فرانسه: توافق فعلی برکسیت بهترین است و مهلت تعیین شده تمدید نمی شود

26/07/2019 09:55:00 ق.ظ

فرانسه: توافق فعلی برکسیت بهترین است و مهلت تعیین شده تمدید نمی‌شود

فرانسه, بریتانیا

فرانسه : توافق فعلی برکسیت بهترین است و مهلت تعیین شده تمدید نمی‌شود

نخست وزیر ایرلند نیز طی روزهای گذشته اعلام کرد که اگر بوریس جانسون راه حل مشکل مرزی با ایرلند شمالی را که از آن به عنوان «بک استاپ» یا تور امنیتی نام برده می شود، نپذیرد هیچگونه توافقی بر سر برکسیت و یا پیمان تجاری با بریتانیا در کار نخواهد بود.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه قرار است به زودی با بوریس جانسون، نخست وزیر جدید بریتانیا دیدار و با وی در خصوص موضوعات مختلف از جمله نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا گفتگو کند.یک مسئول دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز جمعه با اعلام این مطلب یادآور شد که دو طرف روز پنجشنبه به صورت تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند و آقای ماکرون به زودی در ملاقات حضوری با بوریس جانسون انتظارات و دیدگاه های اتحادیه اروپا درباره خروج بریتانیا از این اتحادیه را با وی در میان خواهد گذاشت.

این در حالیست که املی دو مونشلن، وزیر مشاور دولت ماکرون در امور اروپایی نیز روز جمعه تاکید کرد که اگر بریتانیا همچنان خواهان خروج از اتحادیه اروپا است، باید به توافق موجود تکیه کند.خانم دو مونشلن همچنین بار دیگر بر تغییر نیافتن مهلت تعیین شده برای اجرایی شدن برکسیت تاکید کرد و گفت که بریتانیا برای به تعویق انداختن برکسیت پس از ۳۱ اکتبر باید واقعا دلیل قانع کننده‌ای داشته باشد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

واکنش روزنامه‌های بریتانیا به نخست وزیری جانسون🔷واکنش روزنامه‌های بریتانیا به نخست وزیری جانسون 💢دیلی میرور نوشت: « بوریس جانسون در مقام نخست وزیر؛ دیگر واقعا خنده دار نیست...» ◀️بیشتر بخوانید:

مخالفان برکسیت: آقای جانسون عروسک خیمه شب بازی فاراژ نشوید🔷مخالفان برکسیت به جانسون: عروسک خیمه شب بازی فاراژ نشوید 💢ده ها تن از مخالفان برکسیت پس از پیروزی بوریس جانسون در انتخابات داخلی محافظه کاران از نخست وزیر جدید بریتانیا خواستند تا «عروسک خیمه شب بازی» نایجل فاراژ نشود. 🎥ویدئوی این اعتراضات را ببینید: اصلا فراماسون نبوده در پهنه زمین

فرانسه از ایران خواست به تعهدهای خود در توافق هسته‌ای پایبند بماند فرانسه از جمهوری اسلامی خواسته است نقض توافق هسته‌ای را متوقف کرده و اعلام کرد پاریس خواستار بازگشت تهران به تعهدهای خود در برجام است. به گزارش رویترز، ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه در جریان دی بشین سرجات خیلی تکراری شده، حوصله همه سر رفت. یه چیز جدید بگو میشه لطفا ، خواهشا شما و سایر کشورهای عضو برجام به تعهدات خودتون عمل کنید . آخه یکطرفه که هیچ رابطه ای ادامه پیدا نمی کنه .

وزارت دادگستری از رابرت مولر خواسته است شهادتش در حدود گزارش منتشر شده باشدیک مقام رسمی وزارت دادگستری آمریکا به رابرت مولر، بازپرس پیشین پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفته است که در جریان شهادتش در مجلس نمایندگان باید در حدود آن‌چه در گزارش منتشر شده ا مثلا چی‌ا منتشر نشده ؟ چی رو از‌ مردم‌ مخفی میکنید؟ چرا مدام فقط یک طرف موضوع رو گزارش میدین؟ تو این دو سال یک بار شد درباره رسوایی واقعی تیم اوباما (spygate) گزارش بدین؟ حیف پول مالیات دهندگان آمریکایی برای شما اِ برای چی ؟ ازین دادگاه های فرمایشی قراره چی دربیاد؟

مذاکره استکهلم، تهران و لندن درباره نفتکش توقیف شدهوزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد؛ مذاکره استکهلم، تهران و لندن درباره نفتکش توقیف شده

سه انفجار در شهر کابل تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته استوزارت داخله/کشور افغانستان تایید کرده که صبح امروز دو انفجار در منطقه چهارراه ملی بس در حوزه شانزدهم و یک انفجار دیگر در منطقه 'دسپیچری' در حوزه نهم شهر کابل رخ داده است. در این انفجارها تعدادی کشته و زخمی شده‌اند. لعنت خدا بر طالب و طالب پرست ناتو نیاز به این آتش بازی ها دارد برای ماندن در منطقه و جان انسان ها همچنان بی اهمیت است کاش انگلیسی ها و آمریکا ها دلشان به حال دختری که امروز صبح با شوق پدرش را بدرقه کرد، می سوخت؛ به جای اینکه پدر را بسوزانند!! طالبان مسئولیت انفجار سوم در حوزه نهم شهر کابل را پذیرفته است اما تاکنون هیچ گروهی مسئولیت دو انفجار در حوزه شانزدهم امنتی شهر کابل را به عهده نگرفته است.

Aa امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه قرار است به زودی با بوریس جانسون، نخست وزیر جدید بریتانیا دیدار و با وی در خصوص موضوعات مختلف از جمله نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا گفتگو کند.مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پایان ماه اکتبر است.ده ها تن از مخالفان برکسیت پس از پیروزی بوریس جانسون در انتخابات داخلی حزب محافظه کار از نخست وزیر جدید بریتانیا خواستند تا «عروسک خیمه شب بازی» نایجل فاراژ، رهبر حزب برکسیت نشود.فرانسه از جمهوری اسلامی خواسته است نقض توافق هسته‌ای را متوقف کرده و اعلام کرد پاریس خواستار بازگشت تهران به تعهدهای خود در برجام است.

یک مسئول دفتر ریاست جمهوری فرانسه روز جمعه با اعلام این مطلب یادآور شد که دو طرف روز پنجشنبه به صورت تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند و آقای ماکرون به زودی در ملاقات حضوری با بوریس جانسون انتظارات و دیدگاه های اتحادیه اروپا درباره خروج بریتانیا از این اتحادیه را با وی در میان خواهد گذاشت. این در حالیست که املی دو مونشلن، وزیر مشاور دولت ماکرون در امور اروپایی نیز روز جمعه تاکید کرد که اگر بریتانیا همچنان خواهان خروج از اتحادیه اروپا است، باید به توافق موجود تکیه کند.. خانم دو مونشلن همچنین بار دیگر بر تغییر نیافتن مهلت تعیین شده برای اجرایی شدن برکسیت تاکید کرد و گفت که بریتانیا برای به تعویق انداختن برکسیت پس از ۳۱ اکتبر باید واقعا دلیل قانع کننده‌ای داشته باشد. نخست وزیر جدید بریتانیا روز چهارشنبه پس از ورود به ساختمان شماره ۱۰ خیابان داونینگ مهمترین دغدغه کشورش را برکسیت خواند و با وعده مذاکره بر سر توافقی جدید با سران اتحادیه اروپا از بدو به دست گرفتن قدرت، اروپایی‌ها را به یک چالش جدید دعوت کرد.» دیلی اکسپرس: «کلاه هایتان را نگه دارید. بیشتر بخوانید : . طی ماه‌های اخیر نقض برجام از سوی جمهوری اسلامی و همچنین درگیری‌ها در خلیج فارس، باعث بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا شده است.