ایران در حال بررسی تشدید تحریم‌های ایران به بهانه حمایت از حماس در جریان جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران در ریاض: آماده همکاری با عربستان در حمایت از فلسطین هستیمسفیر جمهوری اسلامی ایران در ریاض با اشاره به سفر رئیسی به عربستان تاکید کرد که تهران آماده همکاری با ریاض در چارچوب حمایت از ملت فلسطین است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

صادرات غیرنفتی ایران به چین در حال افزایش استسخنگوی کمیسیون توسعه تجارتخانه صمت گفت: با توجه به رفع موانع صادرات برخی محصولات کشاورزی ایران به چین صادرات غیرنفتی ما به این کشور در حال افزایش است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بزرگترین خطر بهداشتی کنونی چیست؟آلودگی هوا یکی از دلایل اصلی مرگ‌ومیر در سراسر جهان است و تخمین زده می‌شود که سالانه ۷ میلیون نفر جان خود را به این علت از دست می‌دهند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید نیمی از اعضای اکو بر استفاده از مسیرهای ترانزیتی ایرانرئیس جمهور با اشاره به بررسی موضوع ترانزیت درون منطقه‌ای در اجلاس سران اکو، گفت: نیمی از اعضای اکو بر استفاده از مسیرهای ترانزیتی ایران تاکید کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »