فرانسه, فلسطین, اتش بس, اسرائيل, سازمان ملل, فرانسه, لایحه

فرانسه, فلسطین

فرانسه با ارائه لایحه‌ای به شورای امنیت خواستار برقراری آتش‌بس در فلسطین می‌شود

19/05/2021 10:33:00 ق.ظ

فرانسه با ارائه لایحه ‌ای به شورای امنیت خواستار برقراری آتش‌بس در فلسطین می‌شود

19.05.2021سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولیلایحه برقراری آتش بس بین اسرائیل و فلسطین به شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط فرانسه ارائه خواهد شد.شورای امنیت سازمان ملل برای چهارمین بار در یک جلسه غیرعلنی به بررسی تنش میان اسرائیل و فلسطین و حملات هوایی علیه غزه پرداخت.

شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی

بنا بر اعلام منابع دیپلماتیک، پس از این نشست، فرانسه پیش نویس قطعنامه‌ای را با عنوان"آتش بس و دسترسی به کمک های بشردوستانه" به تونس و شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد کرد.ژانگ جون، نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد و رئیس دوره‌ای این شورا در ماه مه، پس از نشست مذکور به خبرنگاران گفت: درگیری‌ها و خشونت‌ها باید پایان یابد و از غیرنظامیان محافظت شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش از این سه بار برای بحث در مورد بحران اسرائیل و فلسطین تشکیل جلسه داده بود، اما به دلیل موضع آمریکا که دارای حق وتو در این شورا است، تاکنون اقدامی انجام نشده است. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بازگشایی باغ‌های ژیورنی در فرانسه؛ آشنایی با منبع الهام کلود مونه، نقاش مشهورباغ‌های روستای ژیورنی در شمال فرانسه که الهام بخش کلود مونه، نقاش مشهور سبک امپرسیونیسم در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بود، پس از شش ماه بار دیگر میزبان علاقمندان به طبیعت و هنر نقاشی خواهند بود بیشتر بخوانید🔽

تولید نسل جدید جت‌های جنگی اروپا؛ فرانسه، آلمان و اسپانیا توافق کردنددر بیانیه روز دوشنبه وزرای دفاع فرانسه ، آلمان و اسپانیا آمده است که «گفتگوهای انجام شده طی ماه‌های گذشته زمینه دستیابی به توافقی متوازن بین شرکای مختلف» را فراهم کرد.

رازگشایی از نئاندرتال‌های ۱۰۰ هزار ساله با تکنیک جدید شناسایی دی‌ان‌ایدانشمندان می‌گویند با تکنیکی جدید که می‌تواند آثار ریز دی‌ان‌ای موجود در ذرات غبار کف غار را تجزیه و تحلیل کند، توانسته‌اند پرده از راز زندگی نئاندرتال‌های اسپانیا بردارند.

گذرگاه مرزی ترکیه با ایران فردا بازگشایی می‌شوداستاندار و جانشین شهردار وان ترکیه از بازگشایی گذرگاه مرزی کاپی‌کوی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نتیجه نظرسنجی در ژاپن: بیش از ۸۰٪ مردم با برگزاری مسابقات المپیک مخالف هستندمسئولان برگزاری این رقابت‌ها تاکید می‌کنند که با توجه به تدابیر اتخاذ‌ شده از جمله ممنوعیت سفر تماشاگران خارجی به ژاپن و انجام منظم آزمایش‌های ابتلا به ویروس کرونا بر روی ورزشکاران، امکان برگزاری مسابقات در «امنیت کامل» وجود دارد.