فرروریختن متروپل؛ با پیدا شدن ۲ جسد دیگر، تعداد قربانیان به ۳۱ نفر رسید

09/03/1401 01:12:00 ب.ظ

فرروریختن متروپل؛ با پیدا شدن ۲ جسد دیگر، تعداد قربانیان به ۳۱ نفر رسید جزئیات بیشتر🔽

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که پس از تمام شدن مراسم عزاداری دولتی، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان به‌سوی آنها گاز اشک‌آور شلیک کرده‌اند. با بالارفتن آمار کشته‌شدگان ریزش ساختمان متروپل دولت ایران روز یکشنبه هشتم خرداد را عزای عمومی اعلام کرد و در آبادان مراسمی برای کشته‌شدگان این حادثه برگزار کرد.

پوشش زنده این مراسم که از صدا و سیما پخش می‌شد پس از بالاگرفتن اعتراضات و سردادن شعار از سوی تظاهرکنندگان متوقف شد. تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد حاضران به آنچه پشت بلندگوها گفته می‌شد واکنش نشان داده و شعار می‌دادند.

خرگزاری فارس اعلام کرد که عزاداران یکشنبه‌شب در محل حادثه تجمع کردند و تعدادی از آن‌ها به گروه فیلم‌برداری تلویزیون دولتی «حمله کردند» و به همین دلیل «پلیس مجبور» به متفرق کردن مردم شد. تصاویر منتشر شده از آبادان نشان می‌دهد جوانان در این شهر با پلیس درگیر می‌شوند و به سمت آنها سنگ پرتاب می‌کنند. هنوز مشخص نیست که آیا کسی مجروح شده است و یا اینکه پلیس چه تعدادی را دستگیر کرده است.

واکنش خامنه‌ای به حادثه متروپل آبادان؛ در تهران «سلام فرمانده» سر داده شد در خوزستان شعارهای اعتراضی از ۳۷ مجروح حادثه فروریختن نیز دو نفر هنوز در بیمارستان بستری هستند. هرچند شمار دقیق افرادی که زیر آوار گرفتار شده‌اند هنوز مشخص نیست چراکه به گفته مقامات ایران، عملیات جست‌وجو از ترس سقوط قسمت‌های باقی‌مانده ساختمان و سازه‌های مجاور به‌آرامی و با احتیاط انجام می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

کشته و زخمی شدن سه محیطبان در درگیری با شکارچیان غیر مجازبنابر اعلام فرماندار شهرستان بوانات از توابع استان فارس، شامگاه جمعه ۶ خردادماه، یک محیط‌بان و یک همیار محیط زیست در درگیری با شکارچیان غیر مجاز در منطقه حفاظت شده «دره باغ» کشته شده و یک همیار محیط زیست دیگر نیز زخمی شد. محیط_زیست محیط‌بانان

مفقود شدن یک هواپیمای مسافری در نپال با ۲۲ سرنشینیک هواپیمای مسافری با ۲۲ سرنشین روز یکشنبه در نپال مفقود شده، و در میان سرنشینان آن چند تبعه خارجی از جمله چهار هندی وجود دارند. نکنه عبدالباقی پاس هندی داشته؟

نصف شدن اضافه برداشت بانک‌ها/ تولد رمز ریال در شهریورماهرئیس کل بانک مرکزی: *رمز ریال شهریورماه سال جاری متولد خواهد شد *اگر حکمرانی ریال اجرا شود، فرار مالیاتی قاچاق پولشویی و سوداگری کاهش قابل توجهی خواهد داشت *پیمان‌های پولی دو و چندجانبه با کشورهای دوست و همسایه جزو برنامه‌های جدی بانک مرکزی است این یعنی چی؟؟ چرا میخواید همه چیز تو دنیا ورژن ایرانی داشته باشه

کشته شدن 18 عضو «پ ک ک» توسط ارتش ترکیه در شمال عراقادامه عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمال عراق از سوی مقامات بغداد نقض حاکمیت این کشور تلقی شده و تنش‌ها در روابط دو کشور را تشدید کرده استوزارت دفاع ترکیه

حمله مسلحانه در سیستان و بلوچستان؛ کشته شدن افسر نیروی انتظامی | DW | 28.05.2022بر اثر تیراندازی افراد ناشناس به خودروی شخصی یک مامور نیروی انتظامی شهرستان دلگان این مامور کشته و همسرش زخمی شده است. فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان این حمله را به 'اشرار مسلح' نسبت داده که به گفته او متواری شده‌اند. خیال رسانه موذی ودشمن =DW جمعِ...جمع ،تمام جنایتکاران وعوامل دشمنان را به سزای جنایاتشان خواهیم رساند.درضمن قابل توجه مثلا رسانه آلمان!شهادت در راه 'وطن' درقاموس ایرانی،نهایت 'رستگاری' است.چیزی که مغز 'مفلوک آلمانی‌ها' و 'غرب' از فهم آن عاجز است...آری،'کوتوله های سیاسی'!

۴۳ درصد تالاب‌های کشور در معرض تبدیل شدن به منشأ گرد و غباررئیس گروه منابع آب، پایش و آینده پژوهشی تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در حال حاضر ۴۳ درصد از تالاب‌های کشور پتانسیل تبدیل شدن به منشأ گرد و غبار را دارند و این بدان معناست که اگر شرایط تالاب مطلوب نباشد و نیاز آبی آن تأمین نشود، می‌تواند به کانون جدید گرد و غبار در کشور تبدیل شود.