فرانسه به ۴ زیردریایی هسته‌ای جدید به ارزش میلیاردها یورو مجهز می‌شود

02/12/1399 07:51:00 ب.ظ

برد کلاهک ام۵۱، ۹ هزار کیلومتر و قدرت تخریبی آن هزار برابر بمبی است که نیروی هوایی آمریکا در سال ۱۹۴۵ روی هیروشیمای ژاپن انداخت.

برد کلاهک ام۵۱، ۹ هزار کیلومتر و قدرت تخریبی آن هزار برابر بمبی است که نیروی هوایی آمریکا در سال ۱۹۴۵ روی هیروشیمای ژاپن انداخت. به فلیپبورد یورونیوز فارسی بپیوندید به غیر از این چهار اس‌اس‌بی‌ان، نیروی دریایی فرانسه همچنین دارای ۶ فروند زیردریایی تهاجمی هسته‌ای دیگر است که در ساحل شهر تولون در جنوب مستقر هستند.

این زیردرایی‌ها عبارتند از «روبیس» (۱۹۸۳)، «سفیر» (۱۹۸۴)، «کازابیانکا» (۱۹۸۷)، «زمرد» (۱۹۸۸)، «آمتیست» (۱۹۹۲) و «پرل» (مروارید، ۱۹۹۳).

این شناورها با ۷۰ متر طول از کلاس تریومفان کوچک‌تر هستند و می‌توانند تا ۷۰ نفر خدمه را در خود جای دهند. آنها توسط رآكتورهای هسته‌ای تغذیه می‌شوند و مجهز به ۴ پرتابگر اژدر ضد كشتی «اگزوسه» هستند. اعلام برنامه‌های جایگزینی زیردریایی‌های موشک بالستیک در حالی صورت می‌گیرد که به نظر می‌رسد تحرکات نیروی دریایی فرانسه رو به فزونی گذاشته است.

هفته گذشته، فلورانس پارلی گفت که یک زیردریایی تهاجمی هسته‌ای فرانسه به همراه دو کشتی نیروی دریایی اخیراً در دریای چین جنوبی گشت‌زنی کرده است. به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید خانم پارلی در توییتر نوشت: «گشت‌زنی فوق‌العاده در دریای چین جنوبی به پایان رسید. این دلیل محکم و اثبات‌کننده ظرفیت نیروی دریایی فرانسه برای استقرار بلند مدت در نقاط دوردست با همراهی متحدان راهبردی ما (در منطقه) یعنی استرالیا، آمریکا و ژاپن است.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گسترش دیمونا رو تیتر نمیکنی؟ مگر تجهیزات اتمی ممنوع نیست ؟ فرانسه به فلان مادرش خندید هسته ای برا شما آزاده برا ایران ممنوع؟ خاک تو سر اون کسی که رفت قبول کرد ایران نباید هسته ای داشته باشه بی عرضه ها میزدید تو دهنشون همون اول میساختید سلاح رو و میگفتید تخممونم نمیخورین

فرانسه دسترسی به اسناد سری مربوط به جنگ الجزایر را آسان می‌کندتسریع در گشودن بایگانی‌ها در مورد جنگ الجزایر، بخشی از تعهدات ماکرون برای بازبینی اشتباهات فرانسه در دوران استعمار این کشور بوده است.

پلیس فرانسه مردی را که با چاقو به او حمله کرده بود به ضرب گلوله کشتاین فرد که هنوز دربارۀ سن و هویت او اطلاعاتی منتشر نشده، با شلیک گلوله بشدت زخمی می‌شود اما تلاش نیروهای امداد برای ماساژ قلبی و زنده نگه داشتن او به نتیجه‌ای نمی‌رسد و او می‌میرد. کار درستی کرد احتمالا افغان و یا پاکستانی یا چچینی است.من قسما تصویرش را دارم به او یعنی کی نفهمیدیم

حمله با چاقو به مرکز پلیس در فرانسه یک کشته به جا گذاشتدر پی حمله فردی با چاقو به یک مرکز پلیس در فرانسه یک مامور پلیس کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

فرانسه: قطعنامه انتقادی علیه ایران به زودی به آژانس ارائه خواهد شدوزیر امور خارجه فرانسه مدعی شد که طی روزهای آتی قطعنامه‌ای انتقادی علیه ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه خواهد شد. منافق ترازفرانسه مگرآمریکا،درجریان مذاکرات برجامی هم کارشکنی وشبهه افکنی ماموریت اصلی و ذاتیش بود الان هم به اصل خویش برگشته وانتظاری هم بیش ازاین ازتیم سیاست خارجی مکرون نیست ان شاالله قطعنامه دونتون پاره میشه

فرانسه: حمله به مسلمانان حمله به جمهوریت استدولت فرانسه به دنبال تصویب قانونی در پارلمان این کشور است که با بنیادگرایی که ارزش‌های فرانسه را تهدید می‌کند، مقابله کند. دارمنن خود یکی از طرفداران جدی این لایحه است. اینطور می‌شود فرانسه شد. به رسمیت شناختن همه بعنوان شهروندان جمهوری و حمایت از حقوق آنان.