فرآیند انتقال قدرت در آمریکا چه مراحلی دارد و چگونه انجام می‌شود

23/08/1399 10:09 ب.ظ

فرآیند انتقال قدرت در آمریکا چه مراحلی دارد و چگونه انجام می‌شود تأیید اعتبار و منابع فرآیند انتقال، تا زمان مشخص شدن برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری بر عهده اداره خدمات عمومی آمریکا است.

کاخ سفید نماد دموکراسی و جایی است که انتقال صلح‌آمیز قدرت از یک رئیس جمهور به دیگری در آن رخ می‌دهد

تأیید اعتبار و منابع فرآیند انتقال، تا زمان مشخص شدن برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری بر عهده اداره خدمات عمومی آمریکا است. از آن زمان تاکنون، بازنده هر انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ آمریکا، به رغم هرگونه اختلافات سیاسی، با خواست خود و در صلح و آرامش قدرت را به برنده تحویل می‌دهد.این انتقال، آغاز کار پیچیده رئیس جمهوری منتخب است که اداره دولت فدرال را بر عهده می‌گیرد.

این افراد به نظارت بر بیش از ۲ میلیون کارمند غیرنظامی و ۱.۴ میلیون پرسنل ارتش کمک می کنند. این، بخشی از دیوان‌سالاری فدرال است که بودجه سالانه‌ای بیش از ۴.۵ هزار میلیارد دلار به آن اختصاص دارد. این انتقال از انتخابات در اوایل ماه نوامبر تا روز تحلیف در بیستم ماه ژانویه - یعنی حدود ۱۱ هفته - طول می‌کشد.در سال ۲۰۰۰، یک دعوای حقوقی بین ال گور دموکرات و جورج دبلیو بوش جمهوری‌خواه درگرفت که باعث شد این دوره زمانی به نصف زمان معمول کاهش پیدا کند. در آن انتخابات سرانجام جرج بوش برنده شد. اما پیروزی بوش تا پنج هفته پس از انتخابات اعلام نشد و دوره انتقال به ۳۹ روز کاهش یافت.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

زودتر گورتون رو از کاخ‌سفید گم کنید، خیلی کار عقب مونده داریم تو جهان. چهارسال دنیا را به گند کشید این ترامپ خل‌وچل با عربهای متوهم سعودی و امارات و اون دزدوشارلاتان بزرگ نتانیاهو. گم شید که بایدن/هریس امید را برگردانند. مراحلش اینطوریه، اول یه ویروس میسازیم بخورد دنیا میدیم، بعد پروژه BLM راه میندازیم و نهایتا به کمک رسانه ها رقیب را میکوبیم و با تقلب، قدرت را به حزب مورد نظر منتقل میکنیم.

مگه ترامپ رییس کل voa رو تغییر نداد؟پس چرا اینا همش کص میگن؟؟ شیردل میگه اینا یه مشت فیک نیوز مثل voa هستن در آرامش کامل به دولت دوم ترامپ منتقل می شود به قول عمو مایک به آرامی انجام میشه،ترامپ