فرانسه 35 دیپلمات روس را اخراج می‌کند

15/01/1401 09:59:00 ب.ظ

فرانسه 35 دیپلمات روس در این کشور را اخراج می کند

وزارت امور خارجه فرانسه از تصمیم اخراج 35 دیپلمات روس از خاک این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 04.04.

2022 پاریس/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه فرانسه اعلام کرد 35 دیپلمات روس که فعالیت‌هایی برخلاف منافع امنیتی فرانسه دارند، از خاک این کشور اخراج می‌شوند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آلمان دیپلمات‌های روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کردآلمان دیپلمات‌های روس را «عنصر نامطلوب» اعلام کرد آنالنا باربوک، وزیر امور خارجه آلمان طی پیامی در توئیتر اعلام کرد که در واکنش به مسکو به‌دلیل کشتار غیرنظامیان در شهر بوچای اوکراین، شمار زیادی دیپلمات روس در آلمان را «عنصر نامطلوب» اعلام کره‌اند.

فرانسه آتش‌بس یمن را گامی بلند به سوی راه‌حل سیاسی دانستدر ادامه استقبال‌ گسترده بین‌المللی و منطقه‌ای از آتش‌بس دو ماهه اعلام شده در یمن، وزارت خارجه فرانسه طی بیانه‌ای ضمن استقبال از طرح آتش‌بس یمن آن را گامی

مذاکره‌کننده اوکراینی: پیشرفت در مذاکرات دیدار پوتین و زلنسکی را امکان‌پذیر می‌کندیک مذاکره ‌کننده اوکراینی، فاش کرد که پیشرفت در مذاکرات مسکو با کی‌یف، دیدار مستقیم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و ولودیمر زلنسکی همتای اوکراینی‌اش را

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه چه وعده‌هایی داده‌اند؟دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در حالی روز یکشنبه دهم آوریل برگزار می‌شود که اغلب ۱۲ نامزد این انتخابات پیشتر نیز بخت خود را برای رسیدن به کاخ الیزه آزموده‌اند.

لیتوانی واردات گاز روسیه برای مصارف خانگی را متوقف می‌کندوزارت انرژی لیتوانی اعلام کرد که این کشور به عنوان اولین کشور اروپایی، وارادت گاز از روسیه برای تامین مصارف خانگی را متوقف می‌کند.

آمریکا تلاش می‌کند موضوعات باقیمانده در وین را گروگان مسائل داخلی خود کند/نظراتمان را کتبا به طرف سعودی اعلام کرده‌ایمسخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آقای مورا در سفرشان به تهران حامل برخی نکات بودند و می‌خواستند با ما تبادل نظر کنند و ما نکاتمان را به ایشان گفتیم. پیام‌ما و پاسخ‌های ما روشن بود و البته سفر ایشان با هدف خارج شدن از شرایط توقف بود. تا امروز بیشترین ابتکارات را تهران داشته است. ایشان هم با پیام و پاسخ‌های ما تهران را ترک کردند و تا الان پاسخی به پیام خودمان دریافت نکرده‌ایم.