فتحی باشاغا: برای تشکیل دولت جدید لیبی با همه طرف‌های سیاسی گفت‌وگو خواهم کرد

25/11/1400 09:04 ق.ظ

فتحی باشاغا: برای تشکیل دولت جدید لیبی با همه طرف‌های سیاسی گفت‌وگو خواهم کرد العربيه_فارسى

فتحی باشاغا، نخست‌وزیر منتخب پارلمان لیبی، دوشنبه 14 فوریه از رایزنی‌ با طرف‌های سیاسی در لیبی برای تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد.این در حالی است که آخرین به روزرسانی: 14 فوریهٔ ,2022: 10:11 صبح GST Share آدرس کپی شد فتحی باشاغا، نخست‌وزیر منتخب پارلمان لیبی، دوشنبه 14 فوریه از رایزنی‌ با طرف‌های سیاسی در لیبی برای تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد.

این در حالی است که عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی در لیبی تاکنون از کناره‌گیری و واگذاری قدرت امتناع کرده است.

Advertisement الدبیبه گفته بود که تا قبل از برگزاری انتخابات قدرت را به دولت انتقالی جدید واگذار نخواهد کرد. نخست‌وزیر منتخب پارلمان لیبی گفت که ماموریت او برای ریاست شورای وزیران چند روز پیش، پس از یک اجماع تاریخی بین پارلمان و شورای عالی دولت صورت گرفت و از همه مردم لیبی خواست تا از او حمایت کنند.

او طی اظهاراتی که سحرگاه امروز دوشنبه در صفحه رسمی فیس‌بوک خود منتشر کرد، خطاب به لیبیایی‌ها گفت که رایزنی‌ها برای تشکیل دولت کاری دشوار است و برای تشکیل دولت جدید با همه طرف‌ها، لیبی در شرق و غرب این کشور گفت‌وگو خواهد کرد. headtopics.com

او افزود، گفت‌وگو با همه طرف‌های لیبی برای تشکیل دولت معنای واقعی مشارکت سیاسی مؤثر را عملی و شایستگی و توانایی عملکرد دولت جدید را تضمین خواهد کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جو بایدن در گفت‌و‌گو با زلنسکی بر تعهد آمریکا به تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد🔺جو بایدن در گفت‌و‌گو با زلنسکی بر تعهد آمریکا به تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد ▪️با ادامه نگرانی‌ها در مورد حمله قریب‌الوقوع روسیه به اوکراین، رئیس جمهوری آمریکا، روز یکشنبه با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، گفت‌وگو کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: نتیجه؟؟؟ حمایت بایدن از اوکراین مانند حمایت او از مردم افغانستان در مقابل خطر طالبان است. مردم اوکراین خودشان را برای هجوم به هواپیما ها برای فرار آماده کنند. سیاستمدار فَرسوده ک در بُن بست میباشد و در سیاست های داخلی و خارجی موفقیتی نداشته اَست. از گَرانی نرخ نفت و سوخت و افزایش هزینه ها و تورم تا ورود مهاجرهای غیر قانونی تا مُقابله با بلوک شرق و هَلال یاغی شیعه تا کوبا و ونزوئلاو کره شمالی👎🏻

دو طرف اراده سیاسی خود برای پذیرش مصالحه را به کار گیرند/ تحریم‌ها مانع احیای برجام استروزنامه‌نگار لوبلاگ، تحریم‌ها را مانعی برای احیای برجام دانست و تاکید کرد: دو طرف اراده سیاسی خود برای پذیرش مصالحه را به کار گیرند.

کرملین جزئیات تماس تلفنی پوتین و بایدن را اعلام کردکرملین جزئیات تماس تلفنی پوتین و بایدن را اعلام کرد پوتین در گفت‌وگو با بایدن از اینکه آمریکا اطلاعات نادرست در مورد حمله احتمالی روسیه به اوکراین می‌دهد، انتقاد کرد.

زیباری: حذف من از نامزدی پست ریاست جمهوری عراق سیاسی استهوشیار زیباری، از رهبران حزب دموکرات کردستان عراق حکم قطعی دادگاه عالی درباره ممنوعیت نامزدی او برای پست ریاست جمهوری این کشور را سیاسی و ظالمانه توصیف کرد

بحران اوکراین؛ بایدن در گفت‌وگو با پوتین روسیه را تهدید به «واکنش قاطع و فوری» کرددر میانه افزایش هشدارهای آمریکا نسبت به حمله «قریب‌الوقوع» روسیه به اوکراین، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا روز شنبه ۲۳ بهمن با همتای روسی خود گفت‌وگوی تلفنی کرد. آبدارچی پوتین رو تحریم میکنن. شرایط استخدام رادیوفردا آقای جوبایدن تورا بخدا یواش تهدید کن اینطوری دشمن(روسیه)پوتین زیر شلواریش از پاش افتاد آقای بایدنت چقدر خشن هستی😅😅

نماینده ملایر در مجلس: علیه چند فرمانده سپاه و بسیج حکم قضایی «ناجوانمردانه» صادر شده استنماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی از «حکم زندان و شلاق» برای برخی فرماندهان سپاه و بسیج این شهرستان خبر داد و آن را «ناجوانمردانه» توصیف کرد.

14 فوریهٔ ,2022: 09:45 صبح GST

آخرین به روزرسانی:

14 فوریهٔ ,2022: 10:11 صبح GST

Share

آدرس کپی شد

فتحی باشاغا، نخست‌وزیر منتخب پارلمان لیبی، دوشنبه 14 فوریه از رایزنی‌ با طرف‌های سیاسی در لیبی برای تشکیل دولت جدید در این کشور خبر داد.

این در حالی است که عبدالحمید الدبیبه، نخست‌وزیر دولت وحدت ملی در لیبی تاکنون از کناره‌گیری و واگذاری قدرت امتناع کرده است.

Advertisement

الدبیبه گفته بود که تا قبل از برگزاری انتخابات قدرت را به دولت انتقالی جدید واگذار نخواهد کرد.

نخست‌وزیر منتخب پارلمان لیبی گفت که ماموریت او برای ریاست شورای وزیران چند روز پیش، پس از یک اجماع تاریخی بین پارلمان و شورای عالی دولت صورت گرفت و از همه مردم لیبی خواست تا از او حمایت کنند.

او طی اظهاراتی که سحرگاه امروز دوشنبه در صفحه رسمی فیس‌بوک خود منتشر کرد، خطاب به لیبیایی‌ها گفت که رایزنی‌ها برای تشکیل دولت کاری دشوار است و برای تشکیل دولت جدید با همه طرف‌ها، لیبی در شرق و غرب این کشور گفت‌وگو خواهد کرد.

او افزود، گفت‌وگو با همه طرف‌های لیبی برای تشکیل دولت معنای واقعی مشارکت سیاسی مؤثر را عملی و شایستگی و توانایی عملکرد دولت جدید را تضمین خواهد کرد.

فتحی باشاغا تاکید کرد که برای تشکیل دولت فورا اقدام خواهد کرد تا در زمان مشخص آن را برای جلب اعتماد به پارلمان ارائه کند.

او با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات در تاریخ تعیین شده، متعهد شد که در انتخابات آینده نامزد نخواهد شد.

او همچنین با اشاره به اینکه «فرایند تحویل قدرت بر اساس سازوکارهای قانونی و در راستای قانون اساسی و از طریق مسالمت آمیز انجام می‌شود و هیچ مانعی وجود ندارد، گفت: «الدبیبه یک شخصیت مدنی و محترم است و به انتقال مسالمت آمیز قدرت معتقد است».

این در حالی است که الدبیبه از کناره‌گیری از سمت خود امتناع ورزیده و گفته است تا زمان برگزاری انتخابات از سمت نخست‌وزیری کنار نخواهد رفت.

الدبیبه همچنین پس از فراخوان حامیان خود به تظاهرات، در حال آماده شدن برای ارائه طرح خود برای مرحله بعدی در 17 فوریه به مناسبت سالگرد انقلاب لیبی است.