فرانسه: ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی خود بازگردد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

وزیر امور خارجه فرانسه خواستار اجرای کامل تعهدات ایران در توافق هسته ای شد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری عرب نیوز، وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای درباره دیدار روز گذشته ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه این کشور با عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی نوشت: او(لودریان) گفت که ایران باید فورا به منظور حفظ ثبات منطقه و اجتناب از بحران های جدی در زمینه اشاعه تسلیحات هسته ای، رعایت کردن کامل تعهدات هسته‌ای خود تحت برجام(توافق هسته ای) را از سر بگیرد.

بر اساس این گزارش، اظهارات لودریان درباره بازگشت ایران به پایبندی به توافق هسته ای درحالی مطرح می شود که ایران سال گذشته با گذشتن یک سال از خروج دولت دونالد ترامپ از توافق هسته ای و متحمل شدن تحریم های اقتصادی، همچنین تعلل کشورهای اروپایی در عمل به تعهداتشان نسبت به عادی سازی روابط اقتصادی با ایران و پیدا کردن راهکارهایی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا، اعلام کرد که در پنج گام تعیین شده تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد.

مقامات ایرانی گفته اند که تمامی این اقدامات بازگشت پذیر هستند و به محض بازگشت دیگر اعضای توافق به اجرای تعهداتشان، به حالت قبل بازگردانده می شوند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پوز کثیفتونو ببندین گاگنسترهای کت شلواری

برو جلو بوق بزن ، مرتیکه آشغال ، برجام چی کشک چی ؟ حسن تون هم داره می‌ره ان شاالله

اروپا هیچ پخی نیست توافقی هم باشه فقط با آمریکا

اونوقت فرانسه ودیگرشرکای بی تعهدش هم هیچ تعهدی دربرجام ندارند فقط ایران پای بند باشدودست وپابسته ودیگرهیچ ؟!

کاش یکی بره پشت میکروفون بلند بگه خفه شین

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: پیشنهاد ما روشن است،‌ ایران به اجرای کامل تعهدات برجام بازگرددصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ▪️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت: ما دنبال این هستیم که ایران اراده خودش را در رابطه با پیشنهاداتی که جو بایدن چه به عنوان کاندیدا و چه در حال حاضر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا روی میز گذاشته است، نشان دهد. پیشنهاد ایران نیز روشن است : امریکا قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است و باید به نقض قانون پایان دهد تحریم های ترامپی غیر قانونی است ایران اعتمادی به ادعاهای امریکا ندارد زیرا گذشته توافق هسته ای حاکی از بی مسئولیتی امریکا و اروپاست تحریم ها را لغو کنید تا بازگردید! اغا گفت كه اول شما، حالا هي بگيد، جمهوري اسلامي اول بايد برگردد به برجام. اين يعني اغا غلط كرد. متوجه كه هستيد؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کنسرت مجازی «با عشق از ایران» با اجرای مونیکا جلیلیمونیکا جلیلی، خواننده آمریکایی یک کنسرت مجازی به نام «با عشق از ایران» اجرا کرد. این کنسرت در شهر سات لیک‌ سیتی در ایالت یوتا ترتیب یافت، و یکی از برنامه‌های هنری بود که با حمایت سازمان «تعالی در جامعه» (به انگلیسی: Excellence in Community
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ایران نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه خود را به مدیرکل آژانس تحویل دادسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، اعلام کرد نامه توقف اجرای اقدامات داوطلبانه ایران تحت برجام از تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ برابر با ۵ اسفندماه، عصر روز دوشنبه تحویل مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. افزایش ناگهانی و بدون برنامه قبلی دوران آموزشی سربازی از چهاربه شش هفته و اضافه شدن نفرات دوره جدید به دوره قبل و اشباع خوابگاه های سربازی خود باعث گسترش بیشتر کرونای انگلیسی و فاجعه در اسفند خواهد شد لطفا پیگیر وضعیت سربازان و این قانون ناگهانی باشید
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تهدید دوباره ایران به توقف اجرای پروتکل الحاقی | DW | 15.02.2021سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی بار دیگر تهدید کرد ایران نظارت‌های پادمانی بر فعالیت‌های هسته‌ای را متوقف می‌کند. او ضرب‌الاجل تعیین‌شده درباره الزام بازگشت آمریکا به تعهدات برجامی را نیز تکرار کرد. اولين قدم براى نشان دادن اينكه رژيم شما حقيقت را ميگوييد خوردن جان زهر حقوق_بشر توسط خامنه‌ای_جنایتکار است و آزادى بدون قيدو شرط تمامى زندانيان سياسى و عقيدتى، پايان دادن به شكنجه و اعدام و قوانين قرون وسطايى و پايان دادن به دخالت در ساير كشورهاى همسايه و جمع كردن بساط اتمى و فقط از رو نوشته بخون به همتون دستور میدن چی بگید و چی نگید تو یک برده هستی کاردرست روداره ایران انجام میده.تعهدکه یکطرفه نیست! اون پفیوز ازبرجام خارج شد ایران هم داره ازتعهداتش عقب نشینی میکنه.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نامه ایران به آژانس اتمی: توقف اجرای پروتکل الحاقی از۵ اسفند | DW | 15.02.2021کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین خبر داد که ایران در نامه‌ای توقف اجرای اقدامات داوطلبانه خود تحت برجام را از تاریخ ۲۳ فوریه ۲۰۲۱ (پنجم اسفند) تحویل مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داده است. توصیه به دولت بعد از روحانی هیچ وقت به غربی‌ها اعتماد نکن در راس همه اونا امریکاست اگر دزدهای اقتصادی را در ایران بگیریم هیچ نیازی به غربی‌ها ندارم دنبال اقتصاد مقاومتی باشید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »