فرصتی برای تشکیل دولت تازه در لبنان | DW | 15.11.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

طبق توافقی که بین احزاب عمده لبنانی انجام گرفته قرار است محمد صفدی وزیر دارایی سابق لبنان مسئولیت تشکیل دولت جدید این کشور را بر عهده بگیرد. معترضین لبنانی قصد دارند در مقابل منزل و 'بنیاد صفدی' تجمع کنند.

طبق توافقی که بین احزاب عمده لبنانی انجام گرفته قرار است محمد صفدی وزیر دارایی سابق لبنان مسئولیت تشکیل دولت جدید این کشور را بر عهده بگیرد. معترضین لبنانی قصد دارند در مقابل منزل و"بنیاد صفدی" تجمع کنند.منابع خبری لبنان گزارش دادند که سعد حریری، به عنوان بانفوذترین سیاستمدار سنیمذهب لبنان در دیدار با دو حزب شیعه امل و حزب‌الله توافق کرده است که از نامزدی محمد صفدی به عنوان نخست وزیر جدید حمایت کند.

نخست وزیر لبنان توسط رئیس جمهوری مامور تشکیل کابینه می‌شود و باید رای اعتماد مجلس را به دست آورد. بنابراین توافق بر سر نخست‌وزیری محمد صفدی عملا به معنای رای اعتماد مجلس به شمار می‌آید. منابع خبری لبنان گزارش دادند که بعد از انتشار خبر احتمال تشکیل کابینه جدید از طرف محمد صفدی اعتراض‌ها در کشور پایان نیافته است.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لایحه دولت لهستان آموزش جنسی در مدارس را برابر با «پدوفیلی» می‌داندحزب حاکم محافظه کار لهستان «آموزش جنسی برای دانش آموزان» را محکوم کرده و ادعا کرده است که این اقدام تلاش برای «جنسیت‌زده کردن کودکان» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دولت با تمام توان در کنار مردم زلزله زده خواهد بودمعاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت در هیچ شرایطی بخصوص در شرایط سخت، مردم را تنها نمی‌گذارد و در کنار مردم خواهد بود، گفت: به عنوان معاون اول رییس جمهور به شما اطمینان می‌دهم که دولت با تمام توان بر حسب وظیفه و به دستور مقام معظم رهبری و رییس جمهور در کنار مردم زلزله زده خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شریعتمداری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان : دولت در بستر تعامل سازنده با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی توانسته ترفند خصمانه‌ی دشمنان را کم اثر کندآیت‌الله رسول فلاحتی در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: حضور شما را در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید مغتنم شمرد و امیدوارم در این وزارتخانه موفق باشید
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

جزئیات حمایت اجتماعی-معیشتی دولت از ۷ دهک جامعه/ دولت خواهان مقابله ساختار‌مند و همه‌جانبه با فساد است/ به جای متهم کردن دولت، به نگرانی‌های انتخاباتی مردم پاسخ دهیدربیعی مطرح کرد؛ جزئیات حمایت اجتماعی-معیشتی دولت از ۷ دهک جامعه/ دولت خواهان مقابله ساختار‌مند و همه‌جانبه با فساد است/ به جای متهم کردن دولت، به نگرانی‌های انتخاباتی مردم پاسخ دهید
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نهاد رهبری به موضوع افزایش قیمت بنزین ورود کنند/ مسئولان اقتصادی را به مناظره دعوت می‌کنم/ سال پایانی یک دولت، زمان تغییرات رادیکال در نظام بودجه‌ریزی نیستاستاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: من در اینجا در کمال خضوع، رییس‌جمهور، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد را در مورد دستاوردها و هزینه‌های افزایش قیمت بنزین به مناظره دعوت می‌کنم به شرطی که این مناظره پخش مستقیم شود و حداقل استانداردهای آن رعایت شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی با یارانه ۴۵ هزار تومانی ندارد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »