العربية

العربية

فرانس‌پرس: تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 2.5 میلیون فراتر رفت

فرانس‌پرس: تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 2.5 میلیون فراتر رفت #العربية

22/04/2020 07:32:00 ق.ظ

فرانس‌پرس: تعداد مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 2.5 میلیون فراتر رفت العربية

بنا به آمار خبرگزاری فرانسه که از منابع رسمی جمع‌آوری شده است تا ساعت 16:30 به وقت گرینویچ روز

شیوع ویروس جدید کرونا موسوم به COVID-19 از زمان انتشار آن برای اولین بار در چین در دسامبر سال گذشته تاکنون باعث مرگ بیش از 170هزار تن در جهان شده است که تقریبا دو سوم این تعداد از قربانیان در اروپا ثبت شده است.تاکنون 2 میلیون و 503 هزار و 429 مورد ابتلا به ویروس کرونا در جهان گزارش شده که از جمله آنها 172هزار و 551 تن جان خود را از دست داده‌اند. به ویژه در اروپا، قاره‌ای که تاکنون بیشترین آسیب‌ها را دیده یک میلیون و 230 هزار و 522 نفر به ویروس کرونا متبلا شدند که از جمله آنها 108هزار و797 تن فوت شدند.

مایک پنس: ما نژادپرستی در آمریکا را اصلا تحمل نمی‌کنیم اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

این در حالی است که ایالات متحده آمریکا همچنان سریع‌ترین روند شیوع ویروس کرونا را شاهد بوده که تا به امروز باعث ابتلای 788 هزار و 920 نفر و از جمله آن مرگ 42 هزار و 458 تن شد.هشدار درباره وقوع فاجعه انسانی جهانیاز سویی دیگر مدیر برنامه جهانی غذا سه‌شنبه خطاب به شورای امنیت از احتمال مضاعف شدن تعداد اشخاص در معرض گرسنگی در سال 2020 به علت شیوع جهانی COVID-19 و خطر وقوع «فاجعه انسانی جهانی» هشدار داد.

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد نیز سه‌شنبه با انتشار گزارشی درباره بحران‌های غذایی درباره «تعداد کسانی که از گرسنگی شدید رنج می‌برند و احتمال مضاعف شدن‌شان به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا به فراتر از 250 میلیون نفر تا پایان سال 2020 » هشدار داد.

بنا به این گزارش به دلیلی جنگ‌ها و مشکلات آب‌هوایی و زیان‌های اقتصادی تعداد کسانی که در سال 2019 بر لبه پرتگاه گرسنگی قرار داشتند به شکل گسترده‌ای از 113 به 135 میلیون نفر افزایش یافته است.خطر گرسنگی 256 میلیون نفر را تهدید می‌کنداما بنا به ارزیابی‌هایی برنامه جهانی غذا در سال 2020 بیم آن می‌رود که این تعداد از افراد که در گرسنگی شدید به سر می‌برند به علت شیوع همه‌گیری جهانی ویروس جدید کرونا و تاثیرات اقتصادی ناشی از آن مضاعف شده و از 135 به 256 میلیون نفر برسد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد سه‌شنبه طی ویدیو کنفرانسی درباره این موضوع اعلام کرد که دیوید بسلی مدیر برنامه جهانی غذا تصویری بی نهایت تاریک را از اوضاعی که در انتظار سیاره زمین است، ترسیم کرده و در این راستا از بالاترین سلطه اجرایی سازمان ملل خواست تا تدابیر لازم را برای مقابله با اوضاع پیشرو اتخاذ کنند.

از سویی عارف حسین یکی از بزرگترین اقتصادانان برنامه جهانی غذا و شرکت کننده در تهیه گزارش فرانس پرس گفت «که مردمی که در اصل نیاز به کمک داشتند از این پس به کمک‌های طولانی مدت نیاز پیدا خواهند کرد و تعداد اشخاصی که به دلیل شیوع کووید -19 از ناامنی غذایی رنج خواهند برد بیشتر خواهد شد».

او همچنین گفت « این ویروس احتمال نداشت که در وقت دیگری بدتر از آنچه اکنون با آن مواجه هستیم شیوع کند». ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

چه‌طور از نظر قانونی همسایه‌مان که مشکوک به کروناست را وادار به مراعات کنیم؟

بیش از 750 شهروند دیگر ترکیه از کشورهای اروپایی بازگردانده شدندهفتصد و پنجاه و یک نفر از شهروندان ترکیه از اسپانیا، آلمان، انگلستان و ایرلند به کشور بازگردانده شده و تحت قرنطینه قرار گرفتند. - خبرگزاری آناتولی

پلیس اسپانیا از بازداشت یکی از «مهم‌ترین» اعضای داعش خبر دادپلیس ملی اسپانیا می‌گوید عضوی از گروه داعش را بازداشت کرده است که نیروهای امنیتی اروپا سال‌هاست در تعقیب او هستند.

افزایش قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزار نفر/ آمریکا در صدر فهرستافزایش شمار قربانیان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۵ هزارنفر تا لحظه انتشار این خبر شمار کلی مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان دو میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۴۱ نفر است که ۱۶۵ هزار و ۶۹ نفر از آن‌ها جان باخته و ۶۲۵ هزار و ۱۲۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ظرفیت روزانه تست کرونا در کشور به بیش از ۱۵ هزار مورد رسیدتهران- ایرنا- رئیس بیماری‌های نوپدید و بازپدید و روابط عمومی انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: در روزهای ابتدایی گزارش بیماری کرونا، ظرفیت تشخیصی ما در کشور حدود ۵۰۰ آزمایش در روز بود که این ظرفیت در حال حاضر به بیش از روزانه ۱۵ هزار آزمایش تشخیصی رسیده است. و نیاز چقدر است؟

تصاویری از درون 'گران‌ترین خانه روی زمین' متعلق به محمد بن سلماندر شرایطی که مردم عربستان از افزایش فشارهای اقتصادی و رکود مالی به وجود آمده از سیاست‌های بدون آگاهی و تدبیر شکایت دارند، محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور بار دیگر بی‌توجهی کامل خود نسبت به وضعیت معیشتی مردم را با توجه خود به نقطه دیگری در جهان نشان داد و مبالغ میلیاردی را به دور از چشم دولت برای آرزوهای خود هزینه کرد. حالا تصاویری از این ولخرجی ولیعهد سعودی منتشر شده است. نوش جونش! هرکس بامش بیش برفش بیش ، آزادی بهتر از همه چیز است !!!؟ عكسي از ويلاي اقا مجتبي نداريد؟؟؟؟ اون كه تو شماله؟ تو محمود اباد؟؟ اين نبود؟