فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر: ایران رتبه نخست اعدام کودکان و نوجوانان در یک دهه اخیر را دارد

17/07/1399 10:01:00 ب.ظ

فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر در آخرین گزارش خود در آستانه روز جهانی مبارزه با اعدام، از مقامات ایران خواست تا از اجرای این اقدام ضدبشری جلوگیری کنند و به آن پایان بدهند.

فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر در آخرین گزارش خود در آستانه روز جهانی مبارزه با اعدام، از مقامات ایران خواست تا از اجرای این اقدام ضدبشری جلوگیری کنند و به آن پایان بدهند. در آستانه دهم اکتبر (نوزدهم ماه مهر) که مصادف است با هجدهمین سالگرد روز جهانی مبارزه با اعدام است، فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر و سازمان وابسته به آن «جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران» گزارش شصت صفحه‌ای منتشرکردند که نشان می‌دهد چگونه بکارگیری...

در آستانه دهم اکتبر (نوزدهم ماه مهر) که مصادف است با هجدهمین سالگرد روز جهانی مبارزه با اعدام است، فدراسیون بین‌المللی جوامع حقوق بشر و سازمان وابسته به آن «جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران» گزارش شصت صفحه‌ای منتشرکردند

که نشان می‌دهد چگونه بکارگیری مجازات اعدام در ایران حقوق انسانی بشر را نقض می‌کند. عادل الرحمن خان، دبیرکل این فدراسیون بین‌المللی اعلام کرد: «استفاده‌ی مهار نشده از مجازات اعدام در ایران لکه‌‌ای پاک نشدنی بر کارنامه‌ حقوق بشری این کشور است. دولت ایران، باید با رعایت پیمان‌های بین‌المللی که این کشور عضو آن‌ است، به طور مشخص در جهت الغای این رویه کهنه و خشن پیش برود.»

کشور ایران سال‌‌هاست در کنار چین در صدر فهرست کشورهایی است که مجازات اعدام را اجرا می‌کنند. بنا بر گزارش فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر، در سال ۲۰۱۹ میلادی دست‌کم ۲۵۱ تن و در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۱۹۰ تن در ایران اعدام شده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

این خبر رو مردم ایران زمین میدانند و بهتره این رو به گوش یک مشت مماشاتگر لعنتی که در پارلمان اروپا نشسته اند بگید که از مردم ایران زمین حمایت کنند نه از اخوند های قاتل و ادمکش الان هم تهران شلوغه این خبر رو زودتر اعلام کن

تظاهرات مخالفان سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول در آرژانتیناین تظاهرات در حالی برگزار شد که هیاتی از صندوق بین‌المللی پول روز سه‌شنبه برای مذاکره بر سر بازپرداخت وام ۴۴ میلیارد دلاری این نهاد، وارد آرژانتین شد.

انتقاد جوزپ بورل از نقض خشن حقوق بشر در ایران | DW | 07.10.2020جوزپ بورل در نشست پارلمان اروپا درباره برجام، لزوم حفظ آن برای اروپا و همچنین نقض حقوق بشر در ایران سخنرانی کرد. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سیاست فعال کردن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا را از منظر حقوقی رد کرد.

ابراز نگرانی آمریکا از ادامه نقض فاحش حقوق بشر در ایرانابراز نگرانی آمریکا از ادامه نقض فاحش حقوق_بشر در ایران کلی کرفت در سخنانی در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف جهان، نقض مداوم حقوق اساسی مردم ایران را محکوم کرد. از حقوق بشر آمریکایی چه خبر؟ شنیدم قاتل فلوید رو آزاد کردید لطفاً در خصوص نقض قوانین بین‌المللی و ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی هم اظهار نظر بفرمایید از حقوق بشر مخصوصا برای سیاه پوستان در ایالات متحده چه خبر؟!

پناه‌جویی در بوسنی‌هرزگوین؛ صدها ایرانی در میانه راه گیر کرده‌اندaidaghajar چرا باید انسانها از هر کشوری خود را به این روش دون شآن انسانیت به ملل دیگر تحمیل کنند ؟؟؟ پناهندگی یک پدیده اجتناب ناپذیر در دنیای امروز است . یا باید بکلی ممنوع شود و یا باید روشی برای استفاده از این حق اتخاذ شود که شان انسانها محفوظ بماند.

کرونا در آلمان؛ ابتلای چهار هزار نفر در ۲۴ ساعت | DW | 08.10.2020در شبانه‌روز گذشته بیش از ۴۰۸۵نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم بالاترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از ماه آوریل تاکنون است. مقامات به مردم توصیه کرده‌اند از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

روایت سران آذربایجان و ارمنستان از چشم‌انداز آتش‌بس در قره‌باغ در گفتگو با یورونیوزرئیس‌جمهوری آذربایجان و نخست‌وزیر ارمنستان هر کدام در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز طرف دیگر را مسئول افزایش تنش و درگیری در ناگورنو قره‌باغ معرفی کردند.