فرانسه با ارائه لایحه‌ای به شورای امنیت خواستار برقراری آتش‌بس در فلسطین می‌شود

19/05/2021 10:33:00 ق.ظ

فرانسه, فلسطین

فرانسه با ارائه لایحه ‌ای به شورای امنیت خواستار برقراری آتش‌بس در فلسطین می‌شود

19.05.2021سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولیلایحه برقراری آتش بس بین اسرائیل و فلسطین به شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط فرانسه ارائه خواهد شد.شورای امنیت سازمان ملل برای چهارمین بار در یک جلسه غیرعلنی به بررسی تنش میان اسرائیل و فلسطین و حملات هوایی علیه غزه پرداخت.

بنا بر اعلام منابع دیپلماتیک، پس از این نشست، فرانسه پیش نویس قطعنامه‌ای را با عنوان"آتش بس و دسترسی به کمک های بشردوستانه" به تونس و شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد کرد.ژانگ جون، نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد و رئیس دوره‌ای این شورا در ماه مه، پس از نشست مذکور به خبرنگاران گفت: درگیری‌ها و خشونت‌ها باید پایان یابد و از غیرنظامیان محافظت شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

بازگشایی باغ‌های ژیورنی در فرانسه؛ آشنایی با منبع الهام کلود مونه، نقاش مشهورباغ‌های روستای ژیورنی در شمال فرانسه که الهام بخش کلود مونه، نقاش مشهور سبک امپرسیونیسم در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بود، پس از شش ماه بار دیگر میزبان علاقمندان به طبیعت و هنر نقاشی خواهند بود بیشتر بخوانید🔽

تولید نسل جدید جت‌های جنگی اروپا؛ فرانسه، آلمان و اسپانیا توافق کردنددر بیانیه روز دوشنبه وزرای دفاع فرانسه ، آلمان و اسپانیا آمده است که «گفتگوهای انجام شده طی ماه‌های گذشته زمینه دستیابی به توافقی متوازن بین شرکای مختلف» را فراهم کرد.

رازگشایی از نئاندرتال‌های ۱۰۰ هزار ساله با تکنیک جدید شناسایی دی‌ان‌ایدانشمندان می‌گویند با تکنیکی جدید که می‌تواند آثار ریز دی‌ان‌ای موجود در ذرات غبار کف غار را تجزیه و تحلیل کند، توانسته‌اند پرده از راز زندگی نئاندرتال‌های اسپانیا بردارند.

گذرگاه مرزی ترکیه با ایران فردا بازگشایی می‌شوداستاندار و جانشین شهردار وان ترکیه از بازگشایی گذرگاه مرزی کاپی‌کوی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نتیجه نظرسنجی در ژاپن: بیش از ۸۰٪ مردم با برگزاری مسابقات المپیک مخالف هستندمسئولان برگزاری این رقابت‌ها تاکید می‌کنند که با توجه به تدابیر اتخاذ‌ شده از جمله ممنوعیت سفر تماشاگران خارجی به ژاپن و انجام منظم آزمایش‌های ابتلا به ویروس کرونا بر روی ورزشکاران، امکان برگزاری مسابقات در «امنیت کامل» وجود دارد.

فرانسه لایحه برقراری آتش بس بین اسرائیل و فلسطین را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه می‌دهد.Aa باغ های روستای ژیورنی در شمال فرانسه روز چهارشنبه پس از شش ماه بار دیگر میزبان علاقمندان به طبیعت و هنر نقاشی خواهند بود.Aa کشورهای فرانسه، آلمان و اسپانیا روز دوشنبه اعلام کردند که به توافقی «متوازن» برای تولید مدل جدیدی از هواپیماهای جنگنده در اروپا دست یافتند.در این روش که برای اولین بار عملیاتی شده است رسوبات کف غار « گالریا د لاس استاتواس» در شمال اسپانیا، که شامل خون و فضولات نئاندرتال‌های ۱۰۰ هزار سال پیش بوده، مورد بررسی قرار گرفته است.

19.05. امکان بازدید از این جاذبه گردشگری که تنها ۸۰ کیلومتر با پاریس، پایتخت فرانسه فاصله دارد طی شش ماه گذشته به دلیل همه گیری ویروس کرونا وجود نداشت.2021 سازمان ملل متحد/ خبرگزاری آناتولی لایحه برقراری آتش بس بین اسرائیل و فلسطین به شورای امنیت سازمان ملل متحد توسط فرانسه ارائه خواهد شد. هزینه طرح تولید نسل آینده هواپیمای جنگنده در اروپا که «سامانه نبرد هوایی آینده» (SCAF) نام گرفته است ۱۰۰ میلیارد یورو خواهد بود. شورای امنیت سازمان ملل برای چهارمین بار در یک جلسه غیرعلنی به بررسی تنش میان اسرائیل و فلسطین و حملات هوایی علیه غزه پرداخت. کلود مونه بسیاری از شاهکارهای خود از جمله مجموعه «نیلوفرهای آبی» و تابلوی مشهور «برکه نیلوفرهای آبی» را در باغ های روستای ژیورنی کشید. بنا بر اعلام منابع دیپلماتیک، پس از این نشست، فرانسه پیش نویس قطعنامه‌ای را با عنوان"آتش بس و دسترسی به کمک های بشردوستانه" به تونس و شورای امنیت سازمان ملل ارائه خواهد کرد. با این حال دانشمندان می‌گویند تکنیک تازه به محققان امکان می‌دهد دی‌ان‌ای بازیابی شده از رسوبات غارها را مطالعه کنند.

ژانگ جون، نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد و رئیس دوره‌ای این شورا در ماه مه، پس از نشست مذکور به خبرنگاران گفت: درگیری‌ها و خشونت‌ها باید پایان یابد و از غیرنظامیان محافظت شود. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید یکی از تابلوهای مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo یکی از تابلوهای مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo یکی از تابلوهای مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo یکی از تابلوهای مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo دو تابلو از مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo یکی از تابلوهای مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo یکی از تابلوهای مجموعه «نیلوفرهای آبی» اثر کلود مونه AP Photo حدود ۷۱۷ هزار نفر که نیمی از آنها را گردشگران خارجی تشکیل می دادند طی بازه ای هفت ماهه در سال ۲۰۱۹ از باغ های ژیورنی بازدید کردند. در بیانیه روز دوشنبه وزرای دفاع فرانسه، آلمان و اسپانیا آمده است که «گفتگوهای انجام شده طی ماههای گذشته زمینه دستیابی به توافقی متوازن بین شرکای مختلف» را فراهم کرد. شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش از این سه بار برای بحث در مورد بحران اسرائیل و فلسطین تشکیل جلسه داده بود، اما به دلیل موضع آمریکا که دارای حق وتو در این شورا است، تاکنون اقدامی انجام نشده است. طبق اعلام سازمان ملل، بیش از 58 هزار فلسطینی به دلیل حملات هوایی اسرائیل به غزه آواره شدند. نمایشگاه نقاشان امپرسیونیست در «نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس» کلود مونه طی ۳۱ سال آخر زندگی خود حدود ۲۵۰ تابلوی مجموعه «نیلوفرهای آبی» را با الهام از مناظر باغ های ژیورنی آفرید. . تولید جنگنده‌های آینده اروپا تا ۲۰۴۰؛ آیا دو پروژه مشترک یکی می‌شود؟ انتظار می رود که نمایندگان پارلمان آلمان (بوندستاگ) پیش از پایان دوره کنونی قانونگذاری اختصاص بودجه دولتی به این طرح را تصویب کنند.