فرار ۷۰ هزار آواره سوری از ادلب | DW | 21.08.2019

21/08/2019 09:44:00 ب.ظ

ده‌ها هزار سوری با خودرو و دیگر وسایل نقلیه از ادلب به سمت مرزهای ترکیه فرار کردند. با محاصره کامل شهر خان شیخون، بزرگترین شهر در جنوب ادلب، شمار آوراگان بیشتر می‌شود.

ادلب, تصرف ادلب

ده‌ها هزار سوری با خودرو و دیگر وسایل نقلیه از ادلب به سمت مرزهای ترکیه فرار کردند. با محاصره کامل شهر خان شیخون، بزرگترین شهر در جنوب ادلب ، شمار آوراگان بیشتر می‌شود.

ده‌ها هزار سوری با خودرو و دیگر وسایل نقلیه از ادلب به سمت مرزهای ترکیه فرار کردند. با محاصره کامل شهر خان شیخون، بزرگترین شهر در جنوب ادلب ، شمار آوراگان بیشتر می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدحملات توپخانه و هوایی ارتش سوریه در روزهای اخیر به مواضع شورشیان در ادلب، آوارگان جنگی و غیرنظامیان را به خون کشانده و مجبور کرده است که خانه و کاشانه خود را رها کنند و به سمت ترکیه بگریزند.سازمان ملل متحد هنوز آمار دقیق افرادی که از ادلب  گریخته‌اند را منتشر نکرده اما تأیید کرده است که از ادلب خبرهای خوبی نمی‌رسد و تعداد زیادی گریخته‌اند.

سازمان ملل متحد ماه گذشته (ژوئیه) اعلام کرده بود که از ماه آوریل بیش از ۴۰۰ هزار نفر از غیرنظامیان ادلب در پی حملات ارتش سوریه آواره شده‌اند. بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن نیز از زمان آغاز این حملات در اواخر آوریل تاکنون بیش از ۹۰۰ غیرنظامی کشته شده‌اند که ۲۳۵ کودک در میان آنها دیده می‌شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

ده‌ها هزار پناهجوی سوری باید استانبول را ترک کنند | DW | 20.08.2019فرمانداری استانبول به هزاران پناهجوی سوری فرصت داده تا آن شهر را ترک کنند. اکنون که این مهلت پایان یافته، وضعیت هزاران شهروند سوری در ترکیه ناروشن است. سوریه تا حدی از جنگ و خشونت فاصله گرفته اما هنوز از امنیت خبری نیست.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال آتی تحصیلی

جمهوری اسلامی، فرار مغزها و انکار واقعیات | DW | 20.08.2019​​​​​​​فرار مغزها از جمهوری اسلامی ایران هر سال شدت بیشتری می‌یابد. فرار تحصیل‌کردگان و متخصصان، آینده ایران را به لحاظ نیروی کار سازنده تیره‌تر می‌کند.

فروش 102 هزار واحد مسکونی دیگر در ترکیه

کریستیانو رونالدو برای ختم پرونده اتهام تجاوز جنسی ۳۷۵ هزار دلار پرداخت کردکریستیانو رونالدو برای ختم پرونده اتهام تجاوز جنسی ۳۷۵ هزار دلار پرداخت کرد کاترین مایورگا، مانکن سابق، رونالدو را متهم کرده بود که در هتلی در لاس وگاس به او تجاوز کرد اما رونالدو این اتهام را رد کرد و گفته بود رابطه آنها با توافق دو طرف بوده است.

لباس بسکتبال اوباما 120 هزار دلار در حراج دالاس فروخته شدطبق خبری که از مرکز حراج دالاس رسید، لباس بسکتبالی که قبلا توسط اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا،

مدیر اداره بهداشت ادلب و نهادهای بین‌المللی امدادرسانی اعلام کرده‌اند که در ظرف سه هفته گذشته، از ابتدای ماه اوت بیش از ۷۰ هزار غیرنظامی از ادلب گریخته‌اند.هزاران پناهجوی سوری در ترکیه در اندوه و پریشانی به سر می‌برند.به اشتراک گذاشته شده کمبود ۱۰۰ هزار معلم برای سال آتی تحصیلی مهــم‌تـریـن و بـزرگ‌تـریـن وزارتخانه دولت که نقش مهمی در تربیت آینده‌سازان ایران دارد، به‌دلیل بی‌برنامگی دولت و مجلس با کمبود یکصد هزار معلم روبه‌روست و این درحالی است که در سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ جمعیت دانش‌آموزی ایران شش درصد رشد داشت و به ۱۴ میلیون و هفت هزار و ۷۳۶ نفر رسید.فرار مغزها از جمهوری اسلامی ایران هر سال شدت بیشتری می‌یابد.

نیروهای امدادگر گفتند که بسیاری از افراد غیرنظامی شب‌ها را در داخل خودرو یا بیرون از خانه سپری می‌کنند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حملات توپخانه و هوایی ارتش سوریه در روزهای اخیر به مواضع شورشیان در ادلب، آوارگان جنگی و غیرنظامیان را به خون کشانده و مجبور کرده است که خانه و کاشانه خود را رها کنند و به سمت ترکیه بگریزند. فرمانداری استانبول در اواخر ماه ژوئيه به شهروندان سوری بدون ثبت‌نام قانونی ابلاغ کرد که باید تا بیستم اوت از آن شهر بروند و گرنه به زور به مناطقی که در آنها ثبت شده‌اند، اعزام خواهند شد. سازمان ملل متحد هنوز آمار دقیق افرادی که از ادلب  گریخته‌اند را منتشر نکرده اما تأیید کرده است که از ادلب خبرهای خوبی نمی‌رسد و تعداد زیادی گریخته‌اند. حال آنکه مدتی در رشته ریاضی معلم زیاد تربیت کرده‌اند؛ در حالی که رشته ریاضی نسبت به رشته‌های تجربی و علوم انسانی دانشجویان کمتری دارد و حالا آموزش و پرورش در رشته ریاضی با مازاد نیروی معلم مرد و زن روبه روست و در رشته‌های علوم انسانی از جمله دروس ادبیات، تاریخ و جغرافیا با کمبود نیرو مواجه است. سازمان ملل متحد ماه گذشته (ژوئیه) اعلام کرده بود که از ماه آوریل بیش از ۴۰۰ هزار نفر از غیرنظامیان ادلب در پی حملات ارتش سوریه آواره شده‌اند. زیرا نه قصد دارند به مناطق دیگر بروند و نه می‌خواهند به کشور خود مراجعت کنند. بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن نیز از زمان آغاز این حملات در اواخر آوریل تاکنون بیش از ۹۰۰ غیرنظامی کشته شده‌اند که ۲۳۵ کودک در میان آنها دیده می‌شوند. برپایه این گزارش، تنها ۹ درصد ایرانیان دارای پایان‌نامه دوره نخست دبیرستان بوده‌اند و حتی یک نفر در میان هزاران پناهجوی ایرانی بی‌سواد نبوده است.

بخش عمده آوارگان به مناطق روستایی در شمال یا به شهر ادلب و مناطق نزدیک مرز ترکیه گریخته‌اند. عده زیادی از پناهجویان در اماکن دیگر ثبت نام شده، اما از فشار شرایط به استانبول پناه آورده‌اند، زیرا این شهر امکان زندگی بهتر است. استان ادلب که از بیش از هشت سال پیش تحت کنترل مخالفان رژیم است، آخرین منطقه‌ای است که در دست شورشیان است. محاصره سه شهر در ادلب  خبرگزاری آناتولی روز چهارشنبه ۳۰ مرداد (۲۱ اوت) گزارش داده است که نیروهای رژیم اسد با حمایت هوایی جنگنده‌های روسیه شهر خان شیخون، مورک و کفرزیتا در استان ادلب سوریه را به طور کامل تحت محاصره قرار داده‌اند. سوری‌ها نگران هستند که تخلف آنها از امریه فرمانداری استانبول برای آنها پیامدهای حقوقی ناگواری داشته باشد. در ادلب که آخرین سنگر مخالفان بشار اسد است سه میلیون نفر زندگی می‌کنند که نیمی از آنها آواره و کسانی هستند که در طول جنگ داخلی در به در شده‌اند. ادلب با ترکیه هم‌مرز است و ترکیه اکنون نگران است که صدها هزار آواره سوری به این کشور پناه آورند. در مورد آمار پناهجویان تحصیل‌کرده ایرانی در آلمان، باید گفت که فقط بخش بسیار کوچکی از فارغ‌التحصیلان ایرانی که راهی برای مهاجرت‌های قانونی به کشورهای دیگر نمی‌یابند به‌عنوان پناهجو وارد کشورهای اروپا‌یی می‌شوند، در حالی که صف متقاضیان مهاجرت در برابر سفارتخانه‌های کانادا، آمریکا، استرالیا و برخی کشورهای نیازمند نیروی تخصصی در داخل ایران و کشورهای همسایه، هر روز طولانی‌تر می‌شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در تازه‌ترین گزارش خود می‌گوید در میان کشورهای جهان ترکیه با پذیرش سه میلیون و ۷۰۰ هزار آواره و پناهجو در صدر قرار دارد. بیشتر این آوارگان شهروندان سوریه هستند که از جنگ ویران‌گر و خانمان‌سوز فرار کرده‌اند. در همین زمینه: .