فرانسه: ایران برای احیای برجام فقط چند روز فرصت دارد | DW | 16.02.2022

27/11/1400 11:24 ب.ظ

وزیر خارجه فرانسه هشدار داد ایران برای پذیرش توافقی که به احیای برجام منجر شود نه چند هفته که فقط چند روز فرصت دارد. او می‌گوید مذاکرات وین به یک نقطه سرنوشت‌ساز رسیده و منتظر تصمیم‌های سیاسی ایران است.

وزیر خارجه فرانسه هشدار داد ایران برای پذیرش توافقی که به احیای برجام منجر شود نه چند هفته که فقط چند روز فرصت دارد. او می‌گوید مذاکرات وین به یک نقطه سرنوشت‌ساز رسیده و منتظر تصمیم‌های سیاسی ایران است. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه فرانسه با بیان این که مذاکرات وین به مرحله سرنوشت‌سازی رسیده افزود ایران در چند روز آینده یا به یک بحران جدی دامن می‌زند یا توافقی را می‌پذیرد که منافع همه طرف‌ها را تامین می‌کند.

او تاکید کرد در شرایط کنونی نیاز است که ایران تصمیم‌های سیاسی خود را بگیرد و آنها برای این کار یک انتخاب کاملا روشن پیش رو دارند. همزمان امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه و همتای چینی او شی جین‌پینگ روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلفنی، از جمله درباره مذاکرات وین تبادل‌نظر کردند.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه‌ای گفته در این گفت‌وگو مکرون و شی جین‌پینگ بر سر ضرورت افزایش تلاش‌های مشترک برای دست‌یابی به توافق با ایران در زمینه احیای برجام اتفاق نظر داشته‌اند. مرحله جدید دور هشتم مذاکرات وین هفته گذشته آغاز شد. سه کشور اروپایی طرف توافق و آمریکا که در این مذاکرات به طور غیرمستقیم مشارکت دارد بارها تاکید کرده‌اند که به دلیل پیشرفت سریع فعالیت‌های هسته‌ای ایران تکلیف احیای برجام باید هرچه سریع‌تر و تا پایان ماه فوریه روشن شود. headtopics.com

فرانسه خائن، روزی مردم ایران متوجه خیانت شما فرانسویان در حق مردم ایران خواهند شد.

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

نخیر به تصمیم سیاسی آمریکا مربوط میشه.

ادامه مطلب:
dw_persian »

بهترین کار برای وزیر امور خارجه فرانسه خفه شدن و حرف نزدن شما که عرضه نداشتید بعد از خروج امریکا از برجام کاری انجام بدید فقط بلدن خط نشون بکشند سابقه و تاریخ آخوندها همیشه با خدعه همراه بوده و هر کاری که کنند آخوندها باز خدعه میکنند. تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود آخوند خوب آخوند مرده است

آیا امکان استرداد به ایران به دلیل پرداخت نکردن مهریه وجود دارد؟

وزیر خارجه فرانسه: ایران برای پذیرش برجام فقط چند روز دیگر فرصت داردژان ایو لودریان تاکید کرد که شکست مذاکرات وین به آغاز «بحرانی بزرگ» منجر خواهد شد. دریا فروشی حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران به روسها و قرارداد سوری ۲۵ ساله با چین، شکست خورد ناکام ماند حکومت جاهلیت ایران نتوانست شرق را فریب دهد از زانوهای غرب بلند شود روی زانواهای شرق بنشیند. تانفت🛢 وتریاک⚱️ ومعادن💰💵 درخاوران است اسلام 🕋خونوارکثافت عزیز چپاول گران است این دین کثافت خونخوار زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجر متعفن واپسگرای نسل کش دزد قاتل شهوت پرست اگر برای اسیا وافریقا اب نداشت برای امریکا واروپا 1400سال نان داشت چند روز دقیقا؟! بگو آخه تو چی کاره ای؟ ایران و آمریکا دارندصحبت میکنن. شما اگه کاره ای بودی که چهار سال منتظر نمیموندی ترامپ بره

لودریان: ایران برای پذیرش برجام فقط چند روز دیگر فرصت دارد

واکنش وزیر ارتباطات به کندی اینترنت ایران : از افغانستان صدپله جلوتریم

ادامه تلاش برای رسیدن به «متن واحد» در مذاکرات وین، گفت‌وگوی وزیران خارجه ایران و بریتانیادر ادامه رایزنی‌ها در حاشیه مذاکرات احیای برجام، وزیر امور خارجه ایران پس از گفتگوهای تلفنی با وزیر خارجه روسیه و مسئول سیاست خارجی اروپا با وزیر امور خارجه بریتانیا نیز گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان: رویکرد منطقی ایران دلیل رسیدن به این مرحله از مذاکرات استامیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس در خصوص آخرین وضعیت گفتگوها در وین، موضوعات دوجانبه و برخی مسائل مورد اهتمام مشترک از جمله اوضاع در افغانستان و یمن تلفنی گفتگو و تبادل نظر کردند.