فرانسه: اتحادیه اروپا نباید در گفت‌وگوهای برکسیت به دام بریتانیا بیفتد

27/06/1399 04:21 ب.ظ

فرانسه: اتحادیه اروپا نباید در گفت‌وگوهای برکسیت به دام بریتانیا بیفتد جزئیات بیشتر🔽

کلمنت بون، وزیر امور اروپای فرانسه روز پنجشنبه ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) گفت که اتحادیه اروپا حق دارد که در شرایط حاضر با بریتانیا بحث و گفت‌وگو کند و نباید در برابر تاکتیک‌های بریتانیا که می‌تواند با هدف فشار آوردن به بروکسل برای قطع مذاکرات در مورد توافق تجاری برکسیت باشد، بیش از حد واکنش نشان دهد. بر اساس توافقنامه برکسیت، لندن از ۳۱ ژانویه وارد دوره انتقالی شد و از ماه مارس گفتگو‌های دشوار و تا به این لحظه بی نتیجه‌ را، بر سر روابط آینده تجاری بریتانیا با اتحادیه اروپا آغاز کرد.

برخی تحیل‌گران بر این باورند که شکست مذاکرات تجاری میان دو طرف، دولت محافظه‌کار بریتانیا را بر آن داشته تا با دستاویز قرار دادن اختلافات موجود، بحث یک توافق جدید را دست کم بر سر برخی محورها از جمله مرز ایرلند به میان بکشد.

اتحادیه اروپا خواستار حذف این قسمت‌ها از لایحه بریتانیا تا پایان ماه سپتامبر شده و تهدید کرده است در غیر اینصورت در پایان سال با اتمام دوره گذار و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، هیچ معامله تجاری صورت نخواهد گرفت.

هشدار برلین نسبت به «پیامدهای قابل توجه» شکست مذاکرات پسابرکسیت برای بریتانیاآقای بون در پارلمان فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا اتحادیه اروپا باید مذاکرات درباره معامله تجاری با بریتانیا را متوقف کند، گفت: «در این مرحله ما حق داریم که با بریتانیا بحث کنیم.» headtopics.com

وی افزود: «برخی از طرف دیگر می‌توانند ما را به سمت مسیر اشتباه سوق دهند. بعد همین افراد می‌گویند که این اروپایی‌ها هستند که معامله نمی‌خواهند و ما در بریتانیا تمام تلاش خود را کردیم.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

فرانسه به خارجی‌های فعال در خط مقدم مبارزه با کرونا تابعیت زودتر از موعد اعطا می‌کندمقامات فرانسوی قصد دارند درخواست‌های شهروندی كاركنان خارجی بخش مراقبت‌های بهداشتی و درمانی این کشور را که در حال مبارزه با بیماری کووید۱۹ هستند، به عنوان پاداش، زودتر از موعد بررسی و تایید کنند.

درخواست تعویق نسل پنجم اینترنت در فرانسه؛ ماکرون: عصر چراغ نفتی نیسترئیس‌جمهوری فرانسه منتقدان استفاده از فناوری نسل پنجم اینترنت تلفن همراه را با «آمیش‌ها» مقایسه کرد.

رئیس کمیسیون‌اروپا در سخنرانی سالانه خود به بریتانیا و ترکیه هشدار داد«اورزولا فن در لاین» سخنرانی سالانه خود را به جای استراسبورگ فرانسه بدلیل وضعیت قرمز کرونایی در این شهر، در بروکسل، پایتخت بلژیک ایراد کرد.

نان‌پزی نوه ملکه بریتانیا و همسرش در نانوایی «بیگل بیک» لندنفرزند ولیعهد بریتانیا و همسرش همچنین روز سه شنبه از یک مسجد و مرکز مسلمانان لندن بازدید کردند.

یازده کشوری که شمار ابتلا به ویروس کرونا در آن‌ها صفر گزارش شده استآیا در حال حاضر کشوری در جهان وجود دارد که از بیماری همه‌گیری کووید-۱۹ در امان مانده باشد و گزارشی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در آن اعلام نشده باشد؟ طبق اطلاعات رسمی سازمان جهانی بهداشت و مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اروپا، پاسخ به این سوال مثبت است.

۵ تغییر در رژیم غذایی که از قلب شما محافظت می‌کند - BBC News فارسیبنا بر گزارش اخیر بنیاد تغذیه‌ٔ بریتانیا، ۵ تغییر در رژیم غذایی باعث می‌شود تا بتوانیم از خود در برابر بیماری‌های قلبی و سکته، در هر سنی که باشیم، محافظت کنیم.

دولت بریتانیا این هفته لایحه‌ای را به مجلس عوام این کشور ارائه کرده است که بخش‌هایی از توافق این کشور با اتحادیه اروپا را نقض می‌کند.

بر اساس توافقنامه برکسیت، لندن از ۳۱ ژانویه وارد دوره انتقالی شد و از ماه مارس گفتگو‌های دشوار و تا به این لحظه بی نتیجه‌ را، بر سر روابط آینده تجاری بریتانیا با اتحادیه اروپا آغاز کرد. برخی تحیل‌گران بر این باورند که شکست مذاکرات تجاری میان دو طرف، دولت محافظه‌کار بریتانیا را بر آن داشته تا با دستاویز قرار دادن اختلافات موجود، بحث یک توافق جدید را دست کم بر سر برخی محورها از جمله مرز ایرلند به میان بکشد.

اتحادیه اروپا خواستار حذف این قسمت‌ها از لایحه بریتانیا تا پایان ماه سپتامبر شده و تهدید کرده است در غیر اینصورت در پایان سال با اتمام دوره گذار و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، هیچ معامله تجاری صورت نخواهد گرفت.

هشدار برلین نسبت به «پیامدهای قابل توجه» شکست مذاکرات پسابرکسیت برای بریتانیاآقای بون در پارلمان فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا اتحادیه اروپا باید مذاکرات درباره معامله تجاری با بریتانیا را متوقف کند، گفت: «در این مرحله ما حق داریم که با بریتانیا بحث کنیم.»

وی افزود: «برخی از طرف دیگر می‌توانند ما را به سمت مسیر اشتباه سوق دهند. بعد همین افراد می‌گویند که این اروپایی‌ها هستند که معامله نمی‌خواهند و ما در بریتانیا تمام تلاش خود را کردیم.» وی تاکید کرد که اتحادیه اروپا نباید در دام بیفتد.

عمده محور در نظر گرفته شده در لایحه پیشنهادی بوریس جانسون به نحوه اجرای مقررات تجاری در ایرلند شمالی مربوط می‌شود. این بخش از خاک بریتانیا بر اساس توافق برکسیت قرار است به مدت چهار سال از مقررات اتحادیه اروپا پیروی کند. این در حالی است که در طرح آقای جانسون تاکید شده که بریتانیا می‌تواند به صورت یکجانبه برای امور تجاری ایرلند شمالی تصمیم‌گیری کند.