فایل صوتی ظریف؛ تهیه‌کنندگان گفتگو ممنوع‌الخروج شدند، آشنا پس از استعفا واکنش نشان داد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بعد از جنجال‌ها پیرامون انتشار فایل صوتی جواد ظریف و افزایش انتقادات در این رابطه، روز پنجشنبه ۹ اردیبهشت حسام‌الدین آشنا از سمت خود به عنوان رئيس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری استعفا داد.

آقای آشنا در مرکز بررسی‌های استراتژیک مسئولیت تهیه گفتگوهای موسوم به «تاریخ شفاهی» از اعضای دولت را بر عهده داشت. پس از این استعفا، حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران طی حکمی علی ربیعی، سخنگوی دولت را به عنوان جانشین آشنا منصوب کرد.

آشنا ساعاتی پس از استعفا در حساب توییتری خود از فضای پیش آمده بعد از انتشار گفتگوی ظریف ابراز ناخرسندی کرد و نوشت: «کاش مسئولان به جای دراز کردن حکیم‌باشی، حداقل یک مسیر نفوذ را شناسایی کنند تا مشخص شود رئیس جمهور برای کاوش دقیق، شفاف و بدون ملاحظه در باره چگونگی دست‌اندازی به این میراث ملی هیچ خط قرمزی ندارد.»

آقای آشنا در بخش دیگری از این رشته توییت خود با انتقاد از کسانی که فایل گفتگو با ظریف را منتشر کرده‌اند می‌نویسد: «برخی راه‌زنان حرفه‌ای با شبیخونی سیاسی، تلاش دارند تا ضرورت این اقدام تاریخی زیر سوال برود و با سرقت و انتشار نابهنگام فایلی صوتی، موجب شده‌اند تا یک برنامه‌سازی آموزنده، روشمند و غیر محرمانه، مورد سوء‌استفاده سیاسی و رسانه‌ای قرار گیرد و در قامت یک معضل سیاسی و امنیتی جلوه‌ کند.

دولت ایران می‌گوید فایل این گفتگو به سرقت رفته است. آقای روحانی به وزیر اطلاعات ایران دستور داده به این موضوع رسیدگی کند و فرد یا افرادی که در این ماجرا نقش داشته‌اند مجازات شوند.این گفتگوی جنجالی در زمانی منتشر شد که محمد جواد ظریف، برای ملاقات‌های دوجانبه به قطر سفر کرده بود. وزیر امور خارجه ایران پس از آن راهی عراق شد و چند روزی در این کشور حضور داشت. او در ادامه در سفری از پیش اعلام نشده به عمان سفر کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

يه كشورى مثل ايران كه هميشه جلو دنيا ادعاى دمكراسى ميكنه نبايد كسى از اين مصاحبه با ظريف گلمند یا حتی دشمن پروری کنه چونکه ایشان بدرستی و‌با دقت واطمینان بنفس ازجوانب مختلف‌ قضایا با ادلّه وشواهد به زيبايى مرور كردن لطفاً برادران سپاهى با کلّه گرمی با این مصاحبه برخورد نكنند

برکنار شد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پس‌لرزه‌های فایل صوتی ظریف؛ استعفای آشنا، ممنوع‌الخروجی تهیه‌کنندگان گفتگوبعد از استعفای حسام‌الدین آشنا از سمت رئيس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، علی ربیعی از سوی رئيس جمهوری به این سمت منصوب شد. بازم سردمداران جاهل فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بجای اولاغ، پالانش را شلاق زدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

راستی آزمایی ادعاهای ظریف در فایل صوتی جنجالی؛ آیا ظریف حقایق را گفت؟وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی جنجالی که صوت آن منتشر شده ادعای بسیاری را مطرح کرده که تا همین حالا عواقبی در عرصه سیاست داخلی و خارجی ایران به دنبال داشته است. در این گزارش، سعید جعفری، خبرنگار یورونیوز سعی کرده است برخی از این ادعاها را صحت‌سنجی کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اولین واکنش رسمی روسیه به فایل صوتی ظریف- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimاولین واکنش رسمی روسیه به فایل صوتی ظریف سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه: ما فقط مواضع رسمی ایران را مد نظر قرار می‌دهیم که بارها از زبان مقامات تهران بیان شده است روسیه ترجیح می‌دهد که بر مبنای عمل قضاوت کند و نه بر مبنای اظهارات نسنجیده و ناروا خدا بیامرزه اموات پوتین رو! یعنی پوتین مواضع وزیر خارجه ایران رو مواضع رسمی نمیدونه محاکمه ی ظریف برای چنان زدید، دستور بمب انداختن در نطنز و امریکا با یک بمب تمام تسلیحات ایران را از کار میندازه،
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

واکنش روسیه به انتشار فایل صوتی از ظریفواکنش روسیه به فایل صوتی ظریف: *ما از آن‌هایی که بدنبال دستکاری کردن روابط دیرینه ایران و روسیه هستند باخبریم *ملاک ما موضع رسمی ایران است *دوست ما ایران ظاهرا دوران آسانی را سپری نمی‌کند.به همین دلیل باید به هرگونه بلوای رسانه‌ای با دید این شرایط نگریست کدام‌ دوست شما شرایط خوبی را سپری می‌کند که ما دومیش باشیم ؟؟ یعنی این که بالا برید پایین بیاید ما تا قد چین از ایران سهم نگیریم اروم نمیگیگیریم یکی روسیه واسه ایران دوسته ، یکی هم گربه نره واسه پینوکیو
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

استعفا یا برکناری و احتمال بازداشت حسام‌الدین آشنا؛ ادامه جنجال فایل صوتی ظریفaidaghajar آقای روحانی وقتی گفت من سرهنگ نیستم ، من حقوقدانم!! باید میگفت من سرهنگ نیستم ، من گماشته ی سرهنگ هستم!!!!! آشنا و ظریف
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »