فراخوان آمریکا از اعضای آسه‌آن برای اقدام علیه چین

20/06/1399 12:14 ب.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا کشورهای عضو انجمن ملل آسیای جنوب شرقی «آسه‌آن» را به اقدام علیه حضور چین در دریای جنوبی چین فراخواند. 10.09.

10.09.

2020 آنکارا/ امره آیتکین/ خبرگزاری آناتولی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا طی سخنانی در پنجاه و سومین نشست وزیران خارجه کشورهای عضو انجمن ملل آسیای جنوب شرقی «آسه‌آن» که از طریق ویئدو کنفرانس برگزار شد، از اعضای این انجمن خواست در دریای جنوبی چین علیه پکن اقدام کنند.

وی چین را به"عدم احترام به ارزش‌های دموکراتیک و اصولی از قبیل استقلال، برابری و تمامیت ارضی که در منشور آسه‌آن ذکر شده است، متهم کرده و گفت:"از نظر من باید یک گام جلوتر رفته و نباید به گفت‌وگو اکتفا کرد، بلکه باید وارد عمل شد. اعتماد به نفس داشته باشید، آمریکا به‌عنوان یک دوست برای کمک در کنار شما خواهد بود".

پمپئو همچنین یادآوری کرد که"واشنگتن نام شرکت و شخص حامی فعالیت‌های پکن برای ساخت فرودگاه‌های نظامی و سامانه‌های رادار و موشکی در آب‌سنگ‌های دریای جنوبی چین را در فهرست تحریم‌های آمریکا درج کرده است".

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر بهداشت ایران خواستار فراخوان جهانی برای پایان تحریم‌های آمریکا شد

صدها اتریشی از آمریکا چک ۱۲۰۰ دلاری با امضای ترامپ دریافت کردندیک بازنشسته فرانسوی نیز چند روز پیش یک چک ۱۲۰۰ دلاری با امضای دونالد ترامپ دریافت کرده بود.

ترامپ به‌زودی خروج نیروهای آمریکا از افغانستان و عراق را اعلام می‌کندیک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئيس جمهوری ایالات متحده ظرف چند روز آینده خبر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق را اعلام خواهد کرد جزئیات بیشتر🔽

آزمایش کرونای بیش از نیم میلیون کودک در آمریکا مثبت اعلام شد

آمریکا قصد دارد واردات از سین‌کیانگ چین را ممنوع کند - BBC News فارسیایالات متحده آمریکا قرار است صادرات کلیدی از منطقه سین‌کیانگ چین به آمریکا را به دلیل ادعاهایی مبنی بر این که محصولات این منطقه با استفاده از نیروی کار اجباری تولید شده، منع کند.

مقام‌های آمریکا: توافق امارات با اسرائيل در کاخ سفید امضاء می‌شودامارات عربی متحده پس از مصر و اردن سومین کشور عربی است که با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار می‌کند.