فرزند رهبر سیاسی و فرمانده نظامی جهاد اسلامی در حملات اسرائیل به دمشق و غزه کشته شدند

12/11/2019 01:44:00 ب.ظ

فرزند رهبر و فرمانده نظامی جهاد اسلامی در حملات اسرائیل به دمشق و غزه کشته شدند

فرزند رهبر و فرمانده نظامی جهاد اسلامی در حملات اسرائیل به دمشق و غزه کشته شدند

رسانه‌های خبری سوریه گزارش کرده‌اند که در حملات هواپیماهای نظامی اسرائیل به دو خانه مسکونی در دمشق، پایتخت سوریه، و نوار غزه پسر رهبر سیاسی گروه فلسطینی جهاد اسلامی و فرمانده شاخه نظامی این گروه کشته و شماری زخمی شده‌اند.

حمله بهفرماندهجهاد اسلامی در غزههمچنین، منابع فلسطینی تایید کرده‌اند که بهاء ابوالعطاء، فرمانده گردان‌های قدس - شاخه نظامی گروه فلسطینی جهاد اسلامی - و همسرش در حمله هوایی اسرائیل به خانه محل سکونت آنان در نوار غزه کشته شده‌اند. جهاد اسلامی از گروه‌های فلسطینی تحت حمایت حکومت ایران است و مقامات حکومت ایران این گروه را از اعضای"جهبه مقاومت" معرفی می‌کنند.

مقامات اسرائیلی بهاء ابولعطا را"بمب ساعتی"توصیف کرده‌اند و سخنگوی ارتش این کشور گفته است که"ما به این دلیل حمله به این فرد را انتخاب کردیم که چاره دیگری نداشتیم." او در این مورد توضیح بیشتری نداده است.در حالیکه در روزهای اخیر اوضاع در مرز نوار غزه و اسرائیل متشنج بوده است، حملات هماهنگ نیروی هوایی اسرائیل به محل‌های متعلق به جهاد اسلامی می‌تواند باعث تشدید تنش شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

آمریکا حدود 600 نظامی خود را در سوریه حفظ می‌کندرئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از باقی ماندن حدود 600 نظامی این کشور در سوریه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

در حمله اسرائیل به غزه رهبر گروه جهاد اسلامی کشته شد | DW | 12.11.2019در عملیات مشترک ارتش و سرویس امنیت داخلی اسرائیل در غزه یکی از فرماندهان ارشد گروه جهاد اسلامی فلسطین کشته شد. جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به حمله اسرائیل با موشک به تل‌آویو و شهرک‌های اسرائیلی حمله کرد.

ممنوع الملاقات شدن دو زندانی سیاسی در پی اعتراض به محدودیت‌های غیرقانونی | DW | 10.11.2019پاسخ رئیس جدید زندان اوین به 'نافرمانی مدنی' فرهاد میثمی و محمد حبیبی ممنوع الملاقاتی آنهاست. این زندانیان سیاسی به اعمال محدودیت‌های غیرقانونی در اوین معترضند. مادر میثمی از انتقال پسرش از اوین به رجایی‌شهر کرج خبر داد.

تظاهرات گسترده دراهواز در پی مرگ یک شاعر سیاسی عربشامگاه یکشنبه 10 نوامبر 2019 مناطق مختلف شهر اهواز شاهد اعتراضات گسترده مردم عرب بود. این اعتراضات 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 گوه خوردی الان تو اهواز هیچ خبری نیست

در جا زنی بحران سیاسی لبنان و فصل الخطاب عونیک منبع سیاسی لبنان سه‌شنبه 12 نوامبر به «العربیه» گفت که ظاهرا فراخوان سندیکاهای کارگری لبنان در

نمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرسنمایش شیر شعله‌ور هولوگرامی در مراسم افتتاح ورزشگاهی در بوئنوس‌آیرس ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

مقامات اسرائیلی ابوالعطا را"بمب ساعتی" توصیف کرده و گفته‌اند که جز کشتن او"چاره‌ای" نداشتند حمله به فرمانده جهاد اسلامی در غزه همچنین، منابع فلسطینی تایید کرده‌اند که بهاء ابوالعطاء، فرمانده گردان‌های قدس - شاخه نظامی گروه فلسطینی جهاد اسلامی - و همسرش در حمله هوایی اسرائیل به خانه محل سکونت آنان در نوار غزه کشته شده‌اند.رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا از باقی ماندن حدود 600 نظامی این کشور در سوریه خبر داد.نیروهای اسرائیلی در حمله به خانه بهاء ابوالعطا یکی از فرماندهان ارشد سازمان جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه، او و همسرش را کشتند.ایران ممنوع الملاقات شدن دو زندانی سیاسی در پی اعتراض به محدودیت‌های غیرقانونی پاسخ رئیس جدید زندان اوین به"نافرمانی مدنی" فرهاد میثمی و محمد حبیبی ممنوع الملاقاتی آنهاست.

جهاد اسلامی از گروه‌های فلسطینی تحت حمایت حکومت ایران است و مقامات حکومت ایران این گروه را از اعضای"جهبه مقاومت" معرفی می‌کنند. مقامات اسرائیلی بهاء ابولعطا را"بمب ساعتی"توصیف کرده‌اند و سخنگوی ارتش این کشور گفته است که"ما به این دلیل حمله به این فرد را انتخاب کردیم که چاره دیگری نداشتیم.11." او در این مورد توضیح بیشتری نداده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرده است که در حمله اسرائیل دو نفر دیگر هم زخمی شدند. در حالیکه در روزهای اخیر اوضاع در مرز نوار غزه و اسرائیل متشنج بوده است، حملات هماهنگ نیروی هوایی اسرائیل به محل‌های متعلق به جهاد اسلامی می‌تواند باعث تشدید تنش شود.بی. حق نشر عکس Image caption هواپیماهای اسرائیلی خانه مسکونی ابوالعطا در غزه را نیز هدف قرار دادند یکی از رهبران جهاد اسلامی در مراسم تشییع جنازه بهاء ابولعطا گفت که"اسرائیل در اقدامی که به منزله اعلان جنگ است در دو حمله هماهنگ در دمشق و غزه، مراکز متعلق به ما را هدف قرار داد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در نامه مزبور نمونه‌هایی از محدودیت‌های تازه که با شروع کار رئیس جدید اوین اعمال شده ذکر شده است؛ محدودیت‌هایی چون کاهش ملاقات‌های حضوری تمامی زندانیان سیاسی و حذف روز اختصاصی ملاقات مادران زندانی با کودکانشان، ممنوعیت غیرقانونی دریافت کتاب و نشریات مجاز، و محدودیت تماس تلفنی.

" وی گفت که جهاد اسلامی انتقام این حملات را خواهد گرفت. وی افزود: برای ادامه عملیات علیه گروه تروریستی داعش در سوریه حضور خواهیم داشت. آژیرها صبح روز سه‌شنبه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) در تل‌آویو و شهرک‌های اسرائیلی نزدیک به مرز نوار غزه به صدا درآمدند. کوتاه مدتی پس از آن، تعدادی راکت از نوار غزه به سوی خاک اسرائیل پرتاب شد و در چند شهر این کشور، از جمله تل آویو، آژیر خطر به صدا درآمد، مدارس تعطیل شدندو بانک ها مقررات شرایط اضطراری را به اجرا گذاشتند. طبق مقررات دفاع غیرنظامی اسرائیل، در صورت وجود خطر حملات موشکی، بانک‌ها باید با حداقل تعداد پرسنل فعالیت کنند. رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرد: باید فشارها علیه داعش ادامه یابد٬ در غیر این صورت خطر و ظهور مجدد آن وجود دارد. ساعاتی پس از حمله به خانه فرمانده نظامی جهاد اسلامی، دو مرد موتور سوار نیز در یک حمله هوایی دیگر اسرائیل در نواحی مرزی غزه با اسرائیل کشته شدند. بعد از حمله اسرائیل به نوار غزه رفت و آمدهای قطارها به دلیل احتمال حملات جهاد اسلامی در تل‌آویو متوقف شده و مدارس نیز روز سه شنبه تعطیل شدند. ارتش اسرائیل گفته است که این دو نفر از اعضای جهاد اسلامی و مسئول پرتاب راکت به داخل اسرائیل بودند. آمریکا معلومات کاملی در باره رهبر جدید این گروه دارد. مشارکت زندانیان سیاسی در اداره داخلی زندان که بر عهده زندانیان است ممنوع شده و آنان نمی‌توانند به عنوان وکیل بند و مسوول اتاق و مسوول فرهنگی و…انتخاب شوند.

جنبش حماس که اداره امور غزه را در دست دارد در بیانیه‌ای هشدار داده است که"مسئولیت تشدید خشونت در منطقه به طور کامل بر عهده اسرائیل است و این عملیات بدون مجازات نخواهد ماند." به گفته ناظران، عملیات اخیر اسرائیل و حملات موشکی جهاد اسلامی می‌تواند جنبش حماس را در موضع دشواری قرار دهد.. به گفته ارتش اسرائیل ابوالعطا نیروهای"جوخه‌های ترور" را برای نفوذ به اسرائیل آموزش داده و حملات تروریستی را رهبری کرده است. این گروه از زمان جنگ غزه در سال ۲۰۱۴، کوشیده است از درگیری با اسرائیل اجتناب ورزد هر چند برخی دیگر از گروه‌های فلسطینی مستقر در غزه، از جمله جهاد اسلامی به عملیات علیه اسرائیل ادامه داده‌اند. عملیات امروز اسرائیل می‌تواند باعث شود حماس برای دست زدن به اقداماتی علیه اسرائیل تحت فشار سایر گروه‌های مستقر در غزه قرار گیرد. . به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید هم‌زمان با کشته شدن ابوالعطا و همسرش در نوار غزه هواپیماهای جنگی اسرائیل به ساختمانی در دمشق نیز حمله کردند. به گفته یک منبع آگاه که با کمپین صحبت کرده، پس از گذشت یک ماه «هیچ یک از مسئولین زندان اوین و دستگاه قضایی با فرهاد میثمی و محمد حبیبی دیدارو گفتگو نکرده‌اند و تنها واکنش آنها ایجاد محدودیت‌های بیشتر و ممنوع الملاقات‌کردن این دو زندانی  برای پایان دادن به نافرمانی مدنی بوده است».