فداکاری قله بزرگی از اخلاقیات بود که ملت ما در دفاع مقدس فتح کرد/مردم ما در «جنگ اراده‌ها» بر فشارهای ظالمانه دولت قبل آمریکا پیروز شدند/ اولویت اول ما برای تزریق واکسن کادر درمان است

21/12/1399 11:05 ق.ظ

روحانی در آئین بهره‌برداری از طرح‌های ملی بنیاد شهید: فداکاری قله بزرگی از اخلاقیات بود که ملت ما در دفاع مقدس فتح کرد/مردم ما در «جنگ اراده‌ها» بر فشارهای ظالمانه دولت قبل آمریکا پیروز شدند/ اولویت اول ما برای تزریق واکسن کادر درمان است

رئیس جمهور گفت: ملت ما در جنگ اراده‌ها پیروز شد و کاری کرد که امروز حاکمان جدیدی که در کاخ سفید روی کار آمدند مداوم تکرار می‌کنند جنگ و فشار حداکثری دولت قبلی آمریکا منجر به شکست شده است و این یعنی ملت ایران پیروز شد. وی ادامه داد: در روز بعثت نبی اکرم یک بار سنگین بر عهده ما قرار می‌گیرد که باید ایشان را الگوی رفتار خود قرار دهیم.

از امروز یعنی روز بعثت تا پایان عمر مبارکش، پیامبر نخواست حرف خود را با زور تحمیل کند و قرآن هم می‌گوید که تو حق سیطره نداری و باید واقعیت‌های وحی را بر مردم اعلام کنی. پیامی دعوت کننده بود و فرا می خواند تا مردم با آزادی و اراده و اختیار و انتخاب دین مبین اسلام را انتخاب کنند. توجه داشته باشیم که همه ارزش های ما در سایه انتخاب است اگر انتخاب‌گر خوبی باشیم سعادت دنیا و آخرت ما تامین می شود.

روحانی در ادامه اظهار داشت: دین، اخلاق و نوع حکومت انتخاب است و همه چیز براساس انتخاب است و امروز هم ما باید توجه کنیم که این مسئولیت را بر دوش بگیریم. پیامبر با بیان، حکمت، موعظه، پند و هم با اخلاق زیبا و کریم خود دعوت می کرد. آن اخلاق پیامبر بود که همه را جذب می‌کرد و امروز هم ما مسلمان ها که افتخار داریم پیرو آن پیامبر عظیم الشان هستیم با اخلاق و رفتار مان باید جاذبه دعوت داشته باشیم. ایران الگو و اسلام الگو که اخلاق و رفتار و مبارزه با تقلب و هتک حرمت و انواع تعدی ها و تجاوزها این اخلاق است که می تواند همه دنیا را دعوت به اسلام و راه حق کند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

شیخ یلانچی دزد فاسد