فرشته استقلال کودکان | DW | 31.08.2019

09/06/1398 10:50:00 ق.ظ

۱۴۹ سال پیش در چنین روزی، ۳۱ اوت ۱۸۷۰ ماریا منتسوری در ایتالیا زاده شد. ۲۹ ساله بود که 'موسسه درمان و پرورش' را بنیان نهاد و طرح دقیق و گسترده‌ای را برای پرورش توانخواهان ذهنی و آموزش زبان و ریاضیات به آنان ارائه داد. روزشمار

۳۱ اوت ۱۸۷۰: ۱۴۹ سال پیش در چنین روزی ماریا منتسوری در چیاراواله در مرکز ایتالیا زاده شد. می‌گفت: 'درک اهمیت آموزش کودک یعنی درک اهمیت آموزش و سرنوشت انسان'. فرشته استقلال کودکان ۳۱ اوت ۱۸۷۰: ۱۴۹ سال پیش در چنین روزی ماریا منتسوری در چیاراواله در مرکز...

فرشته استقلال کودکان ۳۱ اوت ۱۸۷۰: ۱۴۹ سال پیش در چنین روزی ماریا منتسوری در چیاراواله در مرکز ایتالیا زاده شد. می‌گفت:"درک اهمیت آموزش کودک یعنی درک اهمیت آموزش و سرنوشت انسان". پدر ماریا مونتسوری (Maria Montessori) کارمند بلندپایه وزارت دارایی بود و مادرش که به تنهایی مسئول پرورش فرزندان بود او را بر خلاف انتظارات محافظه‌کارانه پدر به دانش‌های طبیعی و کارهای فنی تشویق می‌کرد.

۲۰ ساله بود که چون زنان اجازه تحصیل رشته پزشکی را نداشتند نخست زیست‌شناسی خواند ولی دو سال پس از آن با پافشاری بسیار به دانشکده پزشکی رم راه یافت. ۲۶ ساله بود که نخستین پزشک زن در ایتالیا شد و کار با کودکان توانخواه ذهنی را آغاز کرد و از همان هنگام، عقب‌ماندگی ذهنی را یک موضوع پرورشی دانست نه پزشکی.

۲۹ ساله بود که"موسسه درمان و پرورش" را بنیان نهاد و طرح دقیق و گسترده‌ای را برای پرورش توانخواهان ذهنی و آموزش زبان و ریاضیات به آنان ارائه داد. ۳۱ ساله بود که باز به دانشگاه رفت و در رشته‌های انسان‌شناسی، پرورش کودکان و فلسفه آموزش دید. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ترامپ: در صورت توافق با طالبان نیز به حضور در افغانستان ادامه می‌دهیمدونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه با اعلام اینکه شمار نیروهای این کشور در افغانستان در حال کاهش به ۸۶۰۰ نفر بوده گفت حتی اگر توافق با طالبان حاصل شود، آمریکا حضورش را در افغانستان حفظ خواهد کرد.

کلاس سینما «متیو مک‌کانهی» در دانشگاه تگزاس؛ همه می‌خواهند در کلاس برنده اسکار شرکت کنندکلاس سینما «متیو مک‌کانهی» در دانشگاه تگزاس؛ همه می‌خواهند در کلاس برنده اسکار شرکت کنند او گفت: «کار کردن با این شاگردان در داخل کلاس به من فرصت آن را می دهد که آنها را [برای دنیای بیرون] آماده کنم.»

رویترز: انفجار در سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایرانخبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ایرانی و افراد مطلع در دولت آمریکا از انفجار یک سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر در ایران خبر داده است. تصاویر ماهواره ای منتشر شده که گفته می شود به یک مرکز فضایی ایران تعلق دارد، نشان دهنده یک ستون دود سیاه بر آمده از محلی شبیه به سکوی پرتاب است. همزمان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به گزارش های منتشر شده می گوید ماهواره ناهید-۱ سالم است.

شهروند ایرانی در دادگاه نیویورک جرم خود در زمینه نقض تحریم‌های آمریکا را پذیرفت🔴خبر فوری |‌ شهروند ایرانی در دادگاه نیویورک جرم خود در زمینه نقض تحریم‌های آمریکا را پذیرفت پورقناد سوم مه ۲۰۱۷ در آلمان دستگیر شد، و تیر ماه گذشته جهت محاکمه به مقام‌های آمریکایی در نیویورک تحویل داده شد.

جنگ در ولایت تخار در شمال افغانستان ادامه داردمنابع دولتی در ولایت تخار در شمال شرق افغانستان تایید کردند که در نتیجه حمله گروه طالبان به سه ولسوالی در این ولایت ۱۸ پلیس کشته و بخش‌هایی از مرکز ولسوالی چاه‌آب این ولایت به تصرف این گروه درآمده است. اما منابع دیگری امروز صبح از عقب رانده شدن طالبان خبر می‌دهند.

پرداخت حق‌الجلسه به اعضای کمیسیون‌ها و کمیته‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری ممنوع شدهیئت عمومی دیوان عدالت اداری مصوبات شورای شهر مبارکه درباره تعیین و پرداخت «حق الجلسه» به اعضای کمیته‌ها و کمیسیون‌های مستقر در شهرداری‌ها در ساعات اداری که از سوی شورای اسلامی این شهر به تصویب رسیده بود را ابطال کرد