فرانسه برای مبارزه با اسلام‌گرایی افراطی قانون وضع می‌کند | DW | 04.12.2020

14/09/1399 02:30 ب.ظ

وزیر کشور فرانسه از 'اقدامی گسترده و بی سابقه' علیه تلاش اسلام‌گرایان برای ایجاد شکاف‌ و انشقاق اجتماعی خبر داد. براساس قانونی جدید فعالیت بیش از ۷۰ مسجد و نمازخانه در این کشور زیر رصد شده و در صورت لزوم بسته خواهند شد.

وزیر کشور فرانسه از 'اقدامی گسترده و بی سابقه' علیه تلاش اسلام‌گرایان برای ایجاد شکاف‌ و انشقاق اجتماعی خبر داد. براساس قانونی جدید فعالیت بیش از ۷۰ مسجد و نمازخانه در این کشور زیر رصد شده و در صورت لزوم بسته خواهند شد. هر وقت در فرانسه درمورد خطرات"اسلام سیاسی" بحث می شود، مردم به سرعت درباره تلاش این گرایش برای شکاف و"جداسری اسلام‌گرایانه" صحبت می‌کنند. این اصطلاح در ابتدای امسال توسط برنارد روژیر، دانشمند علوم سیاسی در فرانسه مطرح شد.

او در پرفروش‌ترین کتاب خود به نام"سرزمین‌های فتح شده توسط اسلام‌گرایی" توصیفی از تبلیغات امامان اسلام‌گرا کرده و از شناسایی محله‌هایی در سراسر فرانسه گفته كه کاملا در دست اسلام‌گرایان‌اند.امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در بهار سال جاری اعلام کرد که مبارزه با نظریه‌پردازان اسلام افراطی را اولویت سیاسی خود قرار می‌دهد. سرانجام او در آغاز ماه اکتبر، سخنرانی اصلی خود را به این چالش اختصاص داد و گفت «ما نمی‌توانیم بر وجود اسلام افراطی در فرانسه چشم ببندیم». اسلامی که به گفته مکرون «خشونت را عادی جلوه می دهد و ارزش‌های جمهوری را تضعیف می کند». او با انتقاد از خود اضافه كرد: «گرایش جداسازی و جداسری را خود ما ایجاد كردیم. کشور ما اجازه داد محله‌ها و مناطق شهری به وجود آید که مرکز تجمع فلاکت‌اند.»رئیس جمهور فرانسه می‌خواهد برای اصلاح این روند مدارس افراطی قرآن را تعطیل کند، امامان را در فرانسه تربیت کند و بودجه انجمن‌های اسلامی و مساجد و به ویژه حمایت مالی از آنها خارج را به شدت کنترل کند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

لعنت به ریس جمهور فرانسه این هم آزادی ادعایی شما. چرت میگویید عرض کنم که نوش جونت فرانسه جان، بخور از این نعمت اسلام که ما فرازمینی ها براتون نظر کردیم😄 منشن‌‌ها وحشتناکه. این همه ذهنیت منفی سوژه مسلمان-آریایی در مورد لائیسیته و اسلام دوستی و آخوند دوستی رسوب کرده در رگ‌ها با ژست سکولاریسم واقعا حیرت‌انگیزه. دولت فرانسه بدرستی فهمیده که لائیسیته تنها خط قرمز و محافظ دستاوردهای‌ مدرنیته است و نباید خدشه‌ای به آن وارد شود.

ببندید ،اگه میخواین بیچاره نشین ریشه اسلام رو تو سرزمینتون خشک کنید فرانسه ، روژه گارودی ، جلیقه زردها ، فلش بال ، چشم های کور شده جلیقه زردها ، ممنوعیت تصویر برداری از پلیس و ... جوک جالبی است : فرانسه مهد آزادی و دموکراسی ! دولت فرانسه باید دست از فشار و پایمال کردن حقوق میلیونها مسلمان ساکن فرانسه بردارد هرکس -مسلمان یا غیر مسلمان-اگر برابر قوانین فرانسه تخلّفی کرد دولت فرانسه او را مجازات کند اما فشار بر بقیه و تعطیلی مساجد و مناسک مسلمانان فرانسه کاری نادرست و خلاف ارزش های فرانسه است

بهش میگن دمکراسی شما بخون اسلام ستیزی اونم از اشخاصی که دستشون به خون میلیون ها آدم آلوده اس Too late فرانسه را باید گوه گرفت فاشیستهای کثیف پرورشگاه خمینیسم،تروریسم فشار بر روی مسلمانان فرانسه زیاد شد دموکراسی زیر پاهای مکرون کشور‌های اروپا تماشاگر

فرانسه از ایران خواست تا براى از سرگیری مذاکرات هسته‌ای ابتكار عمل از خود نشان دهدسخنگوی کاخ الیزه، روز سه شنبه 3 مارس اعلام کرد، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، به حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی هم ساعتی قبل با ارسال چند موشک به پایگاه آمریکایی ابتکاری روشن به فرانسه نشان داد متوافق جدا مع سياسة فرنسا

درخواست بیش از ۱۰۰ کنشگر داخل ایران از سازمان ملل برای حمایت از همه‌پرسی گذارسازمان ملل به ما که میرسه میشه سازمان دمل! نه_به_جمهوری_اسلامی

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

سردار تنگسیری:برای دفاع از مرزهای آبی کشور از آمادگی کامل برخورداریمسردار علیرضا تنگسیری در جزیره بوموسی گفت:رزمندگان دریادل نیروی دریای سپاه از آمادگی کامل برای دفاع از مرزهای آبی کشور و انجام هر گونه ماموریت ابلاغی برخوردار هستند. همشون ترسیدن .هی میگن ما آماده ایم حمله نکنی

تراژدی کارمندان ایرانی رنو در فرانسه؛ قراردادهای فسخ شده، بلیت‌های آماده و اخراج از کشورaidaghajar فرانسه اگه خیر داشت که حافظ منافع جمهوری اسلامی نبود

فرانسه، بریتانیا، و آلمان از اعلام ایران برای افزایش فعالیت‌های هسته‌ای ابراز نگرانی کردندفرانسه، بریتانیا، و آلمان از اعلام ایران برای افزایش فعالیت‌های هسته‌ای ابراز نگرانی کردند در این بیانیه آمده است: «اگر ایران در مورد حفظ فضایی برای دیپلماسی جدی است، نباید چنین گام‌هایی را بردارد.» از دشمنی هاشون در منطقه ما و حمایت از تروریست ها و بدعهدی هاشون چیزی نگفتن؟!!! هر سه کشور اروپائی غلط کردند! کدام برجام؟! مگر امریکا و اروپائیان منفعل،به تعهدات برجامی خود عمل کرده اند؟! مگر دیروز همین وزیر خارجه منافق آلمان بحث 'فراتر از برجام'را مطرح نکرد؟! امریکا و اروپا به تعهدات برجام عمل کنند تا ایران نیز عمل کند... حتمن ترسیدن و میخوان برای موندن رژیم جنایتکار و آدمخوار سیدعلی الدنگ باج بدن.

فرانسه برای مبارزه با اسلام‌گرایی افراطی قانون وضع می‌کند

وزیر کشور فرانسه از"اقدامی گسترده و بی سابقه" علیه تلاش اسلام‌گرایان برای ایجاد شکاف‌ و انشقاق اجتماعی خبر داد. براساس قانونی جدید فعالیت بیش از ۷۰ مسجد و نمازخانه در این کشور زیر رصد شده و در صورت لزوم بسته خواهند شد.

هر وقت در فرانسه درمورد خطرات"اسلام سیاسی" بحث می شود، مردم به سرعت درباره تلاش این گرایش برای شکاف و"جداسری اسلام‌گرایانه" صحبت می‌کنند. این اصطلاح در ابتدای امسال توسط برنارد روژیر، دانشمند علوم سیاسی در فرانسه مطرح شد. او در پرفروش‌ترین کتاب خود به نام"سرزمین‌های فتح شده توسط اسلام‌گرایی" توصیفی از تبلیغات امامان اسلام‌گرا کرده و از شناسایی محله‌هایی در سراسر فرانسه گفته كه کاملا در دست اسلام‌گرایان‌اند.امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در بهار سال جاری اعلام کرد که مبارزه با نظریه‌پردازان اسلام افراطی را اولویت سیاسی خود قرار می‌دهد. سرانجام او در آغاز ماه اکتبر، سخنرانی اصلی خود را به این چالش اختصاص داد و گفت «ما نمی‌توانیم بر وجود اسلام افراطی در فرانسه چشم ببندیم». اسلامی که به گفته مکرون «خشونت را عادی جلوه می دهد و ارزش‌های جمهوری را تضعیف می کند». او با انتقاد از خود اضافه كرد: «گرایش جداسازی و جداسری را خود ما ایجاد كردیم. کشور ما اجازه داد محله‌ها و مناطق شهری به وجود آید که مرکز تجمع فلاکت‌اند.»رئیس جمهور فرانسه می‌خواهد برای اصلاح این روند مدارس افراطی قرآن را تعطیل کند، امامان را در فرانسه تربیت کند و بودجه انجمن‌های اسلامی و مساجد و به ویژه حمایت مالی از آنها خارج را به شدت کنترل کند. او به دولت خود دستور داده"قانونی علیه شکاف‌اندازی اجتماعی" تهیه کند.

از جمله اهداف این قانون که چهارشنبه هفته آینده در شورای وزیران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، مبارزه با نفرت پراکنی در اینترنت است. قانون یاد شده همچنین والدین را از بیرون آوردن فرزندان خود از مدارس دولتی و تدریس در خانه منع می کند. کاری که در برخی از محله‌های مسلمان نشین در فرانسه امری متدوال شده است.فرانسه در سال‌های اخیر بارها صحنه حملات تروریستی خونین با انگیزه‌ اسلامگرایی بوده است. در اکتبر امسال و پس از آنکه ساموئل پتی، یک معلم تاریخ توسط یک اسلامگرا سر بریده شد، فشارها علیه اسلام سیاسی و پیامدهای آن در فرانسه دوباره افزایش یافت.

حال ژرالد دارمانن، وزیر کشور فرانسه در توییتر خود از نظارت گسترده بر مساجد خبر داده است. به گفته او ۷۶ مسجد و مرکز مذهبی مظنون به ترویج تجزیه طلبی هستند. او در یک مصاحبه رادیویی گفت که ماموران تحقیقات خود را از عصر امروز ۱۴ آذر (چهارم دسامبر) آغاز می‌کنند و در پایان این تحقیقات احتمالا برخی از این مراکز و مساجد بسته خواهند شد.

از بیش از ۲۶۰۰ مسجد در فرانسه تنها ۷۶ تای آنها به ترویج اسلام افراطی مظنون‌اند، بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این مراکز اقلیت کوچکی از مساجد و نمازخانه‌ها را تشکیل می‌دهند. طبق یک گزارش تحقیقی در روزنامه فیگارو"" ۱۶ مسجد در پاریس در این فهرست قرار دارند و ۶۰ تای دیگر در سایر مناطق فرانسه پراکنده‌اند.

بنابر گزارش فیگارو ماموران ظاهراً ۱۸ تای این مراکز را که به ویژه به آنها مشکوک هستند، شناسایی کرده‌اند. در این گزارش از مسجدی نام برده شده که دستور شهردار مبنی بر تعطیلی را نادیده گرفته است. مسجد دیگری به طور رسمی بسته شده است، اما به شکل غیرقانونی به کار خود ادامه می دهد. گفته می شود امامانی که مظنون به تروریسم هستند و توسط سرویس‌های مخفی تحت نظر قرار دارند، در این مساجد تبلیغ می‌کرده‌اند.در طول تاریخ فرانسه تاکنون چنین دخالتی توسط دولت سکولار این کشور بر جوامع مذهبی یا مساجد سابقه نداشته است. دولت غیرمذهبی فرانسه به شکل سنتی از دخالت در امور مذهبی خودداری می کند.

دولت فعلی نیز علاقه‌ای ندارد که به ارزش‌های تاکنونی خدشه‌ای وارد آورد، اما اکنون خود را ناگزیر از نظارت دقیق‌تر بر جوامع مذهبی اسلامی در این کشور می‌بیند. پروژه‌ای که دولت در پیش دارد، کاری دشوار است، زیرا در فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپا سازماندهی مسلمانان از طریق انجمن‌هایی صورت می‌گیرد که کنترل مرکزی بر آنها نیست.

امانوئل مکرون خواستار آن شده است که شورای فرهنگی مسلمانان فرانسه () که سازمان سراسری انجمن‌های اسلامی در این کشور است،"منشور ارزش های جمهوری" را تا تاریخ هفتم دسامبر یعنی تا سه روز دیگر امضا کند. منشوری که باید راهنمای کار ائمه مساجد شود. آموزش امامان مساجد باید توسط"شورای امامان" نظارت و تضمین شود. همچنین ثبت اسامی امامان در فهرستی که دولت به آن دسترسی دارد، اجباری می‌شود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپامردی با یک خودروی ون شمار زیادی از مردم را در محله توریستی"رامبلا" در بارسلون زیر گرفت. در حمله بارسلون ۱۳ نفر کشته شدند و تعداد مجروحان بیش از ۱۰۰ نفر اعلام شده است. تنها چند ساعت پس از حادثه مرگبار بارسلون، حمله مشابهی در شهر کوچک کمبریلز واقع در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب مرکز ایالت کاتالونیا رخ داد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ساعت‌های پایانی شنبه‌ شب، سوم ژوئن خودرویی روی پل مشهور لندن ده‌ها عابر را زیر گرفت. در همان نزدیکی به عده‌ای از شهروندان با چاقو حمله شد. پلیس بریتانیا این حمله‌ها را تروریستی عنوان کرد. ۷ نفر در جریان این حمله‌ها کشته و ده‌ها نفر مجروح شدند. رستوران‌ها و بارهای این منطقه از مراکز محبوب گردشگران و ساکنان لندن محسوب می‌شوند و به ویژه در شب تعطیل آخر هفته شلوغ و پر رفت و آمد هستند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپابر اثر انفجار یک بمب در کنسرتی در شهر منچستر دستکم ۲۳ نفر کشته و ۱۲۰ تن زخمی شدند. بسیاری از قربانیان این حمله تروریستی کودک هستند. این شدیدترین حمله تروریستی در بریتانیا پس از سال ۲۰۰۵ به حساب می‌آید.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

تیراندازی مرگبار در شانزه ‌لیزه پاریس (۲۰ آوریل ۲۰۱۷)

حوالی ساعت ۲۱ پنجشنبه (۲۰ آوریل/ ۳۱ فروردین) یک مهاجم مسلح در خیابان شانزه لیزه پاریس خودروی پلیس را زیر رگبار گرفت. در این حمله یک مامور پلیس جان باخت و یک مامور پلیس دیگر نیز مجروح شد. فرد مهاجم نیز هدف قرار گرفت و کشته شد. فرانسوا اولاند‌، رئيس‌ جمهور فرانسه حادثه را یک اقدام تروریستی ارزیابی کرد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر روز جمعه (۷ آوریل) یک کامیون نخست شماری از رهگذران را در مرکز استکهلم زیر گرفت و سپس وارد یک فروشگاه شد. استفان لوون، نخست‌وزیر سوئد اعلام کرد که این کشور مورد"حمله" تروریستی قرار گرفته است. در این حادثه ۵ نفر کشته و ۱۵ نفر دیگرمجروح شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاحادثه روز چهارشنبه (۲۲ مارس/ دوم فروردین) ساعت چهارده و چهل دقیقه به وقت لندن بر روی پل وست‌مینستر در نزدیکی پارلمان بریتانیا رخ داد. در اثر این حمله تروریستی دست‌کم ۴ نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر زخمی شدند. عامل این حمله تروریسی توسط ماموران امنیتی بریتانیا کشته شد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله به یک سرباز در فرودگاه اورلی پاریس (۱۸ مارس ۲۰۱۶)

یک مرد در فرودگاه اورلی پاریس، پایتخت فرانسه به ضرب گلوله مأموران امنیتی کشته شد. او در حالی که در سالن فرودگاه تلاش داشت سلاح یک سرباز زن را بگیرد هدف آتش دو سرباز دیگر قرار گرفت و کشته شد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله با کامیون به مردم در بازار کریسمس برلین (۱۹ دسامبر ۲۰۱۶)

شامگاه دوشنبه (۱۹ دسامبر) یک کامیون با سرعت وارد بازار کریسمس در مرکز برلین شد و فاجعه آفرید. دراین حادثه دست‌کم ۱۲ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند. پلیس این حادثه را اقدامی تروریستی خوانده است.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله با کامیون به مردم نیس در جنوب فرانسه (۱۴ ژوئیه ۲۰۱۶)

در جریان جشن ویژه روز ملی فرانسه کامیونی در شهر نیس در جنوب فرانسه به جمعیت یورش برد. این کامیون باز زیر گرفتن جمعیت حاضر در پیاده‌روی ساحلی دست‌کم ۸۴ نفر از جمله چند کودک را کشت و شمار زیادی را زخمی کرد. این سوءقصد لحظاتی پس از مراسم آتش‌بازی به مناسبت جشن‌های ویژه روز ملی فرانسه، صورت گرفت. مأموران پلیس عامل این حمله را که یک فرانسوی تونسی‌تبار بود، به ضرب گلوله از پای درآوردند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاسه مهاجم انتحاری در ترمینال پروازهای بین‌المللی فرودگاه آتاتورک در استانبول خود را منفجر کردند. در این حملات دستکم ۴۱ تن کشته و ۲۳۹ تن مجروح شدند. ۱۳ تن از کشته‌شدگان اتباع کشورهای دیگر بوده‌اند. یکی از قربانیان نیز ایرانی بوده است. به گفته شاهدان عینی یکی از این سه مهاجم که کلاشنیکف همراه خود داشت، جمعیت را به گلوله بست. سپس او و دو مهاجم دیگر خود را منفجر کردند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله به فرودگاه یک ایستگاه مترو در بروکسل (۲۲ مارس ۲۰۱۶)

وقوع دو انفجار پیاپی در فرودگاه بروکسل و انفجاری در یک ایستگاه مترو در نزدیکی ساختمان‌های اتحادیه اروپا، جان بیش از سی نفر را گرفت و حدود دویست نفر را زخمی کرد. انفجارها در صف"چک‌این" دو شرکت هواپیمایی"بروکسل ایرلاین" و"امریکن ایرلاین" رخ داد. طبق تحقیقات دادستانی بروکسل عاملان این حملات با ترورهای ماه نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در ارتباط بودند. گروه"دولت اسلامی" مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر یک انفجاری انتحاری در مرکز شهر استانبول ۱۲ نفر کشته شدند که یازده نفر آنان گردشگر آلمانی بودند. این سوءقصد که شمار زیادی زخمی نیز به جا گذاشت، در میدان سلطان احمد روی داد که به دلیل جذابیت‌های تاریخی از جمله وجود مسجد ایاصوفیه و مسجد سلطان احمد، روزانه شمار زیادی از گردشگران از آن دیدن می‌کنند. طبق اعلام ترکیه عامل این سوقصد از اعضای"دولت اسلامی" بوده است.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاچندین سوءقصد‌هماهنگ‌شده در نقاط مختلف پاریس به کشته شدن دست کم ۱۲۸ نفر و زخمی شدن حدود ۳۰۰ تن انجامید. گروه"دولت اسلامی" (داعش) مسئولیت این حملات را بر عهده گرفت. عاملان این سوءقصدها بطور همزمان در کافه‌ها، رستوارن‌ها، یک مرکز خرید و یک سالن برگزاری کنسرت دست به کشتار زدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاسال ۲۰۱۵ میلادی با شوکی تروریستی آغاز شد. دو فرد مسلح به دفتر نشریه طنز شارلی ابدو در پاریس یورش برده و ۱۲ نفر را به قتل رساندند. در یک سوپرمارکت یهودی در پاریس نیز یک گروگانگیری صورت گرفت و به مرگ چهار نفر انجامید. تمامی عاملان این حملات در نهایت به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاتئو ون‌گوک (تصویر)، فیلمساز، روزنامه‌نگار و طنزپرداز معروف هلندی پس از پخش فیلم"تسلیم" که او در آن به مسئله سرکوب زنان در اسلام پرداخته مورد تهدید قرار گرفت و در آمستردام در ملاء بطرز فجیعی به دست یک اسلامگرای مراکشی‌تبار به قتل رسید.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ماه مه ۲۰۱۴ مردی مسلح در موزه یهودیان در بروکسل چهار نفر را کشت. او پیشتر در دوران حبس در زندان به جمع هوداران اسلامگرایان پیوسته و یک سال نیز در سوریه به عنوان جهادگرا جگنیده بود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادو مهاجم سیاه‌پوست اسلام‌گرا در حالی که شعارهای اسلامی سر می‌دادند٬ یک سرباز انگلیسی را در خیابان‌های لندن با ضربات قمه و ساطور به قتل رساندند. آنها به جای گریز از محل سوءقصد، رهگذران را خطاب قرار دادند و پیش از رسیدن نیروهای پلیس اعتقادات افراطی خود را فریاد می‌زدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ژوئیه سال ۲۰۱۲ یک اتوبوس حامل گردشگران یهودی در بورگاس در بلغارستان مورد سوءقصد قرار گرفت. در جریان این حمله هفت نفر کشته و ۳۰ نفر زخمی شدند. چندی بعد حزب‌الله لبنان مسئول این سوءقصد اعلام شد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ماه مارس شهر تولوز بار دیگر شاهد سوءقصدهای مرگبار بود. یک سوءقصدکننده انتحاری در جلوی یک مدرسه یهودیان خود را منفجر کرد و یک معلم و سه دانش‌آموز این مدرسه را در کام مرگ فرو برد. فرد مهاجم که از هواداران سلفی‌ها بود، خود را"جنگجوی خدا" و اقدام خود را خواست القاعده خوانده بود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر شهر تولوز در فرانسه یک سرباز با تیری که هدفمند به سرش شلیک شده بود، کشته شد. چهار روز بعد چند قتل دیگر به همین شیوه صورت گرفت. عاملی که مسئولیت این قتل‌ها را برعهده گرفت، با انتشار نامه‌ای گفت که با این اقدام قصد داشته، انتقام حضور سربازان فرانسوی در افغانستان را بگیرد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپانشریه طنز شارلی ابدو در پی انتشار کاریکاتورهایی درباره اسلام مورد حمله گرفت. افرادی ناشناس شبانگاه با کوکتل مولوتف به دفتر این نشریه حمله کردند. این سوءقصد تنها خسارات مالی به بار آورد و فردی در جریان آن زخمی نشد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاارید اوکا (تصویر)، یک جوان ۲۱ ساله کوسووتبار با حمله به اتوبوسی در فرودگاه فرانکفورت سربازان غیرمسلح آمریکایی هدف گلوله قرار داد. دو سرباز به قتل رسیده و سه سرباز دیگر نیز زخمی شدند. این نخستین سوءقصد مرگبار اسلامگرایانه در آلمان محسوب می‌شود.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر دسامبر سال ۲۰۱۰ یکی خودروری بمب‌گذاری‌شده در یکی از خیابان‌های مرکز شهر استکهلم منفجر شد و لحظاتی بعد نیز یک سوقصد‌کننده انتحاری در نزدیکی محل واقعه خود را منفجر کرد. این حملات اگر چه تنها زخمی به جای گذاشت، اما پایتخت سوئد را در ترس و وحشت فرو برد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپایک روز پس از آنکه پلیس برتیانیا موفق به خنثی کردن دو عملیات بمب‌گذاری در لندن شده بود، فرودگاه گلاسکو مورد حمله قرار گرفت. دو مهاجم با سرعت تمام با یک خودروی شاسی‌بلند بمب‌گذاری‌شده به درون سالن تحویل چمدان در این فرودگاه حمله کردند. این خودرو آتش گرفت و یکی از مهاجمان در پی سوختگی شدید، جان خود را از دست داد. پنج نفر نیز در جریان این سوءقصد زخمی شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپاچهار سوءقصدکننده به‌طور تقریبا همزمان دست به انفجار چندین بمب در متروی و اتوبوس‌های لندن کردند. آنان این بمب‌ها را در کوله‌پشتی خود حمل می‌کردند. این حملات خونین ۵۲ نفر را در کام مرگ فرو برده و صدها نفر را زخمی کردند. سه فردی که به همدستی با عاملان متهم شده بودند، در نهایت تبرئه شدند.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپادر ماه مارس سال ۲۰۰۴ اسپانیا یکی از سنگین‌ترین حملات تروریستی بود. انفجار ده بمب که در چندین قطار مسافربری پر از سرنشین کارگذاری شده بود، جان ۱۹۱ نفر را گرفت و بیش از ۱۸۰۰ نفر را زخمی کرد. شبکه تروریستی القاعده مسئولیت این سوءقصد را برعهده گرفت. دادگاهی در اسپانیا ۲۱ تن از ۲۸ عامل این بمب‌گذاری‌ها را به مجموعا ۴۰ هزار سال حبس محکوم کرد.

گزارش تصویری از مرگبارترین حملات تروریستی اسلامگرایان در اروپا

حمله به نمایندگی‌های بریتانیا در استانبول (۲۰ نوامبر ۲۰۰۳)

چند روز پس از سوءقصدهای انتحاری به کنیسه‌های استانبول نگذشته بود که ترور بار دیگر بر این کلان‌شهر ترکیه سایه انداخت. در پی بمب‌گذاری در کنسولگری بریتانیا و همچنین یک بانک بریتانیایی در استانبول ۳۳ نفر کشته و بیش از ۴۰۰ نفر زخمی شدند. ۷۳ اسلامگرا به عنوان عاملان این سوقصد شناسایی شدند و ۴۰ تن از آنان که از بمب‌گذاری‌ها جان سالم بدر برده بودند، محاکمه و مجازات شدند.