فدراسیون فوتبال: بازی تدارکاتی تیم ملی در کانادا قطعی است | DW | 24.05.2022

03/03/1401 06:09 ب.ظ

با وجود شائبه‌های بسیار و صحبت‌های ابهام‌برانگیز سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، فدراسیون فوتبال از قطعی شدن برنامه تیم ملی برای گرفتن ویزای کانادا و سفر به این کشور خبر داد.

سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایران عصر روز سه‌شنبه، سوم خرداد، اعلام کرد که با نظر دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی، اردوی آماده‌سازی این تیم از روز نهم خرداد ماه برای دیدار مقابل کانادا در تهران آغاز خواهد شد.

در شرایطی که پیش از این گفته شد ایران در سفر به کانادا دیداری تدارکاتی مقابل اکوادور نیز خواهد داشت اما حمید استیلی مدیر تیم ملی ایران روز گذشته از لغو این مسابقه خبر داده و تاکید کرد علت این مهم فراهم نشدن شرایط میزبانی در کانادا و نبود ورزشگاه بوده است تا بدین‌ترتیب مصاف با کانادا در روز۱۶ خرداد (۶ ژوئن) تنها دیدار تدارکاتی شاگردان اسکوچیچ، که به عنوان نخستین تیم آسیایی صعودشان به مسابقات جام...

همین موضوع باعث شد تا گمانه‌زنی‌ها در خصوص برگزاری این دیدار بحث‌برانگیز بیش از پیش افزایش یابد و اظهارات روز سه‌شنبه سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز بر این ابهامات اضافه کرد. خطیب‌زاده در یک نشست خبری در واکنش به پرسشی پیرامون دیدار تدارکاتی تیم‌های ملی ایران و کانادا گفت: «هماهنگی این دیدار مستقلاً از سوی فدراسیون‌های فوتبال دو کشور، در چارچوب دیدارهای معمول تدارکاتی فوتبال صورت گرفته و فدراسیون فوتبال کانادا در این خصوص اعلام کرده که مصمم است با جلوگیری از هرگونه سوء استفاده سیاسی گروه‌های شناخته شده ضد ایران، این رویداد صرفاً ورزشی را میزبانی کند.

خطیب‌زاده در ادامه با بیان این که فدراسیون فوتبال اطمینان داده که"کلیه توافقات لازم را با فدراسیون فوتبال کانادا در همین چارچوب انجام داده" تهدید کرد که"در صورت نقض توافقات، مسئولیت تمامی عواقب آن بر دوش طرف کانادایی خواهد بود. headtopics.com

کانادا،سیاسی کاری کند!مهم نیست: خسارت میدهد،شیرین...

تیم اسلامی، نه ملی 😏

ادامه مطلب:
dw_persian »

لغو دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران مقابل اکوادور و سنگال | DW | 23.05.2022تیم ملی فوتبال ایران قرار بود روز ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی کانادا به دیدار ملی‌پوشان اکوادور برود. اما حال این دیدار و نیز بازی این تیم مقابل سنگال لغو شده‌اند.

هاشمیان: اسکوچیچ ما را می‌خواهد، اما فدراسیون تماسی نگرفته است/ می‌توانستم سه سال پیش سرمربی شوم/ هیچ‌وقت آویزان نبوده‌ام- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimهاشمیان مربی تیم ملی فوتبال ایران: هیچ‌وقت آویزان نبوده‌ام با اینکه اسکوچیچ بارها و شفاف گفته کادر فنی باید به کارش ادامه بدهد، اما هیچ مسئولی از فدراسیون با ما صحبت نکرده است می‌توانستم سه سال پیش سرمربی شوم متن کامل گفت‌وگو:

پرسپولیس برنده پرونده شکایت النصر شد- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimپرسپولیس برنده پرونده شکایت النصر شد رأی شکایت باشگاه النصر عربستان از پرسپولیس، در نهایت به سود باشگاه ایرانی صادر شد

منچسترسیتی قهرمان لیگ برتر فوتبال انگلیس شدتیم فوتبال منچسترسیتی موفق شد با کامبک به‌یاد ماندنی مقابل استون ‌ویلا قهرمان لیگ برتر انگیس شود.در آخرین هفته رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس، عصر

لغو دیدارهای تیم ملی فوتبال ایران مقابل اکوادور و سنگال | DW | 23.05.2022تیم ملی فوتبال ایران قرار بود روز ۲۱ خرداد (۱۱ ژوئن) در دومین دیدار تدارکاتی خود در اردوی کانادا به دیدار ملی‌پوشان اکوادور برود. اما حال این دیدار و نیز بازی این تیم مقابل سنگال لغو شده‌اند.

بازی ایران و اکوادور لغو شدبازی ایران و اکوادور لغو شد حمید استیلی از لغو بازی تدارکاتی دوم تیم ملی ایران مقابل اکوادور خبر داد و گفت که جایگزین این دیدار یعنی دیدار با سنگال هم نهایی نشد. قشنگ نیست حتی کشورهای آفریقایی هم حاضر نیستند با تیم جمهوری اسلامی بازی کنن. چارش اینه یکم به تیم مقابل از اون دلارهای مفت مردم ایران بدهید شاید راضی شوند شماها که بلدید استیلی دنبال کسب موقعیت چپاول بیشتر! حکومت وحشت زده از آبروریزی بیشتردر جهان! فکر کنم چند صباحی دیگر حکومت تمام ورزش هارا حتی در داخل بدون تماشاچی برگزار کنه!! وحشت حکومت از مردم که تنهاباضرب وشتم وزندان واعدام وکورکردن مردم عادی، آنرا مخفی می کند! تاکی؟!