فراخوان معترضان برای اعتصاب سراسری در لبنان

23/11/2019 09:07:00 ق.ظ

فراخوان معترضان برای اعتصاب سراسری در #لبنان #العربية

لبنان, العربية

فراخوان معترضان برای اعتصاب سراسری در لبنان العربية

در پی اقدام معترضان برای نصب تندیس جدید انقلاب در میدان شهدای بیروت، روز جمعه 22 نوامبر لبنان شاهد

تندیس انقلاب در وسط میدان شهدای بیروت جمعه صبح از سوی افراد ناشناسی به آتش کشیده شد.این در حالی است که بنابه گزارش‌های رسانه‌ای و با ادامه اعتراض‌های مردم لبنان علیه طبقه حاکمه در این کشور، ریا الحسن وزیر کشور لبنان طی اظهاراتی هر گونه کاربرد نیروی مفرط علیه تظاهرکنندگان در این کشور را تکذیب کرد.

روز جمعه مصادف با هفتاد و ششمین سالگرد استقلال لبنان بود اما این مناسبت امسال دارای طعم دیگری بود، و دولت این کشور محل برگزاری رژه نظامی سنتی این کشور که سالانه در میدان شهدا برگزار می‌شد را به مقر وزارت دفاع منتقل کرد.از سویی تظاهرکنندگان لبنانی حاضر در میدان شهدا به همین مناسبت این میدان را به صحنه برگزاری رژه‌ای غیرنظامی تبدیل کرده و هزاران تن از لبنانی‌ها در میدان شهدا تجمع کردند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اعتراض‌ها در شیلی وارد ماه دوم شد؛ معترضان همچنان در خیابان‌های پایتختمعترضان روز پنجشنبه ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان) در دومین ماه اعتراض‌ها بار دیگر به خیابان‌های سانتیاگو، پایتخت آمدند و با نیروهای پلیس درگیر شدند. ما هم باید از شیلی یا یی ها یادبگیریم ادامه تظاهرات یعنی موفقیت ۱۰۰ درصدی .

ایران در دهکده جهانی:‌ معترضان چه می‌خواهند؟arash_tehran امپراتوری هلال تشیع همه جا با هم داره فرو میریزه

دستگاه‌های امنیتی ایران در پی پخش اعترافات اجباری معترضان بازداشت‌شده هستنددستگاه‌های امنیتی ایران در پی پخش اعترافات اجباری معترضان بازداشت‌شده هستند سالار آبنوش، فرمانده عملیات بسیج، پنجشنبه شب ۳۰ آبان در سخنانی با بیان این که اینترنت با تاخیر قطع شد، تایید کرد قطع_اینترنت به برخورد با معترضان کمک کرد. دیگه تمومه ماجرا. به زودی we saw the exact same routine in 1988 when 30000 political prisoners were executed. If inter community does not intervene the same massacre will happen! UNSC must act fast & hold the rgm accountable for its crimes. We must act so we don't regret! StopIranBloodshed UN amnesty بی‌شرفای بی‌وجود

آن‌چه بر دو بازداشتی تجمع دنیزلی در حمایت از معترضان ایران گذشت

آخرین مقاومت‌های معترضان هنگ کنگی در دانشگاه پلی‌تکنیک کاولونمحاصرۀ دانشگاه از روز دوشنبه ۱۸ نوامبر تنگ‌تر شد. در آن زمان دست‌کم ۵۰۰ معترض در داخل این دانشگاه حضور داشتند اما پس از گذشت چهار روز تعداد آنها به کمتر از صد نفر کاهش یافته است. برخی از معترضان تسلیم و برخی نیز در حال فرار توسط نیروهای پلیس دستگیر شده‌اند.

عراق..درگیری‌ تظاهرگنندگان و نیروهای امنیتی؛ پل‌های بغداد در کنترل معترضانمقامات عراقی روز پنجشنبه 21 نوامبر 2019 از کشته شدن 2 تن از تظاهرکنندگان طی درگیری شبانه با نیروهای

فراخوان‌های معترضان برای برگزاری اعتصاب سراسری در روز دوشنبه آینده بود.نیروهای امنیتی با خودروهای آب پاش و پرتاب گاز اشک آور معترضان را متفرق ‌کردند در مقابل افرادی که در خیابان حضور داشتند اقدام به پرتاب سنگ به سمت نیروهای امنیتی و خودروهای آب‌پاش ‌کردند.آرش عزیزی ایران در سال‌های اخیر بارها و بارها صحنه اعتراضات بوده است: ۱۸ تیر ۷۸، خرداد ۸۸، دی‌ماه ۹۶ و حالا آبان ۹۸.آذر ۰۱, ۱۳۹۸ با وجود وعده دولت، دسترسی به اینترنت در ایران همچنان به شدت محدود است شش روز پس از قطع اینترنت در ایران، در حالی که به نظر می‌رسد اعتراضات ضد حکومتی فروکش کرده است، همچنان بسیاری از مناطق ایران اینترنت ندارند.

تندیس انقلاب در وسط میدان شهدای بیروت جمعه صبح از سوی افراد ناشناسی به آتش کشیده شد. این در حالی است که بنابه گزارش‌های رسانه‌ای و با ادامه اعتراض‌های مردم لبنان علیه طبقه حاکمه در این کشور، ریا الحسن وزیر کشور لبنان طی اظهاراتی هر گونه کاربرد نیروی مفرط علیه تظاهرکنندگان در این کشور را تکذیب کرد.۰۴ یورو) افزایش داد. روز جمعه مصادف با هفتاد و ششمین سالگرد استقلال لبنان بود اما این مناسبت امسال دارای طعم دیگری بود، و دولت این کشور محل برگزاری رژه نظامی سنتی این کشور که سالانه در میدان شهدا برگزار می‌شد را به مقر وزارت دفاع منتقل کرد. اما برخی عواقب آن بدون شک مثبت هستند‌: می‌توان امیدوار بود که مردم ایران تنها نیستند و جدال‌شان علیه فساد و فقر و دزدی و دیکتاتوری جدالی است که در سراسر جهان پابرجا است. از سویی تظاهرکنندگان لبنانی حاضر در میدان شهدا به همین مناسبت این میدان را به صحنه برگزاری رژه‌ای غیرنظامی تبدیل کرده و هزاران تن از لبنانی‌ها در میدان شهدا تجمع کردند. دولت شیلی قول داده است برای برآورده کردن خواسته معترضان اصلاحاتی را انجام دهد که شامل افزایش حداقل دستمزد و بالا بردن حقوق بازنشستگی است. تظاهرات در بیروت و دیگر مناطق لبنان همچنان ادامه دارد و ده‌ها تن از مردم لبنان در مقابل مرکز انجمن بانک‌های لبنان در بیروت و دیگر مناطق تجمع کرده و سیاست‌های مالی کشورشان را محکوم کردند. گفته می شود در مرحله اول برقراری دوباره اینترنت، برخی موسسه ها نظیر دانشگاهها، مراکز اقتصادی و خدماتی، بانکها و شرکت ها، دانشگاهها و مراکز نظامی و انتظامی به اینترنت وصل می‌شود.

تظاهرکنندگان لبنانی در حالی که پرچم‌های کشورشان را حمل می‌کردند شعارهایی در محکومیت فساد در کشورشان سردادند.) این خطوط را از سانتیاگو، پایتخت شیلی، و چند ساعت قبل از تظاهرات بزرگی می‌نویسم که قرار است در «میدان کرامت» که به نام قدیمی‌اش «میدان ایتالیا» معروف است، برگزار شود. در شهر صیدا در جنوب لبنان مرکز «کنترل ترافیک» از اقدام تظاهرکنندگان به بستن تقاطع ایلیا که یک ماه است مردم این شهر در آن اعتراض می‌کنند، خبر داد. این در حالی است که آژانس ملی اطلاع‌رسانی لبنان از ریا الحسن وزیر کشور در دولت مستعفی لبنان نقل کرد که دست داشتن نیروهای امنیتی لبنان در کاربرد نیروی مفرط برای متفرق کردن تظاهرکنندگان را قاطعانه تکذیب کرد. وزیر کشور لبنان افزود که «دستورها خیلی واضح بوده که در تعامل با تظاهرکنندگان از زور و خشونت استفاده نشود». ماه گذشته شاهد بزرگ‌ترین تظاهرات شیلی با شرکت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بودیم. وزیر کشور لبنان همچنین اعلام کرد که قرار است «تحقیق‌هایی درباره بعضی از اماکن همانند پل الرینغ و میدان ریاض الصلح در بیروت که در آنها ناآرامی‌های روی داده، انجام شود». اقدام ایران به قطع اینترنت که به گفته عفو بین الملل برای جلوگیری از انتشار اخبار سرکوب معترضان صورت گرفت، واکنش های بین المللی در پی داشت.

لبنان از 17 اکتبر گذشته شاهد وقوع تظاهرات بی‌سابقه‌ای علیه تمامی مسئولان سیاسی این کشور بود که آنها را افرادی «فاسد و نالایق» توصیف کرده بود. جنبش اعتراضی مردم لبنان پس از آن آغاز شد که مالیات در این کشور افزایش یافت و با بالاگرفتن اعتراضات به افزایش مالیات، سعد حریری نخست وزیر لبنان که دولت او برای برون‌رفت از بحران به بن‌بست رسیده، از سمتش در پست نخست وزیری استعفا داد. از جمله سوال‌هایم از مردم معترض این خواهد بود که چرا با وجود رسیدن به این خواسته کلیدی همچنان به خیابان می‌آیند و به جنبش خود ادامه می‌دهند؟ پس از این‌جا، بعد از توقفی کوتاه در استرالیا، وارد هنگ کنگ می‌شوم: درست در همان روز ورودم انتخاباتی برای مجلس منطقه‌ای هنگ کنگ برگزار می‌شود و انتظار می‌رود فعالان با شرکت در آن تلاش به افزایش وزن سیاسی خود کنند. با استعفای حریری رایزنی‌ها اما علی‌رغم نگرانی‌ها از وقوع بحران مالی و نابسامانی‌های اقتصادی بدون رسیدن به راه حلی ادامه یافت که با این وجود تاکنون خشم مردم لبنان را بر انگیخته است. .