فرانسه امیدوار به همراهی دولت بایدن برای تشکیل دولت «کارآمد» در لبنان

17/11/1399 04:06 ب.ظ

آمريکا و فرانسه خواستار تشکيل يک دولت «کارآ» در لبنان و اعلام سريع نتايج تحقيقات قضایی در مورد انفجار سال گذشته در بندر بيروت شدند.

آمريکا و فرانسه خواستار تشکيل يک دولت «کارآ» در لبنان و اعلام سريع نتايج تحقيقات قضایی در مورد انفجار سال گذشته در بندر بيروت شدند. آنتونی بلينکن، وزير خارجه آمريکا و ژان ايو لو دريان، وزير خارجه فرانسه با انتشار يک بيانيه مشترک در آخرین ساعت‌های کاری روز پنج‌شنبه چهارم فوریه (۱۶ بهمن) تأکید کردند که لبنان برای کسب حمایت ساختاری و دراز مدت آمریکا، فرانسه و متحدان منطقه‌ای و...

آنتونی بلينکن، وزير خارجه آمريکا و ژان ايو لو دريان، وزير خارجه فرانسه با انتشار يک بيانيه مشترک در آخرین ساعت‌های کاری روز پنج‌شنبه چهارم فوریه (۱۶ بهمن) تأکید کردند که لبنان برای کسب حمایت ساختاری و دراز مدت آمریکا، فرانسه و متحدان منطقه‌ای و بین‌المللی آن‌ها نیاز به انجام اصلاحات ضروری دارد.

از همین رو وزیران خارجه آمریکا و فرانسه در بیانیه مشترک خود از مسئولان لبنانی خواستند تا به تعهدات خود در زمینۀ تشکیل یک دولت کارآمد و معتبر عمل کنند. آنتونی بلينکن و ژان ايو لو دريان همچنین تاکید کردند که آمریکا و فرانسه بر موضوع کمک‌های اضطراری اشان به مردم لبنان در حوزه‌های بهداشتی و پزشکی، تغذیه و مسکن همچنان نظارت خواهند کرد.

گفت‌وگوی تلفنی امانوئل ماکرون و جو بایدن؛ برنامه هسته‌ای ایران مطرح شد برخی ناظران بین‌المللی معتقدند که اختلاف‌های سیاسی و فرقه‌ای در لبنان مانع تشکیل دولت جدید در این کشور و انجام تحقیقات در مورد انفجار بندر بزرگ بیروت شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

دولت اسرائيل به شهروندان خود نسبت به سفر به امارات هشدار داد | DW | 29.03.2021اداره امنیت ملی اسرائيل به شهروندان این کشور درباره مسافرت توریستی به امارات و سایر کشورهای منطقه هشدار داده است. این نهاد گفته است که شهروندان اسرائیل از گزند جمهوری اسلامی ایران، یعنی خصم اصلی اسرائیل، در امان نیستند. ما فکر کردیم، اسرائیل قصد داره، برای امنیت امارات اونجا یه پایگاه نظامی بزنه! عجب؟ از چند کشور نام برده شده است که گمان می‌رود برای شهروندان اسرائیل همچنان ناامن باشند: گرجستان، جمهوری آذربایجان، ابوظبی، دبی و.... دبی و ابوظبی کشور نیستند. خارشون گ ا یی دست

زنده سوزاندن همسر به دست شوهر شکاک در غرب فرانسه؛ دولت واکنش نشان دادمرد ۴۴ ساله پس از بازداشت به ماموران پلیس فرانسه گفت که اطمینان داشته است که همسرش با فرد دیگری رابطه عاشقانه دارد. او با این حال مدعی شد که قصد کشتن همسرش را نداشته و تنها به دنبال «تنبیه» وی بوده است. اگر در ایران بود الان همه فعالان عرصه، کف بر دهان آورده حق هزاران ساله ی خورده شده ی زن ایرانی را از حلقوم یک یک مردان سرزمین بیرون کشیده بودند! باز مسلمانان هنر به خرج دادن؟ ! . واکنش در مقابل این حجم از توحشی که با وجود داشتن حق طلاق ، همسر و مادر سه تا فرزند اش رو میسوزونه ، چی میتونه باشه ؟ . حبس ابد یا باز پس دادن به کشورهای مسلمان . اگه ایران بود فمنیست ها ک.ون خودشونو جر داده بودن تا الان.

دولت فرانسه به دنبال مقابله با نفوذ «چپ اسلامگرا» در مراکز آموزش عالی استوزیر آموزش عالی فرانسه چند روز پیش در جریان یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود جریان «چپ اسلامگرا» کل جامعه از جمله دانشگاه را از درون «فاسد» می‌کند. عجب ،،پس روح شریعتی و رفقا هم اونجا حلول کرده!! پیش نمازهای کراواتی:))

کمیسیون اروپا کمک ۴.۷ میلیارد یورویی دولت فرانسه به «ایرفرانس» را تائيد کرد«ایرفرانس» قرار است در ازای دریافت کمک مالی از دولت فرانسه از برخی جنبه های موقعیت برتر خود در فرودگاه اورلی در جنوب پاریس صرف‌نظر کند.

آزار جنسی کودکان از سوی محارم در فرانسه؛ دولت به دنبال اصلاح قانون استبسیاری از عاملان اذیت و آزار جنسی کودکان در خانواده‌ها اغلب در دفاع از خود ادعا می‌کنند که کودک با «رضایت» خودش با آنها رابطه جنسی برقرار کرده بود. دولت فرانسه با اصلاح قوانین موجود در نظر دارد تا امکان طرح چنین ادعایی را از عاملان اذیت و آزار جنسی کودکان بگیرد. چه دنیای کثیفی شبیه زندگی حیوانات خوب بگید سند ۲۰۳۰ رو اجرا کنند