فدراسیون دوومیدانی: تمرین مختلط غیرقانونی است/ دستور را اجرا کردیم

17/12/1400 09:44:00 ق.ظ

دبیر فدراسیون دوومیدانی: *تمرین مختلط غیرقانونی است *دختر ما می‌خواهد تمرین کند، ۵۰ نفر مرد آنجا هستند و راحت نیست که تمرین کند *قوانین و شئونات اجازه تمرین مختلط را نمی‌دهند *دستور را اجرا کردیم

دبیر فدراسیون دوومیدانی می‌گوید با اجرایی شدن قانون تفکیک ساعات تمرینی مردان و زنان ورزشکار دیگر مزاحمتی برای زنان ایجاد نمی‌شود. مسئولان فدراسیون اخیرا برای ممانعت از تمرین مرد و زن در کنار یکدیگر، جدولی طراحی کرده‌ که تمرینات ورزشکاران را محدود به ساعات خاصی از روز کرده است. زنان در روزهای زوج از صبح تا ساعت ۱۴ حق تمرین دارند و مردان در همین روزها از ساعت ۱۴ تا ۲۰ شب.

در روزهای فرد هم این ساعت تمرینی برعکس اجرا خواهد شد، یعنی اول مردان و سپس زنان. علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی در این مورد به ایسنا گفت: سال‌هاست که متاسفانه حق و حقوق زنان مربی ما ضایع شده است. بر ما تکلیف شده و تکلیف خود می‌دانیم که این کار را انجام دهیم. به تساوی تفکیک جنسیتی انجام شده و خانم‌ها به راحتی می‌توانند از امکانات ورزشگاه آفتاب انقلاب استفاده کنند و هیچ مردی مزاحمتی برای آنها نداشته باشد.

قوانین و شئونات اجازه تمرین مختلط را نمی‌دهند او در پاسخ به این سوال که مردان حاضر در آفتاب انقلاب ورزشکار هستند چه کسی می‌خواهد برای زنان مزاحمت ایجاد کند، بیان کرد: قوانین، مقررات و شئونات اسلامی به ما اجازه نمی‌دهد تمرین مختلط داشته باشیم. دختر ما می‌خواهد تمرین کند، ۵۰ نفر مرد آنجا هستند و راحت نیست که تمرین کند. دختر ما می‌خواهد از تشک پرش استفاده کند یا از چاله پرش طول استفاده کند، ۱۵ مرد آنجا هستند که اصلا به این دختر اجازه تمرین نمی‌دهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.