فرار هنگ‌کنگی‌ها به بریتانیا به دلیل ترس از سرکوب پکن

01/02/2021 11:49:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

بریتانیا, پکن

فرار هنگ‌کنگی‌ها به بریتانیا به دلیل ترس از سرکوب پکن برخی به دلیل ترس از مجازات بابت حمایت از اعتراضات دموکراسی‌خواهانه این تصمیم را گرفته‌اند و برخی می‌گویند دست‌اندازی پکن به شیوه زندگی و آزادی‌های مدنی آنها غیرقابل تحمل شده است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

از زمانی که دولت چین در تابستان گذشته قانون سخت‌گیرانه امنیت ملی را در هنگ‌کنگ به اجرا گذاشت، هزاران تن از شهروندان هنگ‌کنگی تصمیم به ترک خانه و مهاجرت به بریتانیا گرفته‌اند.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، از آن جا که حدود پنج میلیون هنگ‌کنگی واجد شرایط دریافت روادید بریتانیا هستند، انتظار می‌رود شمار متقاضیان مهاجرت حتی به صدها هزار تن برسد.

برخی به دلیل ترس از مجازات بابت حمایت از اعتراضات دموکراسی‌خواهانه این تصمیم را گرفته‌اند و برخی می‌گویند دست‌اندازی پکن به شیوه زندگی و آزادی‌های مدنی آنها غیرقابل تحمل شده است.بیشتر افرادی که خواهان مهاجرت به بریتانیا هستند می‌گویند حتی فکر بازگشت به هنگ‌کنگ را هم نخواهند کرد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ویت کونگی باید عمل کنند

زن پناهنده ۱۶ سال پس از فرار از کنگو در بریتانیا به ریاست دانشگاه می‌رسددبورا کایمبه در جمهوری دموکراتیک کنگو دست به افشاگری علیه یک گروه مسلح زده بود. او در نهایت به دلیل تهدیدهای اعضای این گروه مجبور شد از کشورش بگریزد.

نتانیاهو به بایدن: برای منع ایران از دستیابی به سلاح اتمی آنچه لازم است انجام می‌دهمبنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، طی یک مصاحبه تلویزیونی با کانال 13 اسرائیل، بار دیگر بر نیت خود

دولت موافق اخذ مالیات از اینفلوئنسرها است/ آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مرداد ۱۴۰۰رییس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اخد مالیات از اینفلوئنسرها ایده خوبی است و موافق اجرای آن با رعایت انصاف هستیم، گفت: اخذ مالیات از خانه‌های خالی از مردادماه سال 1400 شروع می‌شود. هرگز مالیات اجرایی نمیشه میدونی چرا؟چونکه مسئولین بیشتر از همه باید مالیات بدن

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.

فرار و تصمیم به خودکشی؛ روایت کایلی مور گیلبرت از ۸۰۴ روز حبس در زندان‌ اوین

عکس آرشیوی از فرودگاه بین المللی هنگ کنگ از زمانی که دولت چین در تابستان گذشته قانون سخت‌گیرانه امنیت ملی را در هنگ‌کنگ به اجرا گذاشت، هزاران تن از شهروندان هنگ‌کنگی تصمیم به ترک خانه و مهاجرت به بریتانیا گرفته‌اند.این وکیل ۴۵ ساله در بریتانیا به فعالیت در عرصه دفاع از حقوق بشر روی آورد.مبنی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.امیدعلی پارسا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره ساز و کار اخذ مالیات از اینفلوئنسرهای فضای مجازی با بیش از 500 هزار دنبال کننده و تعیین و تکلیف موضوعاتی مانند صفحات غیرحقیقی و طرفدار یک شخص و .

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، از آن جا که حدود پنج میلیون هنگ‌کنگی واجد شرایط دریافت روادید بریتانیا هستند، انتظار می‌رود شمار متقاضیان مهاجرت حتی به صدها هزار تن برسد. برخی به دلیل ترس از مجازات بابت حمایت از اعتراضات دموکراسی‌خواهانه این تصمیم را گرفته‌اند و برخی می‌گویند دست‌اندازی پکن به شیوه زندگی و آزادی‌های مدنی آنها غیرقابل تحمل شده است. این دانشگاه در فهرست باسابقه ترین دانشگاه های بریتانیا در جایگاه ششم قرار دارد. بیشتر افرادی که خواهان مهاجرت به بریتانیا هستند می‌گویند حتی فکر بازگشت به هنگ‌کنگ را هم نخواهند کرد. نتانیاهو افزود اسرائیل بر هیچ توافقی با رژیمی افراطی مانند رژیم ایران حساب نخواهد کرد و از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری خواهد کرد. لندن می‌گوید ۷ هزار تن از دارندگان گذرنامه بریتانیایی‌های خارج، یا گواهی سفر که پیش از تحویل هنگ‌کنگ به چین در سال ۱۹۹۷ به ساکنان آن داده شد، از ژوئیه به این طرف وارد بریتانیا شده‌اند. او با این حال می گوید هرگز تصور نمی کرد که به این مقام انتخاب شود. برآورد می‌شود در پنج سال آینده، شمار هنگ‌کنگی‌های متقاضی زندگی در بریتانیا به بالای ۳۰۰ هزار تن برسد. رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به آخرین اقدامات در بحث اخذ مالیات از خانه‌های خالی و موضوعاتی مبنی بر مبهم بودن دیتاهای ارایه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی گفت: طبق قانون و تقسیم کاری که انجام شده، شناسایی و تشخیص خانه‌های خالی بر عهده وزارت راه و شهرسازی است و سازمان امور مالیاتی بر اساس نتیجه کار وزارت راه و شهرسازی، قانون مالیات را به اجرا می‌رساند.

خبرهای دیگر . نژادپرستی؛ آیا وضع اروپا واقعا از آمریکا بهتر است؟ او پس از آنکه دخترش در یکی از مدارس اسکاتلند با برخوری نژادپرستانه روبرو شد جمع آوری امضاء برای طوماری در دفاع از مبارزه با نژادپرستی در نظام آموزشی اسکاتلند را آغاز کرد. امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طرفین دیدگاه‌های خود را درباره موضوعات امنیتی منطقه که دوکشور در آنها منافع و نگرانی‌های مشترک دارند، از جمله ایران، را مطرح کردند و بر عزم مشترک خود برای مقابله با این چالش‌ها و تهدیداتی که منطقه با آن مواجه است تاکید کردند... دبورا کایمبه که در شهر کینشاسا، پایتخت جمهوری دموکراتیک کنگو چشم به جهان گشود قرار است روز اول مارس (۱۱ اسفند) فعالیت خود به عنوان رئیس دانشگاه ادینبرو را آغاز کند. . نشست کارگروه مشورتی استراتژیک آمریکا و اسرائیل یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در نشست کمیته روابط خارجه مجلس نمایندگان ایالات متحده تاکید کرد که دولت بایدن متعهد است پیش از هر توافقی با ایران در مورد مساله هسته‌ای این‌ کشور، با اسرائیل و کشورهای عربی متحد آمریکا رایزنی کند.