فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت تپه به دادسرای اهواز احضار شد

16/05/1398 12:44 ق.ظ

♦️ فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت تپه به دادسرای اهواز احضار شد این وکیل دادگستری بهمن ماه گذشته احضار خود را «نوعی اعمال فشار بر وکیل» اعلام کرد و گفت این احضار «ایراد قانونی» دارد.

فرزانه زیلابی وکیل کارگران بازداشتی هفت تپه به دادسرای اهواز احضار شد. در حالی که بیش از بیش از ۵۰۰ روز از بازداشت موقت فعالان محیط زیست در ایران می‌گذرد، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که حداقل دو فعال محیط زیست بازداشتی در ایران احتمالا دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای که روز دوشنبه ۱۴ مرداد منتشر شده است، با اعلام این خبر از مقامات جمهوری خواست تا «دسترسی کافی آنها به مراقبت پزشکی را تضمین کنند.»

دیده بان حقوق بشر به نقل از یک منبع که خواسته نامش فاش شود اعلام کرد که نیلوفر بیانی و سپیده کاشانی قصد داشتند از ۱۲ مرداد دست به اعتصاب غذا بزنند . بنابر این گزارش دو محیط زیستی دیگر دستگیر شده با آنها نیز به احتمال زیاد دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که اطلاعی از تماس این افراد با خانواده هایشان بعد از ۱۲ مرداد در دست ندارد. این منبع آگاه به دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که فعالان محیط زیستی اعتصاب‌کننده خواهان این هستند که «مقامات به برزخ حقوقی‌شان پایان دهند و یا آنها را تا زمان صدور حکم با وثیقه آزاد کنند یا آنها را به بخش عمومی زندان اوین منتقل کنند. » headtopics.com

نابودباد_رژیم_منفور_آخوندی

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

احضار فرزانه زیلابی وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

احضار فرزانه زیلابی وکیل کارگران شرکت نیشکر هفت تپه

یک پلیس افغانستان هفت تن از همکاران خود را با شلیک گلوله به قتل رساندیک مامور پلیس در منطقه قندهار افغانستان، با آتش گشودن بر روی همکاران خود، هفت تن از آن‌ها را به قتل رساند و سپس از محل تیراندازی متواری شد. به گزارش آسوشیتدپرس، یک مقام رسمی پلیس در قندهار ضمن اعلا افراد طالبان و القاعده با عنوان به صورت داوطلب وارد خدمت پلیس می شوند و دست به چنین جنایاتی می زنند زامبی شده!؟

هادی رضوی به زندان منتقل شدهادی رضوی روانه زندان شد نماینده دادستان تهران: حکم هادی رضوی شب گذشته اجرا و وی بازداشت و به زندان منتقل شد. همانطوری که برادر رفیق دوست رفت زندان همانطوری که این یارو رضوی حتی یک بار لباس زندان هم نپوشید همینطور که سعید مرتضوی با این همه جنایت اثبات شده همینطور که سعید طوسی با پرونده لواط و هزاران حضرات دیگر ،ایشان هم اگر از این در بروند از ان در با سلام و صلوات تشریف می برند دیگه بسه زندان واتاق لاکچری پهلوان پدیده علم‌الهدی چقدرسخنی کشید؟ ۱مواینورانورنیود ریش منظم وارایش شده.کم خورده یاغم؟ بروبچه جان،این دزدها،انهای هستند،دزدی از اخوندفاسدیادگرفته،میخواستندتنهای مال دزدی بخورند،وهیچ برای اخوندفاسد Iran Rouhani_ir Majlis_ir Mashhad_2017 Khamenei_fa از شنبه میاد مرخصی

آیت الله خامنه ای با اشاره به 'آمار آمریکا' خواهان افزایش جمعیت ایران شدآیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی، در دیدار با گروهی از زوج های جوان با بیان این مطلب که در آمریکا هر خانواده ۱۵ تا ۲۰ بچه دارد، خواهان افزایش جمعیت ایران شده است. خودت و ظریف جونت برین بزایین دمشون گرم كمر بستن مملكت رو بخشكونند جاش گندم بكارن.بيخود نيست با مردم اينجوري رفتار ميكنند اينا ايران رو يه گاوداري بزرگ ميبينند فرعون زمان سرباز میخواد برای مبارزه با امریکا

مردی که برای دموکراتها و دفتر سی‌ان‌ان بمب فرستاده بود، به ۲۰ سال زندان محکوم شدمردی که سال گذشته چندین بمب برای دموکرات‌های سرشناس و دفتر سی ان ان فرستاده بود، به ۲۰ سال زندان محکوم شد. آسوشیتدپرس روز دوشنبه ۱۴ مرداد گزارش داد پس از اینکه «سزار سایوک» در دادگاه به گناهکار بودن اگراین توو تهران بود بی بی سی: مرد حامی دولت بنفش بسته های بمب سبزرنگ را برای وزیران و ریس جمهور دوره قبل فرستاد. صداآمریکا: یکی ازنزدیکان ظریف برای افراطی های دولت قبل بسته ها حاوی بمب فرستاد.این رفتارتروریستی رییس دیپلماسی جمهوری اسلامیست. اگر در تهران بود. سیمای منافقین: بسته های بمبی که چندین سال قبل در اشرف ترکید از طریق یکی از تروریست های بیت رهبری برای مخالفین داخلی فرستاده شد ایران اینترنشنال:تروریست حامی دولت بسته های بمبی مشابه باباقیمانده های بمب منفجرشده درکشتیهای عربستانی به آدرس تروریستهای مخالف فرستاد

دیده بان حقوق بشر: احتمالا دو فعال محیط زیست بازداشتی اعتصاب غذا کرده‌اند

در حالی که بیش از بیش از ۵۰۰ روز از بازداشت موقت فعالان محیط زیست در ایران می‌گذرد، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که حداقل دو فعال محیط زیست بازداشتی در ایران احتمالا دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

دیده بان حقوق بشر در بیانیه ای که روز دوشنبه ۱۴ مرداد منتشر شده است، با اعلام این خبر از مقامات جمهوری خواست تا «دسترسی کافی آنها به مراقبت پزشکی را تضمین کنند.»

دیده بان حقوق بشر به نقل از یک منبع که خواسته نامش فاش شود اعلام کرد که نیلوفر بیانی و سپیده کاشانی قصد داشتند از ۱۲ مرداد دست به اعتصاب غذا بزنند .

بنابر این گزارش دو محیط زیستی دیگر دستگیر شده با آنها نیز به احتمال زیاد دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

سازمان دیده بان حقوق بشر گفت که اطلاعی از تماس این افراد با خانواده هایشان بعد از ۱۲ مرداد در دست ندارد.

این منبع آگاه به دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که فعالان محیط زیستی اعتصاب‌کننده خواهان این هستند که «مقامات به برزخ حقوقی‌شان پایان دهند و یا آنها را تا زمان صدور حکم با وثیقه آزاد کنند یا آنها را به بخش عمومی زندان اوین منتقل کنند. »

فعالان محیط زیستی زندانی در ایران در بند ۲-الف زندان اوین هستند که تحت نظارت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران قرار دارد.

همچنین مایکل پیج، معاون مدیر بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر نیز، گفت «اعضای مؤسسه میراث حیات وحش پارسیان بیش از ۵۵۰ روز پشت میله‌های زندان به سر برده‌اند و مقامات ایران هیچ مدرکی درباره جرایم ادعایی‌شان ارائه نکرده‌اند.»

آقای پیج گفت که مقامات ایران باید به بی‌عدالتی علیه فعالان محیط زیست بازداشت شده خاتمه دهد و آن‌ها را آزاد کند.

گروهی از فعالان محیط زیست ایران بهمن ماه سال ۱۳۹۶ توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند. اتهام این افراد «جاسوسی» عنوان شده بود و کمی بعدتر اتهام چهارنفر از آن‌ها به «فساد فی‌الارض» تغییر پیدا کرد.

کاووس سیدامامی از جمله این بازداشت‌شدگان بود که دو هفته بعد از بازداشت، خبر مرگ او در زندان منتشر شد. مقام‌های جمهوری اسلامی علت مرگ او را خودکشی عنوان کردند؛ اما خانواده سیدامامی این ادعا را رد کرده است.

پیشتر کمپین حقوق‌بشر در ایران به نقل از «منابع مطلع و نزدیک» به آن‌ها نوشته بود که این افراد «با تهدید به مرگ» مجبور شده‌اند که علیه خود اقرار کنند.

هومن جوکار، طاهر قدیریان، مراد طاهباز، سپیده کاشانی، نیلوفر بیانی، امیرحسین خالقی، سام رجبی و عبدالرضا کوهپایه از جمله فعالان محیط زیست بازداشتی در ایران هستند. پوریا سپهوند، کارشناس موسسه حیات وحش میراث پارسیان، نیز بهمن سال گذشته بازداشت شد.