فرانسه فعالیت جنبش «گرگ‌های خاکستری» ترکیه را ممنوع می‌کند

02/11/2020 07:00:00 ب.ظ

فرانسه فعالیت جنبش «گرگ‌های خاکستری» ترکیه را ممنوع می‌کند جزئیات بیشتر🔽

فرانسه, ترکیه

فرانسه فعالیت جنبش «گرگ‌های خاکستری» ترکیه را ممنوع می‌کند جزئیات بیشتر🔽

روابط پاریس و آنکارا طی هفته‌های اخیر بر سر موضع‌گیری مقامات فرانسه در قبال انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام، بحران قره‌باغ و تنش در شرق دریای مدیترانه تیره شده است. اما اعضای گروه «گرگ‌های خاکستری» که فرانسه به دنبال انحلال آن است چه کسانی هستند؟

دولت فرانسه قصد دارد جنبش «گرگ های خاکستری» در این کشور که اعضای آن را گروهی از ملی گرایان افراطی ترکیه تشکیل می دهند منحل کند.نام این جنبش اخیرا به دنبال نزاع خیابانی بین گروهی از ارمنی تبارها و ترک تبارها در نزدیکی شهر لیون در فرانسه در رسانه های این کشور مطرح شد. فرد یا افرادی نیز شنبه شب گذشته بر روی بنای یادبود «نسل کشی» ارامنه در نزدیکی لیون عبارت «گرگ های خاکستری» را نوشته بودند.

تعدادی از ملی گرایان افراطی ترکیه پنجشنبه شب گذشته با وجود اعلام منع تردد شبانه به دلیل شیوع ویروس کرونا در شهر دیژون در شرق فرانسه تظاهرات کرده بودند. پلیس فرانسه شرکت کنندگان در این تظاهرات را که تعداد آنها دهها نفر گزارش شده است متفرق کرد.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

فرانسه چرا اینقدر دیر سر عقل میاد؟ فرانسه توهین به دیگران را ممنوع کند بهتر نیست؟ فرانسه باید دوباره رنسانس را تجربه کند بساط فاشیسم از نوع لائیسیته فرانسه را حذف، و گردش و گرد بودن زمین را با کاملترین علوم عالم و جهان، علوم طبیعی خردمندانه ی زندگی زنده ی خدا یا زندگی، را با همه ی ادیان و باور و باورهاش بپذیرد.تنها پذیرفتن کتیبه ی حقوق بشر کافی نیست.

حمله با سلاح گرم به یک کشیش ارتدوکس در لیون فرانسه؛ پلیس در جستجوی مهاجمحمله لیون تنها ۲ روز پس از حمله با چاقو به کلیسایی در شهر نیس فرانسه روی می‌دهد، حادثه‌ای که در آن ۳ نفر توسط یک اسلامگرای افراطی کشته شدند. شرم بر تروریست های افراطی. بااین حمله هاسه حرمت اسلامی شکسته شده است: ۱/حمله علیه بیگناهان که اسلام حرام اش میداند. ۲/حمله علیه کلیساهاوعبادت گاه هاومسئولین آن مکان هاکه اسلام حرمت شان راتاکیدکرده است. ۳/نقض عهدوپیمان امان که ازطرف کشورمتبوع دریافت داشته درحالی که اسلام به وفای به عهدتاکیدکرده. انگار کلیسا نفرین شوده باشه چه ترسناک

ماکرون: حافظ آزادی‌های بنیادین فرانسه هستیم، با هیچ مذهبی در جهان مشکل نداریم امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه در جریان گفتگوی مفصلی که روز شنبه از شبکه الجزیرۀ قطر پخش شد، سعی کرد به شرح مواضع خود در قبال جامعۀ مسلمانان بپردازد و به «سوء تفاهم‌هایی» که در پی سخنرانی اخیرش پس از کشته شدن یک معلم فرانسوی به دست یک اسلامگرای اهل چچن ایجاد شده بود، پایان دهد. دارد دروغ میگوید او باعث تحریک افراطیون تروریست شد تا مردم رو بکشند بعد به پای اسلام نوشته شود اگر با هیچ مذهبی مشکل ندارید به احمق های مستقر در Charlie Hebdo بگویید به پیامبر دو میلیارد مسلمان جهان اهانت نکنند آنها می توانند ایمان به پیامبر اسلام نداشته باشند اما نمی توانند به بهانه واهی آزادی های بنیادین،به پیامبر اسلام جسارت کنند ماکرون: ما گوه خوردیم

دستگیری چندین فرد مظنون در ارتباط با ترورهای فرانسه | DW | 01.11.2020در رابطه با سوءقصد نیس و لیون سه نفر مظنون دستگیر شدند. متهم اصلی ترور نیس به شدت مجروح شده وهنوز قابل بازپرسی نیست اما شش تن در این ارتباط دستگیر شده‌اند. فرد دیگری در رابطه با حمله به یک کشیش در لیون دستگیر شده‌ است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

اظهارات تازه رئیس جمهوری فرانسه در مورد خشونت‌های اخیر - BBC News فارسیامانوئل مکرون در مصاحبه ای با تلویزیون الجزیره مواضعش را توضیح داده و گفته که از آزادی بیان در کشورش دفاع می‌کند اگر چه شخصا با هر چه گفته، نوشته یا نقاشی می شود موافق نیست. BLESSEDNESS is getting to enter The KINGDOM OF GOD. SundayGrandExpo دلم فقط برای شراب فرانسه می سوزد که بزودی کاملا حرام خواهد شد.😂😂😂 ترویست های بی‌عرضه اسلامی و طرفداران آنها را باید از اروپا بيرون انداخت. این جانوران وحشی معنای آزادی و دموکراسی را نمی‌فهمند و در اروپا چه غلط می‌کنند؟ All muslim terrorists and their supporters must be thrown out of Europe. These parasites threaten our freedom and democracy.

پلیس فرانسه ناامید از یافتن پیکرها؛ آرتین، یوسف و شورش در کام دریاaidaghajar خدایا دیگه داریم ناامیدمیشیم ازت.

حمله‌ای دیگر در فرانسه: یک کشیش با اسلحه شکاری هدف قرار گرفت🔺حمله‌ای دیگر در فرانسه : یک کشیش با اسلحه شکاری هدف قرار گرفت ⚡️ یک کشیش ارتدکس یونانی روز شنبه ۱۰ آبان در شهر لیون در فرانسه به ضرب گلوله به شدت مجروح شد قوانین لائیسیته فرانسه ضد زندگی حق حقیقی و ضد ادیان ضد باور و باورهای بشریتست.فرانسه با قوانین سکولار شئونیزم فاشیستی اش به سرآب پایانش رسیده سردمدارانش بیخود و بی جهت و بی ربط مسلمانان را بهانه کرده دنبال راه انحرافی اند.فرانسه اگر علوم حق حقیقی را نپذیرد سقوط خواهد کرد. این تروریست های بی‌عرضه اسلامی و طرفداران آنها را باید از اروپا بيرون انداخت. این انگل های جامعه دشمن آزادی و دموکراسی ما در اروپا هستند. این ها در اروپا چه غلط می‌کنند!؟ These savage muslim terrorists and son of bitches should be kicked out from Europe now. What a good directory

Aa دولت فرانسه قصد دارد جنبش «گرگ های خاکستری» در این کشور که اعضای آن را گروهی از ملی گرایان افراطی ترکیه تشکیل می دهند منحل کند.Aa یک کشیش ارتدوکس در شهر لیون فرانسه به ضرب گلوله زخمی شد.بخش‌هایی از این مصاحبه که متن کامل آن در وبسایت فرانسوی‌زبان الیزه گذاشته شده، در ادامه می‌آید: آقای ماکرون در آغاز این گفتگو اعلام کرد که در هفته‌های اخیر فرانسه سه‌بار هدف حملات تروریستی قرار گرفته است؛ حملاتی که از سوی افراط‌ گرایان خشنی که «اسلام را تحریف کرده و ربوده‌اند» رهبری ‌شده است.در پی سوءقصد نیس با انگیزه‌های اسلام‌گرایانه که منجر به کشته شدن سه نفر شد، پلیس فرانسه دو فرد مظنون دیگر را به اتهام همدستی با متهم اصلی دستگیر کرد.

نام این جنبش اخیرا به دنبال نزاع خیابانی بین گروهی از ارمنی تبارها و ترک تبارها در نزدیکی شهر لیون در فرانسه در رسانه های این کشور مطرح شد. فرد یا افرادی نیز شنبه شب گذشته بر روی بنای یادبود «نسل کشی» ارامنه در نزدیکی لیون عبارت «گرگ های خاکستری» را نوشته بودند. به گزارش رسانه‌های فرانسوی این کشیش یونانی زمانی هدف حمله قرار گرفت که در حال بستن کلیسا بود. تعدادی از ملی گرایان افراطی ترکیه پنجشنبه شب گذشته با وجود اعلام منع تردد شبانه به دلیل شیوع ویروس کرونا در شهر دیژون در شرق فرانسه تظاهرات کرده بودند. «با همۀ توان از جمهوری دفاع می‌کنیم» امانوئل ماکرون سخنانش را با اشاره به حادثۀ حمله به کلیسای شهر نیس که سه کشته برجای گذاشت، آغاز کرد و گفت که دقایقی پیش با پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان گفتگو کرده است. پلیس فرانسه شرکت کنندگان در این تظاهرات را که تعداد آنها دهها نفر گزارش شده است متفرق کرد. حمله لیون تنها ۲ روز پس از حمله با چاقو به کلیسایی در شهر نیس فرانسه روی می‌دهد، حادثه‌ای که در آن ۳ نفر توسط یک اسلامگرای افراطی کشته شدند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید تظاهرات در دیژون علیه ارمنی تبارهایی برگزار شد که همزمان با درگیری ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر کنترل منطقه ناگورنو قره باغ تجمعاتی برگزار کرده بودند. این فرد مهاجم به هنگام حملات خونین خود مدام فریاد می‌زده: الله اکبر.

شرکت کنندگان در تظاهرات دیژون فریاد «الله اکبر» سر داده بودند. آقای ماکرون گفت که اصطلاح لائیسیته «آنقدر پیچیده است که گاه باعث ایجاد سوء تفاهم‌هایی نیز می‌شود. روابط پاریس و آنکارا طی هفته های اخیر بر سر موضع گیری مقامات فرانسه در قبال انتشار کاریکاتورهای پیامبر اسلام، بحران قره باغ و تنش در شرق دریای مدیترانه تیره شده است. کاریکاتور اردوغان در شارلی ابدو؛ ترکیه از راه قانونی و دیپلماتیک اقدام می‌کند اعضای «گرگ‌های خاکستری» چه کسانی هستند؟ جنبش «گرگ‌های خاکستری» اواخر دهه ۱۹۶۰ میلادی توسط آلپ ارسلان تورکش، سیاستمدار ملی گرای ترکیه پایه گذاری شد. اعضای این گروه در دهه ۱۹۷۰ با اقدامات خشن خود علیه روشنفکران و گروه های کمونیست و چپگرای افراطی در ترکیه شناخته می شدند. وظیفه دولت نیز این است که چنین حقی را برای تک تک شهروندان تضمین کند. یکی از اعضای «گرگ های خاکستری» عامل سوء قصد نافرجام به جان پاپ ژان پل دوم در سال ۱۹۸۱ میلادی بود. یک کشیش کلیسای ارتدوکس با شلیک گلوله یک مهاجم به شدت زخمی شد که در وضعیت وخیمی به سر می‌برد.

جنبش «گرگ های خاکستری» وابسته به «حزب حرکت ملی» (MHP) در ترکیه است. این حزب راستگرا متحد حزب حاکم «عدالت و توسعه (AKP) محسوب می شود.» رئیس جمهور فرانسه در ادامه گفت: «هدف اصلی من از شرکت در این گفتگو، فرستادن یک پیام است؛ پیام محکمی علیه تروریسم و علیه همه افراط‌گرایان خشن. گروه «گرگ های خاکستری» در کشورهای اتریش و آلمان حضور پررنگی دارد هر چند شمار اعضای آن در فرانسه کمتر است. قرار است گروه «گرگ های خاکستری» در فرانسه روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران این کشور منحل شود. به این ترتیب فعالیت این گروه در فرانسه ممنوع خواهد شد.» او ادامه داد: «کشور ما تاریخ خود را دارد و در تاریخ کشور ما این اتفاق جدیدی نیست که چیزهایی را از دین استخراج کرده و عمومی کنند. گفته می‌شود مهاجم دو بار به سینه او شلیک کرده است.

هم‌رسانی این مطلب: .