فرانسه صدور ویزا برای لبنانی‌ها را با هدف اعلام «همبستگی» از سر گرفت

27/05/1399 10:55:00 ق.ظ

فرانسه صدور ویزا برای لبنانی‌ها را با هدف اعلام «همبستگی» از سر گرفت جزئیات بیشتر🔽

تصمیم اخیر دولت فرانسه از آن رو اهمیت دارد که بسیاری از کنسولگری‌های این کشور، به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، بخش صدور ویزا را موقتا تعطیل کرده‌اند. بیانه اینگونه ادامه می‌یابد: «این اقدامی برای نشان دادن همبستگی خود با مردم لبنان، ضمن رعایت دقیق مقررات بهداشتی است... همه افرادی که ۱۱ سال و بیشتر از آن سن داشته باشند، باید پس از ورود به فرانسه آزمایش"پی سی آر" بدهند.

»

کارشناسان پلیس فرانسه برای انجام تحقیقات دربارۀ انفجار بیروت وارد لبنان شدند مقامات لبنان می‌گویند که تا کنون بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ نفر در این کشور حدودا ۷ میلیون نفری به ویروس کرونا مبتلا شده و ۱۰۳ نفر نیز از این بیماری جان باخته‌اند.

بیانیه تاکید دارد که در صورت مثبت بودن آزمایش"پی سی آر" لبنانی‌ها، آنها موظف هستند برای مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند. شمار مبتلایان به کووید۱۹ در فرانسه به بیش از ۲۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است. تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۱۵ نفر به این جمع اضافه شده‌اند. headtopics.com

فرانسه پیش از این نیز علاوه بر اعلام آمادگی برای کمک مالی به مردم لبنان، کارشناسانی را برای انجام تحقیقات بی‌طرفانه درباره انفجار بندر بیروت، به این کشور فرستاده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

انتقاد وزارت خارجه ترکیه از آغاز اجرای توافق دفاعی میان فرانسه و قبرس روم نشین

درخواست فرانسه از افغانستان: اعضای تروریست طالبان را آزاد نکنید | DW | 16.08.2020فرانسه از افغانستان درخواست کرد افرادی از طالبان که در کشتن شهروندان فرانسوی دست داشتند را آزاد نکند. افغانستان در چارچوب توافق با گروه طالبان برخی از افراد 'خطرناک' را آزاد می‌کند که در عملیات تروریستی شرکت داشته‌اند.

امضای توافقنامه انتقال بخشی از سربازان آمریکایی از آلمان به لهستان | DW | 15.08.2020وزیران خارجه ایالات متحده و لهستان قراردادی امضا کردند که مطابق آن به زودی هزار سرباز آمریکایی در لهستان مستقر می‌شوند. بسیاری از سربازان از آلمان به لهستان می‌روند.

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروتویدئوهای برگزیده این هفته، شامل تصاویری از اعتراضات مینسک، دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت، طغیان رودخانه در جزیره اویان یونان و درنهایت ویدئوی بزی می‌شود که از لذت گشت و گذار روی تختۀ موج سواری غافل نیست.

موارد روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه به بالای 3 هزار نفر رسیدشمار موارد ابتلای روزانه در فرانسه پس از مدتی دوباره از مرز 3 هزار نفر عبور کرد. - خبرگزاری آناتولی

درخواست فرانسه از دولت افغانستان: زندانیان طالبان که در قتل شهروندان ما نقش داشتند را آزاد نکنید - BBC News فارسیوزارت خارجه فرانسه از دولت افغانستان خواسته زندانیان طالبان را که در قتل شهروندان این کشور نقش داشته‌اند، رها نکند. سفارت فرانسه در کابل مخالفت خود را با رهایی این افراد اعلام کرده و از دولت افغانستان خواسته که در آزادی شماری از'تروریستها' که محکوم به قتل شهروندان فرانسه در افغانستان هستند، بخصوص سربازان و کارمندان امداد، اقدام نکند.